Termín:
23. 2. – 11. 3. 2018
Počet dní:
17 (pá – ne)
Počet nocí:
15
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

1.den: Buenos Aires - Iguazú.

Přelet na sever do N.P. Iguazú (UNESCO): monumentální (až 2,5 km široké) vodopády na řece Iguazú na rozhraní Argentiny, Brazílie a Paraguaye.

Délka tras:

letadlem 29 000 km, po zemi 1200 km (busy, minibusy), loděmi 100 km, pěšky 6x 5-20 km (volitelně)Počasí: od subpolárního či vysokohorského po subtropické, velké rozdíly teplot (vzduch 6-30 °C)Nástupní místo: Praha

V ceně je

Doprava. Vstupy do národních parků Los Glaciares, Torres del Paine a Tiera de Fuego, výletní loď po Lago Pehoe v Torres del Paine. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Argentiny a přelety Buenos Aires - El Calafate, Ushuaia - Buenos Aires včetně tax a poplatků, veřejná (autobusy včetně komfortních dálkových, metro) a nájemní (minibusy, taxi), trajekty. Ubytování: Turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 3x ve vícelůžkových pokojích na horské chatě nebo v zařízených stanech (4-8 osob, trek v N.P. Torres del Paine). 1-lůžkový pokoj za příplatek 11 000 Kč (3x na treku není možný). Strava: V ceně zájezdu jsou snídaně, s výjimkou treku v N.P. Torres del Paine.

Program
1. až 2 den

Praha - Buenos Aires. Let do hlavního města Argentiny u ústí Rio de La Plata: historické jádro s prezidentským palácem, parlamentem, radnicí a katedrálou, „Argentinský Slavín“ La Recoleta, mj. s hrobkou Evity Perón. Bohémská a umělecká čtvrť San Telmo s kavárnami a tržišti, La Boca s pestrobarevnými domky, tančírnami tanga a stadionem La Bombonera nejslavnějšího klubu země - Boca Juniors.

3. až 4 den

Buenos Aires - Calafate - El Chaltén. Přelet hluboko na jih kontinentu do Patagonie. Calafate na březích jezera Lago Argentino. Výlet k údajně nejkrásnějšímu ledovci světa Perito Moreno. Přejezd do El Chaltén.

5. až 7 den

El Chaltén - Puerto Natales. Dva dny v N.P. Los Glaciares: jeden z nejúchvatnějších horských masivů And - Fitzroy, vyhlídka na špici Cerro Torre (3128 m). Návrat do Calafate a dále do Chile k fjordům Pacifiku.

8. až 11 den

Torres del Paine. Čtyřdenní trek ve světoznámém N.P. Torres del Paine lodí po smaragdovém Lago Pehoe, výhledy na ledovec Grey a barevné vrcholy Los Cuernos, obří skalní věže (torres). Návrat do Puerto Natales.

12. den

Puerto Natales - Punta Arenas. Na jih do přístavu Punta Arenas na březích Magalhaesova průlivu. Prohlídka izolovaného města. Možnost výletu k vnitřnímu zálivu Seno Otway s kolonií tučňáků Magalhaesových.

13. až 15 den

Punta Arenas - Ushuaia. Přes Magalhaesovu úžinu do Ohňové země. Návrat do Argentiny. Ushuaia - nejjižnější město Ameriky i celého světa. Výhledy od ledovce Martial. Tierra del Fuego - národní park „na konci světa“. Možnost projížďky vězeňským vláčkem nebo výletu lodí po průlivu Beagle.

16. až 17 den

Ushuaia - Buenos Aires - Praha. Přelet zpět do Buenos Aires a dále domů.

2. až 3 den

N.P. Iguazú - Rio de Janeiro. Výhledy na vodopády z argentinské i brazilské strany, výlet k Ďáblovu chřtánu - nejobdivovanější i nejděsivější části vodopádů. Procházky v národním parku, pozorování fauny i flóry, koupání. Možnost letu vrtulníkem nad vodopády. Odlet na pobřeží Atlantiku.

4. až 6 den

Rio de Janeiro - Praha. „Bůh stvořil svět v 6 dnech, sedmý strávil v Riu“: Pao de Acúcar (Homole cukru, 396 m) a Corcovádo (Hrbáč, 710 m) se sochou Krista, slavné pláže Copacabana, stadion Maracaná. Odlet domů.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Přelety z Buenos Aires k Iguazú a do Ria včetně tax, veřejná a nájemní doprava, ubytování se snídaněmi (příplatek 1-lůžko 3600 Kč), český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Nomád, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Torres del Paine, Ushuaia

PATAGONIE A OHŇOVÁ ZEMĚ - ARGENTINA, CHILE, (IGUAZÚ A RIO)

Číslo zájezdu: 856773
Argentina, Brazílie, Chile, Argentina, Torres del Paine, Ushuaia

Všechny termíny a možnosti (1)