PARK HYATT ABU DHABI HOTEL AND VILLAS

  Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Saadiyat Island

5/5

PARK HYATT ABU DHABI HOTEL AND VILLAS

    Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Saadiyat Island
Popis lokace

ABÚ DHABÍ:

Emirát Abú Dhabí, v českém překladu „otec gazely“ je nejzápadnější, nejlidnatější, rozlohou největší a nejbohatší ze sedmi emirátů Spojených arabských emirátů. Dnes bývá také označován jako jeden z nejbohatších států světa. Byl zakládajícím emirátem Spojených Arabských Emirátů, které vznikly v roce 1971. Emirát je situován na jihozápadním pobřeží Perského zálivu a zabírá plochu 67 340 km?, přičemž zde žije asi 2,8mil. obyvatel. Představuje cca 85% celé rozlohy SAE. Před pobřežím emirátu se nachází 200 přilehlých ostrovů. Na jednom z nich se nachází i metropole emirátu, město „Abú Dhabí“. V hlavním měste je bezcelní zóna. Emirát má poměrně nízkou hustotu osídlení s relativně malým počtem roztroušených měst. Místní pobřeží a ostrovy jsou dokonce zapsány jako světové kulturní dědictví UNESCO, jsou totiž domovem 90% populace orla mořského z celého Perského zálivu a najdete tu jediných 12 kolonií kormorána arabského. Většinu povrchu emirátu zabírá poušť a na příkaz vládce se pouštní duny začaly zalesňovat. Na jihu emirátu na okraji črtvé největší písečné pouště „Rub al-Chálí“, v překladu „Pustá končina“ se však nachází rozsáhlá oáza „Liwa“.Před nalezením ropy byl nejchudším z pozdějších emirátů. Právě Abú Dhabí je první oblastí, kde byla roku 1958 nalezena ropa a v tomto okamžiku se začala psát nová historie chudých států emirátů. Vládnoucí emír Hamád bin Hamdán an-Nahaján se stal vůdčí osobností celé pozdější federace. Proto je Abú Dhabí dominantním emirátem majícím hlavním slovo a místem, kde sídlí prezident a vláda Spojených Arabských Emirátů. Mezi zajímavosti Abú Dhabí zajisté patří Velká Mešita, kterou nechal vybudovat bývalý šejk Zayeda, zábavní park Ferrari World či závodní okruh F1 Yas Island.

Popis ubytování

PARK HYATT ABU DHABI HOTEL AND VILLAS 5*****:

Tento resort se nachází na 9 km dlouhé soukromé pláži na ostrově Saadiyat, cca 500 metrů od pobřeží Abu Dhabi. Nejbližší obchodní centrum je vzdáleno 5 km od hotelu, cesta na mezinárodní letiště Abu Dhabi trvá automobilem přibližně 25 minut a na letiště v Dubaji se dopravíte za 90 minut. Parkoviště hotelu Park Hyatt Abu Dhabi lze využívat zdarma. Všech jeho 306 luxusně vybavených, klimatizovaných, pokojů disponuje balkónem a mezi jejich vybavení patří vlastní prostorná koupelna s WC a mimořádně velká vana, satelitní LCD TV, dokovací stanice pro iPod, DVD přehrávač, trezor, minibar a Wi-Fi připojení. Na vyžádání jsou k dispozice studia a vily. Resort nabízí mimo jiné 4 venkovní bazény (včetně dětského) či fitness centrum s venkovním bazénem. V hotelu jsou přítomny lázně Atarmia Spa, které zahrnují relaxační masáže, různé kosmetické služby, posilovnu, saunu i soukromé místnosti pro lázeňské procedury pro muže a ženy. Dále zde naleznete kosmetický salón, knihovnu a business centrum pokryté Wi-Fi připojením. Hotel nabízí tenisový kurt, 18jamkové golfové hřiště v těsné blízkosti, dále možnosti vodních sportů, potápění a dalšího sportovního a společenského vyžití během dne. Park Hyatt Abu Dhabi Hotel and Villas provozuje 3 vlastní restaurace. V každé z nich je připravován široký výběr pokrmů mezinárodní kuchyně. Restaurace House Beach se vyznačuje panoramatickým výhledem na pláž Saadiyat.

