Termín:
27. 3. – 3. 4. 2018
Počet dní:
8 (út – út)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Katowice
Strava:
all inclusive
Původní cena:
22 464  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

ÚVOD:

Oblíbený hotel s příjemnou atmosférou se nachází v oblasti Nabg Bay ve vzdálenosti 7 km od letiště. Na dlouhou písečnou pláž se dostanete krátkou procházkou nebo můžete využít zdarma hotelový shuttle bus, který jezdí každých 15 minut. Součástí hotelu je i zdarma přístupný aquapark se šesti bazény, tobogány, skluzavkami a dalšími vodními atrakcemi, které jistě ocení nejen děti.

 Hotel ve svých prostorách nabízí ubytování v luxusních 2-lůžkových pokojích s max. 1 přistýlkou, které jsou vybaveny balkonem nebo terasou. Hotel disponuje vstupní halou s recepcí a směnárnou, hlavní restaurací, beduínským stanem, několika bary, 6 bazény (lehátka a slunečníky zdarma), aquaparkem, hlídáním dětí na vyžádání za poplatek a mini klubem.

 Hotel nabízí svým klientům využít animační programy, stolní tenis, plážový volejbal, šipky, fitness, vířivka, tenisový kurt (v sousedním hotelu Radisson Blu, osvětlení a vybavení za poplatek), Spa centrum, sauna, masáže, potápěčské centrum, vodní sporty na pláži.


LOKALIZACE:

letiště Sharm El Sheikh cca 7 km

centrum Naama Bay cca 20 km


PLÁŽ:

cca 400 m od hotelu

pozvolný vstup i přes molo

písečná pláž
korálový útes


UBYTOVÁNÍ:

max. obsazenost: 2 LI + 1 přistýlky

WC, koupelna, vysoušeč vlasů

SAT TV, pokojový telefon

mini bar

trezor


STRAVOVÁNÍ:
all inclusive

MOŽNOSTI VYŽITÍ:

tenisový kurt

stolní tenis, šipky

plážový volejbal

Spa centrum, sauna, masáže

potápěčské centrum


DOPORUČUJEME:
pro náročnější klienty, kteří hledají aktivní dovolenou a také i pro rodiny s dětmi, milovníky šnorchlování a vodních radovánek

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • ubytování na příslušný počet nocí
  • vybraný typ dopravy a stravování
  • pojištění zájezdu proti úpadku cestovní kanceláře

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Sunflower Tours, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Sharm El Sheikh
  • Místo dle CK: Nabq Bay

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Radisson Park Inn ****
(Webové stránky hotelu)

Typ pláže: molo, písčitá
Vzdálenost od pláže: 650 m

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

2 uživatelů

Pořadí

18. nejlépe hodnocený hotel v destinaci Sharm El Sheikh

Poslední komentář

17.8.2017 | David
Datum pobytu: srpen 2017
Naprostá spokojenost. Jeli jsme za mořem a to se nám plně splnilo.

Nejnovější recenze

4
17.8.2017 | David
Datum pobytu srpen 2017
4/5 - Skvělé
Naprostá spokojenost. Jeli jsme za mořem a to se nám plně splnilo.
2
22.11.2014 | Eva Valešová
Datum pobytu listopad 2014
2/5 - Horší
Náš nejhorší pobyt v Egyptě. Navíc okořeněný poznáním, že při pobytu na Sinaji nepotřebujete vstupní vízum, což Vám v cestovce samozřejmě neřeknou, takže vyhozené 3200,-!!!.

