Parkhotel Richmond, Detoxikační program + wellness

Česko, Karlovarský kraj, Krušné hory, Západočeské lázně, Karlovy Vary

4/5

Parkhotel Richmond, Detoxikační program + wellness

  Česko, Karlovarský kraj, Krušné hory, Západočeské lázně, Karlovy Vary
Číslo zájezdu: 2 422 257
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Ubytování

všechny pokoje mají předsíňku 3 m2 a jsou vybaveny koupelnou s vanou nebo sprchovým koutem a WC, Wi-Fi, fénem, minibarem, satelitní TV s radiem, trezorem, telefonem a županem. Jednolůžkový pokoj s francouzským lůžkem má rozměry 15 m2 , dvoulůžkový pokoj STANDARD je o velikosti 16 m2 a je bez možnosti přistýlky a balkonu, nebo s balkonem za příplatek. Pokoje STANDARD PLUS o velikosti 18 m2 jsou s možností přistýlky a jsou s balkonem. Lze zajistit pokoje LUX a apartmány.

Poloha

Karlovy Vary byly založeny kolem roku 1350 českým králem a římským císařem Karlem IV. Staly se perlou evropských lázní nejen pro svou fascinující přírodní scenérii, výjimečnou atmosféru a bohatou historií, ale hlavně díky úspěšné léčebné tradici. Majestátní lázeňský hotel se nachází v klidné části města, na břehu řeky Teplé. Je obklopen stylovým anglickým parkem, v němž je umístěna i japonská meditační zahrada a lázeňský pavilónek s vlastním pramenem, nazývaným Štěpánka. Hotel se pyšní historií starší již než 170 let.

Stravování

polopenze formou bufetu + odpolední svačinka v 16.00 hodin.

Vybavení

Wellness centrum: 14:00-21:30 hodin – finská sauna, infralavice, bylinná sauna, zážitková sprcha, solná jeskyně. Bazénové centrum: 08:-12.00 + 13.00-21.30 hodin – bazén, whirpool, Kneippův chodník, parní sauna, minerální bazének. Pro děti: dětský koutek, venkovní dětské hřiště.

Sport

půjčovna a úschovna kol, billiard, kroket, pétanque, jóga, nordic walking.

Výlety

Pramen Vřídlo

Nejznámější karlovarský minerální pramen naleznete na Vřídelní kolonádě. Vyvěrá v podobě gejzíru tryskajícího až do 12 metrů. S teplotou 73,4 °C je nejteplejším termálním pramenem Čech.

Muzeum Jana Bechera

Při návštěvě Karlových Varů si nenechte ujít prohlídku Muzea Jana Bechera a nahlédněte pod pokličku výroby tradičního bylinného likéru. Prohlédnete si historické předměty rodiny Becherů, třeba knihu receptů, ocenění z výstav, účetní knihy a spoustu dalších exponátů. Během interaktivní části nasajete vůni bylinek a koření a ochutnáte karlovarskou vodu, která se k výrobě Becherovky používá. A díky virtuální realitě se během chvilky ocitnete přímo na stáčecí lince. Na závěr prohlídky ochutnáte produkty Jan Becher nebo si lze zakoupit suvenýry v místním obchůdku. Kromě pondělků má muzeum otevřeno každý den.

Stezka krušnohorských pověstí

Zaveďte děti do kouzelného pohádkového světa. Půl kilometru dlouhá Stezka krušnohorských pověstí vede nedaleko parkoviště na vrcholu Plešivce a vypráví všem návštěvníkům staré příběhy o strašidlech, skřítcích a dalších nadpřirozených bytostech z Krušných hor. Trasu pohodlně projdete i s kočárkem a cestou potkáte krásné vyřezávané sochy Permoníka, Čerta, Ohnivce, Stromové ženy a mnoho dalších, z nichž každá vám bude vyprávět svůj jedinečný příběh. O kousek dál se pak děti vyřádí v lanovém parku a na trampolínách.