Program

Uvedená cena zájezdu obsahuje letenky za cenu v optimální knihovací třídě. Tento zájezd si můžete objednat v jakémkoliv termínu na libovolnou délku pobytu, může se zde lišit konečná cena. Rádi Vám cenu zkalkulujeme na základě Vaší nezávazné objednávky.

Základní cena zahrnuje

  • Leteckou dopravu dle letového řádu
  • Transfer letiště - hotel - letiště
  • Ubytování ve vybraném hotelu na vybraný počet nocí s vybranou stravou
  • Transfer z hotelu na letiště v Dubaji nebo Sharjah
  • Česky nebo slovensky hovořící zástupce partnerské CK 24 hodin na telefonu, uvítání na letišti, nabídka výletů
  • Pojistění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

  • Cestovní pojištění - léčebné výlohy a storno zájezdu
  • fakultativní výlety
  • pozdní CHECK OUT
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.
Pořadatel: KENTLUCKY s.r.o., IČ 26475693.
Lokalita dle pořadatele: Abu Dhabi, Abu Dhabi

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Park Hyatt Abu Dhabi Hotel & Villas *****
Typ pláže: písčitá
Vzdálenost od pláže: přímo u pláže
Všechny zájezdy do  Park Hyatt Abu Dhabi Hotel & Villas

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 555 327
dnes 11.30–18.30 h

Hodnocení

7. nejlepší hotel v destinaci Abu Dhabi

5/ 5 3 recenzí

Jitka Pacalová prosinec 2015
Park Hyatt Abu Dhabi Hotel & Villas *****, Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Saadiyat Island
Prohlídka hotelu Park Hyatt Abu Dhabi Hotel & Villas *****. Hotel jsem navštívila v rámci infocesty po SAE. Patřil k těm nejlepším.... celá recenze

Soňa H. září 2015
Park Hyatt Abu Dhabi Hotel & Villas *****, Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Saadiyat Island
Príhlídka hotelu Park hyatt Abu Dhabi HOtel and Villas *****. Hotel ležící na ostrově Saaydiat, cca 500m od pobřeží Abu Dhabí, hotel je obklopen krásnou zahradou a golfovým hříštěm. Hotel je p... celá recenze

Maťa únor 2012
Park Hyatt Abu Dhabi Hotel & Villas *****, Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Saadiyat Island
Prehliadka hotela Park Hyatt Saadiyat Island. Novopostavený 5* hotel nachádzajúci sa v Abu Dhabi. Otvorený 1.11.2011 na rozlohe 75.000m2, z toho 22.000m2 záhrad. Leží na prírod... celá recenze

Hodnocení cestovatelů na webu Tripadvisor

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty, zkráceně označované jako SAE, se nalézají v jihovýchodní části Arabského poloostrova, podél části zálivu Ománu a na jižním pobřeží Perského zálivu. Jsou federací sedmi emirátů - Abu Dhabi, Dubaj, Ajman, Fujairah, Ras al Khaimah, Sharjah a Umm al Qaiwain - vytvořených po získání nezávislosti na Británii. V současné době patří k nejbohatším zemím a staly se obchodním a turistickým centrem. Téměř každý turista směřující do SAE navštíví Dubaj, moderní město jako z jiného světa v poušti. Stalo se symbolem luxusu, bohatství a světových „nej“ po všech stránkách. Spojené arabské emiráty vás celoročně pohostí slunečným počasím. Srážky se vyskytují pouze v zimě a není jich mnoho. V létě je v SAE až 45 °C, v zimě potom daleko příjemnějších 25 °C.

Dubaj - letištní poplatek

Dubaj zavedla pro odlety od 1.7.2016 nový letištní poplatek ve výši 35 dírhámů (cca 228 Kč), který se dotkne všech cestujících, jež odtamtud odlétají (tedy i těch, kteří budou pouze přestupovat). Výjimkou jsou děti do 2 let a ti tranzitní cestující, jejichž číslo letu je na příletu i odletu je stejné.

Abu Dhabí - turistická taxa

V Abu Dhabí je zavedena povinná turistická taxa, která se platí na místě přímo v hotelu při check-inu ve výši 15,00 AED (pokoj/noc).

Spojené arabské emiráty - více informací