Sharm El Sheikh

Jedno z nejoblíbenějších rekreačních a potápěčských center Egypta je vzdáleno asi 25 km od nejjižnějšího cípu Sinajského poloostrova. Z původní rybářské osady vzniklo v posledních deseti letech nejmodernější egyptské přímořské středisko s komfortem na světové úrovni. Sinajský poloostrov je jediná část Egypta ležící v Asii. Je lemováno pásem vysokých hor a překrásných údolí, které jej chrání před útokem severních větrů a vytvářejí z něj oázu slunce a koupání po celý rok. Významnou předností střediska jsou rozlehlé písčité pláže vhodné pro dospělé i děti a rovněž prvotřídní příležitosti pro potápění ke korálovým útesům s nejbohatší podmořskou florou a faunou v této časti světa. Letovisko nabízí ubytování v supermoderních hotelových komplexech i v menších pěkných hotelích v egyptském stylu. K příjemnému pobytu přispívá řada nákupních příležitostí s nabídkou typických výrobků z kůže, zlatých šperků i keramiky, rozmanitých restaurací, barů a typických kaváren v egyptském stylu, diskotéky, kasina i noční kluby. Sportovní nabídka zahrnuje šnorchlování, potápění, windsurfing a další vodní sporty. K dispozici jsou jízda na koni a velbloudech, oblíbená džíp safari do pouště i velmi kvalitní golfová hřiště. Letovisko se člení do menších zálivů. Většina hotelů naší nabídky leží v nejkrásnější a nejživější části střediska, která se nazývá Naama Bay. Jedná se o hlavní turisticky nejatraktivnější centrum, kde podél celého zálivu, mezi pláží a hotely, vede pěší zóna plná rozmanitých restaurací, typických kaváren a obchodů včetně sportovního a zábavného vyžití a čarovné atmosféry, která má své kouzlo zejména ve večerních hodinách. Ostatní hotely se nacházejí v oblastech Sharm El Maya, Nabq Bay, Ras Um El Sid a Ras Nosrani Bay, která jsou tvořena hotelovým komplexem s bazénem, na který navazuje hotelová pláž.

,, Popis byl převzat z katalogu CK Eso Travel,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria


Park Inn ****

Číslo zájezdu: 879498
Egypt, Sharm El Sheikh, Nabq Bay

Všechny termíny a možnosti (208)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Vídeň
Pá 27.4 – Pá 11.5.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
15 dní
all inclusive
19 344 Kč
LM | Po slevě 36%
Letecky
Vídeň
Pá 20.4 – Pá 4.5.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
15 dní
all inclusive
19 344 Kč
LM | Po slevě 36%
Letecky
Vídeň
Pá 13.4 – Pá 27.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
15 dní
all inclusive
19 344 Kč
LM | Po slevě 36%
Letecky
Vídeň
Pá 27.4 – Pá 11.5.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
19 344 Kč
LM | Po slevě 36%
Letecky
Vídeň
Pá 20.4 – Pá 4.5.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
19 344 Kč
LM | Po slevě 36%
Letecky
Vídeň
Pá 13.4 – Pá 27.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
19 344 Kč
LM | Po slevě 36%
Letecky
Vídeň
Pá 27.4 – Pá 11.5.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
19 344 Kč
LM | Po slevě 36%
Letecky
Vídeň
Pá 20.4 – Pá 4.5.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
19 344 Kč
LM | Po slevě 36%
Letecky
Vídeň
Pá 13.4 – Pá 27.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
19 344 Kč
LM | Po slevě 36%
Letecky
Katowice
Út 17.4 – Út 1.5.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
15 dní
all inclusive
18 564 Kč
LM | Po slevě 39%
Letecky
Katowice
Út 17.4 – Út 1.5.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
18 564 Kč
LM | Po slevě 39%
Letecky
Katowice
Út 10.4 – Út 24.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
18 564 Kč
LM | Po slevě 39%
Letecky
Katowice
Út 24.4 – Út 8.5.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
18 564 Kč
LM | Po slevě 39%
Letecky
Katowice
Út 10.4 – Út 24.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
18 564 Kč
LM | Po slevě 39%
Letecky
Katowice
Út 3.4 – Út 17.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
18 564 Kč
LM | Po slevě 39%
Letecky
Katowice
Út 24.4 – Út 8.5.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
15 dní
all inclusive
18 564 Kč
LM | Po slevě 39%
Letecky
Katowice
Út 10.4 – Út 24.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
15 dní
all inclusive
18 564 Kč
LM | Po slevě 39%
Letecky
Katowice
Út 3.4 – Út 17.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
15 dní
all inclusive
18 564 Kč
LM | Po slevě 39%
Letecky
Katowice
Út 24.4 – Út 8.5.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
18 564 Kč
LM | Po slevě 39%
Letecky
Katowice
Út 3.4 – Út 17.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
18 564 Kč
LM | Po slevě 39%
Letecky
Katowice
Út 17.4 – Út 1.5.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
18 564 Kč
LM | Po slevě 39%
Letecky
Vídeň
Pá 27.4 – Pá 4.5.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
8 dní
all inclusive
14 404 Kč
LM | Po slevě 32%
Letecky
Vídeň
Pá 20.4 – Pá 27.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
8 dní
all inclusive
14 404 Kč
LM | Po slevě 32%
Letecky
Vídeň
Pá 13.4 – Pá 20.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
8 dní
all inclusive
14 404 Kč
LM | Po slevě 32%
Letecky
Vídeň
Pá 27.4 – Pá 4.5.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
14 404 Kč
LM | Po slevě 32%