Boží Dar s Ježíškovou cestou

V létě turisty láká Božídarské rašeliniště, Vlčí jámy u Horní Blatné nebo vrchol Klínovec. Nachází se zde i naučná Ježíškova cesta, která seznamuje děti s Ježíškem a jeho pomocníky. Na stezce jsou rozmístěna různá stanoviště s herními prvky (prolézačky, kolotoče, houpačky) a postavičkami z večerníčků a pohádek. Na jednotlivých stanovištích děti plní úkoly (poznávání listů a plodů podle stromů, stop zvířátek apod.). Po splnění všech zadaných úkolů obdrží v infocentru malý dáreček. Vždy před Vánoci tu funguje tzv. Ježíškova pošta. Otisky všech dosud použitých razítek jsou k vidění v expozici vlastivědného muzea. V zimě potěší dva lyžařské areály a za obcí najdete velký lyžařský areál Neklid. V okolí je zhruba 70 kilometrů běžeckých tratí.

Naučná stezka Božídarské rašeliniště

Cesta vede částí Národní přírodní rezervace Božídarské rašeliniště, která byla dle Ramsarské úmluvy vyhlášena mezinárodně významným mokřadem. Zřízena byla v r. 1965, má rozlohu 929,5 ha, tedy je největší v Krušných horách. Tvoří ji především rozsáhlé soubory horských rašelinišť vrchovištního typu. Místy se zde uchovala tokaniště tetřívků. Na trase naučné stezky Božídarské rašeliniště najdete 12 informačních tabulí. Cesta je vhodná i pro malé děti a dá se zvládnout i s kočárkem.

Domácí mazlíčci

jsou vítáni za poplatek Kč 250/noc.

Základní cena zahrnuje

  • 3/4/5 dní/2/3/4 noci ubytování za osobu, polopenzi formou bufetu, odpolední svačinku, 3x denně léčivý pramen- pitná kůra přímo v hotelu, 1x detoxikační procedura na osobu denně - výběr: oxygenoterapie na lepší okysličení organism 1 hodina, plynová obálka pro lepší hubnutí (20 minut), perličkovákoupel na prokrvení pokožky (20 minut), Wi-Fi, využívání wellnes centra, bazénového centra, finská sauna je k dispozici denně od 14.00-21.30 hodin. Děti do 15.9 let bez procedur.

Základní cena nezahrnuje

  • lázeňskou taxu Kč 50/osoba/noc od 18 let – platba na místě. Parkování - Kč 100/noc - platba na místě. Příplatek za balkon Kč 130/osoba/noc u pokoje Standard. Povinný příplatek za vánoční večeři Kč 320/osoba, příplatek za silvestrovskou večeři Kč 2.990.

Informace o zájezdu

Pořadatel: BENA TOUR s.r.o., IČ 25709992.
Lokalita dle pořadatele: Západní Čechy, Karlovy Vary

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 422 257
dnes 10–17 h

Hodnocení

16. nejlepší hotel v destinaci Karlovarský kraj

4/ 5 3 recenzí


Blanka červenec 2022
Pobyt v hotelu Richmond. Příjemné ,krásné prostředí.Dobré jídlo.Úžasné wellness.Kousek od centra.... celá recenze


ZENKA srpen 2021
Připomínka. na pokojích s léčebným režimem by měl BÝT ČAJ BALA JSEM NAPOMENUTE DIETNÍ SESTROU 27.8., ŽE NEMÁM ROUŠKU NA ÚSTECH BYLA SESUNUTÁ... celá recenze


Jan září 2020
Bída v Richmondu. Neuvěřitelná špína v celém hotelu, všude nánosy prachu. V pokojích Deluxe vinylové podlahy jak v tom nejlevnějším hotelu. Stěžo... celá recenze

Nezávazná objednávka

Parkhotel Richmond, Detoxikační program + wellness
  Česko, Karlovarský kraj, Krušné hory, Západočeské lázně, Karlovy Vary

Cena
3 610 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 422 257

Pobyt

dospělá osoba na pevném lůžku
2
3 610 Kč