Termín:
28. 9. – 30. 9. 2018
Počet dní:
3 (pá – ne)
Počet nocí:
2
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Poloha

Krakov - solný důl Vělička - Vratislav- květinové slavnosti na hradě Ksiaz - podzemí Osówka - Svídnice. 

Program

1. den - odjezd v časných ranních hodinách (cca ve 4 hodiny). Dopoledne návštěva podzemního komplexu Riese (Obr), který se nachází v Sovích horách, konkrétně podzemí Osówka. Komplex měl být propojen i s jedním z největších nejkrásnějších polských hradů, hradem Ksiaz na okraji Walzbrychu. 
Na hradě Ksiaz si přijdou na své i milovníci nádherných zahrad, parků a vyhlídek, v dubnovém termínu by se zde měli konat navíc  květinové slavnosti. Interiéry hradu jsou pak vyzdobené mnoha překrásnými kyticemi a květinovými vazbami. 
Krátká zastávka u jedinečného hrázděného kostela Míru ve Svídnici (UNESCO). Ubytování.
 
2. den - po snídani čeká Wroclaw, kdysi česká Vratislav,  přezdívaná městem sta mostů, na řece Odře. Průvodce se s Vámi projde kouzelně opraveným starým městem, přes Tumský ostrov a ukáže Vám nejznámější památky tohoto historického města a seznámí Vás s trpaslíky. Odpoledne krátké volno na náměstí před gotickou radnicí (na návštěvu vyhlídkové věže, nákupy či pozdní oběd).  Přejezd na ubytování směr Krakov. 
 
3. den - ráno příjezd do Wieliczky (Věličky), kde se nachází nejstarší činný solný důl v Evropě, světový unikát (UNESCO). Prohlídka dolu a jeho chodeb, kaplí i velkých zdobených sálů vytesaných v soli je nezapomenutelným zážitkem.
Následuje přejezd do Krakova (UNESCO) - nejpamátnější místo v dějinách polského národa, do konce 16.století sídelní a korunovační město státu, Wawel - královský hrad a korunovační katedrála s hrobkami polských králů, hlavní náměstí,  Sukiennice, měšťanské domy, Radniční věž, univerzitní čtvrť…. 
Navečer osobní volno a odjezd zpět do ČR. 
Návrat v pozdních nočních  hodinách.

Ubytování

2x ubytování v hotelu.

Stravování

2x snídaně, ostatní z vlastních zdrojů. 

Doprava

autobusová.
Odjezdová místa:  Česká Třebová, Litomyšl, Vysoké Mýto, Ústí nad Orlicí. 
Svoz + 200 Kč: z Lanškrouna, Svitav, Holic, Pardubic, H.Králové a Jaroměře. 

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, vjezdy, parkovné, 2 x ubytování v hotelu, 2x snídani, průvodce (v plánu je Lenka Čížová), pojištění CK proti úpadku. 

Základní cena nezahrnuje

vstupy, večeře, 1 lůžk. pokoj 1.000 Kč/ 2 noci, pojištění LV a storna (182 Kč dospělý, 91 Kč dítě do 15 let a 546 Kč senior nad 70 let).

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře ČiLe, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Krakov, Svídnice, Vělička, Vratislav- Osówka
Informace o slevách

Perly jižního Polska - Wroclaw, Krakow, Slezko ***

Číslo zájezdu: 951640
Polsko, Malopolsko, Kraków, Wieliczka

Všechny termíny a možnosti (1)