PAŘÍŽ & VERSAILLES

Francie, Paříž a okolí, Paříž

PAŘÍŽ & VERSAILLES

  Francie, Paříž a okolí, Paříž
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Název zájezdu:

PAŘÍŽ & VERSAILLES

Popis zájezdu:

Nezapomenutelná atmosféra, plná francouzské kultury a šarmu, krásné ženy oblékající se v duchu nejlepší a nejnovější módy, která má v Paříži své domovské místo, láska, parfémy od Diora, noční život, kavárničky, bistra a restaurace na chodníku, francouzská vína a ochutnávka francouzské kuchyně – toť PAŘÍŽ.

1.den

Odjezd v podvečer po trase Praha (cca 17.00 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK.) Přejezd přes SRN do Francie.

2.den

V ranních hodinách příjezd do Paříže. Pojďme se společně projít po nádherném městě nad Seinou, začneme u věhlasného Pantheonu, kde odpočívají největší synové Francie, odtud dojdeme k Sorbonně – univerzitě, kterou navštěvoval i Karel IV. a byla tak vzorem pro založení univerzity u nás. Kolem starých římských lázní dojdeme přes Latinskou čtvrť na městský ostrov Île de la Cité – k prastarému centru města, v němž se nachází převážná většina skvostných památek, mezi nimiž první místo zaujímají chrám Notre Dame, bývalý královský palác Conciergerie s vězením zřízeným v době Francouzské revoluce (možnost návštěvy kobky Marie Antoinetty) a dále Saint-Chapelle, která je považována za jedinečný klenot gotického stavitelství. Naše procházka pak bude pokračovat kolem radnice a avantgardní budovy Kulturního centra G. Pompidoua. Odtud se vydáme na nádvoří Louvru a překrásnými zahradami projdeme na náměstí Svornosti. Zde si dáme krátké volno na možnou návštěvu budovy Opery, kostela Madeleine, případně prohlídku rušných bulvárů. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování na okraj Paříže do hotelu.

3.den

Snídaně. Odjezd na prohlídku VERSAILLES, tedy do městečka, kde měla být zbudována nejvelkolepější královská rezidence světa – zámek „krále Slunce“ Ludvíka XIV. Stejně zajímavé jako interiéry zámku jsou také zámecké zahrady se svými kašnami, sochami, romantickými zákoutími a letohrádky Malý a Velký Trianon. Po procházce parkem se vrátíme do metropole PAŘÍŽE a prohlédneme si tzv. Pařížský Manhattan – městskou čtvrť La Defense, kterou lze označit jako výstaviště architektury konce 20. století. Nejnovější pamětihodností je La Grande Arche (Velký oblouk). Pohled na něj evokuje představu Vítězného oblouku Napoleonova, kterým končí známá třída Champs Elysées. Bazilika Sacré-Coeur – dominanta slavné pařížské čtvrti Montmartre, která proslula jako čtvrť umělců, v níž noční život nebere konce, což dokládá i věhlas kabaretu Moulin Rouge. A nesmíme si odpustit ani zastávku na Trokaderu, odkud se otevírá nejkrásnější výhled na Eiffelovu věž. Ve večerních hodinách návrat do hotelu na nocleh.

4.den

Snídaně. V ranních hodinách přejezd do Paříže, krátká zastávka u Invalidovny, místa posledního odpočinku Napoleona Bonaparta. Odtud přejdeme k Eiffelově věži, protože navštívit Paříž a opomenout „Dámu v železných krajkách“, tedy Eiffelovu věž, by bylo neodpustitelným hříchem. Vypravme se tedy poznat i ji a z její výšky obdivovat město a místa, která jsme již poznali v minulých dnech. Poté přechod k nábřeží a náměstí Alma, odkud bude večerní odjezd. Volno a volná prohlídka města. A protože Paříž je městem umění a kultury, nebylo by nám prominuto, kdybychom nenavštívili některé z místních muzeí (např. Louvre, Musée d‘Orsay, Musée Picasso, Musée Rodin...). Jako poslední třešnička na dortu večerní projížďka po řece, kdy pohodlně z lodi ještě jednou uvidíme ty nejkrásnější místa Paříže. Ve večerních hodinách odjezd z Paříže.

5.den

Návrat do ČR v poledních hodinách.

Základní cena zahrnuje

Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 2x ubytování se snídaní v hotelu Premiere Classe (tento typ hotelu má pokoje s příslušenstvím), kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Základní cena nezahrnuje

místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.), fakultativní služby (za příplatek), víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Inter Zbiroh, IČ: 45397465. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Paříž

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 500 864
dnes zavřeno

Francie

Francie je největší evropskou zemí a její součástí je i známý ostrov Korsika. Kromě pevninské části ji tvoří i magické ostrovy Martinik, Réunion nebo souostroví Francouzská Polynésie. Hlavním městem je Paříž, romantické město plné života a uměleckých zážitků. Ve Francii díky rozlehlosti jejího území najdete zasněžené vrcholy Pyrenejí a Alp, které jsou označovány rájem pro lyžaře, stejně tak jako kouzelné Azurové pobřeží na jihu země. Každý kout této osobité země vám umožní prožít jedinečné okamžiky. Francie je také rájem eurovíkendů a poznávacích zájezdů. Velmi populární jsou historické památky světového formátu rozeseté po celé zemi od Normandie po Azurové pobřeží. Francie je nejvěhlasnější světovou zemí vína a jednoznačně také cyklistiky.

Nezávazná objednávka

PAŘÍŽ & VERSAILLES
  Francie, Paříž a okolí, Paříž

Cena
5 390 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 500 864

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
5 390 Kč

Pojištění

samostatné pojištění Storno - za osobu
2
108 Kč