Termín:
25. 5. – 3. 6. 2018
Počet dní:
10 (pá – ne)
Počet nocí:
9
Doprava:
autobusem
Strava:
bez stravy
Původní cena:
6 490  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

ŠIBENIK • DUBROVNIK • SALONA • SPLIT • TROGIR • MOSTAR • BIOKOVO • PLITVICE

1. den:

Ve večerních hodinách vyjedeme z Brna (další nástupní místa Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Přerov 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150Kč, Ostrava 400 Kč, Frýdek-Místek 400 Kč, Nový Jičín 400 Kč, Hranice na Moravě 400 Kč, Lipník nad Bečvou 400 Kč, Přerov 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, svoz Kuřim a Tišnov zdarma, Blansko 200 Kč, Žďár nad Sázavou 300 Kč,Boskovice 300 Kč, Praha 400 Kč). Noční přejezd.

2. den

Ráno přijedeme na Makarskou riviéru, kde se ubytujeme a zbytek dne strávíme odpočinkem na pláži. Tato slunná perla dalmatského pobřeží je obklopená průzračným Jaderským mořem a leží pod štíty velkolepého horského masívu Biokovo.

3. den:

Celodenní relaxace u moře, fakultativně možnost výletu do Šibeniku (UNESCO), který je považován za nejlépe chráněný přístav na Jadranu a je obklopen 240 ostrovy. Uvidíme katedrálu sv. Jakuba, nejvýznamnější renesanční stavbu v zemi, někdejší opory městského opevnění - pevnosti sv. Anny, sv.Jana a pevnost Šubičevac. Po prohlídce zavítáme do chorvatského Národního parku Krka, který se skládá ze soustavy peřejí, kaskád a vodopádů, pod kterými se budeme moci vykoupat. V parku lze vidět i přibližně 860 druhů různých rostlin a několik živočišných druhů. Návrat na ubytování, nocleh.

4. den:

Odjedeme do Dubrovníku (UNESCO), "perly Jadranu", o kterém irský dramatik G. B. Shaw prohlásil, že "Ten, kdo hledá ráj na zemi, musí navštívit Dubrovník." Historické centrum města pochází z pozdního středověku, až do dnešní doby se dochovalcharakter jedinečného městského celku opásaného hradbami. Přestože město bylo hodně poničeno zemětřesením v roce 1667, podařilo se v Dubrovníku zachovat gotické, renesanční a barokní kostely, kláštery, paláce a fontány. Projdeme si jeho úzké křivolakéuličky a kostely lemovaná náměstí. Nejkrásnější pohled na město a přístav se nám však naskytne z prstence širokých městských hradeb. Návrat na ubytování, nocleh.

5. den:

Dnešní den navštívíme jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť nejen v Chorvatsku, ale v celé jihovýchodní Evropě, antické město Salona (UNESCO), kde dva tisíce let starý areál nabízí podhled na památky tří kulturních epoch - antiky, starokřesťanské kultury i raného středověku. Poté dojedeme do Splitu (UNESCO), města se značným množstvím kulturních památek. K jeho pozoruhodnostem patří archeologické, etnografické, námořní přírodně historické muzeum, galerie Meštrovic, a v neposlední řadě Diokleciánův palác. Odpoledne sezastavíme v Trogiru (UNESCO), městě, které je považováno za jedno z nejkrásnějších míst na Jadranu, se skvostnou románskou katedrálou sv. Vavřince. Úzké uličky, malá sevřená náměstí a tmavá podloubí nás budou svádět k posezení v některé z nesčetnýchtaveren a k vychutnávání jedinečné atmosféry města chorvatských králů. Odpoledne návrat na ubytování.

6. den:

Volný den k relaxaci u moře, fakultativně půldenní výlet do pohoří Biokovo či rybí piknik.

7. den:

Okouzlující atmosféru orientu budeme nasávat ve městě Mostar (UNESCO), jehož symbolem je dnes již replika starého tureckého mostu přes řeku Neretvu. Procházet se budeme křivolakými uličkami s dílnami kovotepců, rozsáhlým tržištěm a kolem mešit s vysokými štíhlými minarety. A není možnonavštívit Mostar a neochutnat pravou tureckou kávu servírovanou v tradiční džezvě. Návrat na ubytování.

8. den:

Volný den k relaxaci u moře.

9. den:

Odjezd v ranních hodinách. Cestou domů zavítáme do nejznámějšího NP Chorvatska Plitvická jezera (UNESCO), který patří k nejúchvatnějším přírodním sceneriím v Evropě. Než se vody Proščanského jezera změní v řeku Koranu a dotečou do moře, překonají výškový rozdíl víc než sto padesát metrů, protnou šestnáct jezer avytvoří bezmála stovku vodopádů. To vše na pouhých sedmi kilometrech! Po prohlídce odjezd do ČR.

10. den:

Příjezd do Brna v ranních hodinách.

Ubytování

Ubytování v apartmánech: • AP 2/3 - pro 2 osoby, kuch. kout, soc. příslušenství, možnost přistýlky pro 3. osobu. • AP 4 - pro 4 osoby, 2 samostatné ložnice, společný kuch. kout a soc. příslušenství

Způsob prodeje

on line

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

• dopravu luxusním autobusem • 7× ubytování ve 2lůžkových apartmánech s přísluš. • pobytovou taxu • průvodcovské služby

Základní cena nezahrnuje

• pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit) ; • jednolůžkový pokoj 2.990 Kč (omezené množství) • 7× polopenze 2.990 Kč

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Emma, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Biokovo, Dubrovník, Mostar, Plitvice, SALONA, Split, Šibenik, Trogir
Informace o slevách

Chorvatsko

Křišťálově čisté moře, zelení obrostlé ostrovy, malebné rybářšké vesnice, kouzelné oblázkové pláže, vinice, dalmatské speciality a víno, památky a středověká městečka, turistika či potápění – to je jen malá část z mnoha pokladů, které označují Chorvatsko pravým turistickým rájem. Již pouhé nahlédnutí do mapy objasní velkou část přitažlivosti této země. Jedinečné jaderské pobřeží dlouhé několik tisíc kilometrů se vine kolem neuvěřitelného počtu pláží a zálivů a vystupuje do skalnatého terénu. Naleznete zde ostrovy pro každého - od holých neobydlených skalisek až po kouzelné ráje s jezery a zalesněnými kopci. Nesmíme také zapomenout na bohaté kulturní dědictví, kterým se Chorvatsko může pochlubit. Podél pobřeží najdete zbytky paláců a chrámů, rybářské osady, pevnosti a opevněná města s architektonickými památkami, které se po staletí vyvíjely a ukazují bohatou historii země. Chorvaté jsou velmi otevření a přátelští a dovedou to dát najevo. Jejich pohostinnost, ochota a uvolněná atmosféra je také jedním z důvodů proč právě tato země je tak často vyhledávána.


Perly Dalmácie a poklady UNESCO

Číslo zájezdu: 901028
Chorvatsko, Bosna a Hercegovina, Dubrovnik, Severní Dalmácie, Split, Střední Dalmácie, Šibenik, Trogir, Biokovo, Dubrovník, Mostar, SALONA, Split, Šibenik, Trogir