Perly Perského zálivu

  Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Dubaj

Perly Perského zálivu

    Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Dubaj
Původní cena
86 620 Kč/os

Cena
79 990 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 480 341
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Plán výletu

1. den: Odlet z Prahy v ranních hodinách přímým letem do Kataru, jež je jedním z nejbohatších států světa. Přílet do Dohá „druhé Dubaje“ v odpoledních hodinách. Okružní jízda pro základní seznámení se s městem, nocleh v hotelu.
2. den: Po snídani celodenní výlet do severní části Kataru – vyhlídkové věže lovců perel Barzan z roku 1895 v Umm Salal Muhammed, mohutná pevnost Al Zubara vybudovaná na ruinách hradu je ukázkou tradiční katarské architektury. Přejezd do přístavu Al Khor – dříve významné město v perleťovém průmyslu s krásnými plážemi a historickými věžemi. Návrat na hotel, nocleh.
3. den: Po snídani dokončení prohlídky Dohá – promenáda Corniche, uměle vytvořený ostrov Pearl Qatar, budova sokolnictví, muzeum islámské kultury, tradiční souky. Individuální volno ke koupání či nákupům. Ve večerních hodinách transfer na letiště a přelet do Ománu. Transfer na hotel, nocleh v Maskatu.
4. den: Po snídani prohlídka Maskatu – polodenní okruh městem, kdy mj. navštívíme Královskou operu, muzeum islámského umění, Sultánův palác, pevnosti Mutrah, Al Jalali a Mirani. Individuální volno např. ke koupání na místních písečných plážích. Nocleh v hotelu.
5. den: Po snídani prohlídka nejmohutnější pevnosti v Ománu Nizwa, odjezd pod Sluneční hory do jediné veřejné jeskyně v Ománu Al-hota – podzemní systém má délku 5 km a nachází se zde i jeskynní jezero. Přejezd na hrad Jibreen – sídlo dynastie Jaruba´s, město Bahla s pevností a mohutnými hradbami. Návrat do hotelu, nocleh.
6. den: Po snídani transfer na letiště, přelet do Dubaje. Odjezd na ubytování, následuje okružní jízda městem se zastávkami – nejluxusnější část města ležící na umělém zálivu Dubai Marina, hotel ve tvaru plachetnice Burj Al Arab, palmový ostrov Jumeirah o rozloze 5x 5 km se známým ostrovem Atlantis, nejvyšší mrakodrap světa Burj Khalifa s výškou 828 metrů u nákupního centra Dubai Mall s akváriem a největším systémem tančících fontán na světě Dubai Fountain. Nocleh v hotelu.
7. den: Po snídani odjezd do hlavního města Spojených arabských emirátů a jednoho z nejbohatších měst světa – Abu Dhabí. Velká mešita šejka Zayeda z bílého mramoru a 24 karátového zlata pojme 40 tisíc věřících a patří k největším na světě. Palác Al-Husn zvaný pro svou barvu bílá pevnost, po pobřežní promenádě Corniche s hotelem Hilton k nákupnímu středisku Marina Mall připomínající svým tvarem stan, nejdražší hotel světa Emirates Palace, ostrovy Saadiyat a Yas, kde se od roku 2009 jezdí Velká cena Formule 1. Návrat do Dubaje, nocleh.
8. den: Po snídani individuální volno např. ke koupání či nákupům. V poledních hodinách transfer na letiště, odlet přímým letem do Prahy, přílet ve večerních hodinách.

Základní cena zahrnuje

• 2x nocleh Dohá, 3x nocleh v Maskatu, 2x nocleh v Dubaji se snídaní v hotelech ****
• leteckou přepravu v turistické třídě Praha – Dohá – Maskat, Maskat – Dubaj – Praha
• transfery dle programu
• česky mluvícího průvodce
• vstupy dle programu
• pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

Informace

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob.
Změna programu vyhrazena. 

CENA NEZAHRNUJE:

• přepravu MHD
• vstupy nezahrnuté v ceně zájezdu
• místní pobytovou taxu
• spropitné povinně splatné na místě
• vízum Katar (na letišti zdarma po příletu)


FAKULTATIVNÍ SLUŽBY:

• příplatek za jednolůžkový pokoj 11.990,- Kč
• vízum Omán 800,- Kč

ORIENTAČENÍ NĚKTERÝCH CENY VSTUPŮ (V AED*):
Dohá:
muzeum islámské kultury - zdarma
Maskat: 
mešita - zdarma  
Dubaj:
lyžování Ski Dubai v Mall ofthe Emirates 200 AED
IMG Worlds of adventure 245 AED (děti od 1,2 metru výšky 225 AED; děti do výšky 1,05 metru zdarma; senioři 150 AED)
Dubai akvárium 100-600 AED dle expozice
Burj Khalifa dospělý 125-350 AED dle času a patra mrakodrapu
metro od 4 AED (cena se zvyšuje dle zóny a platnosti jízdenky)
taxi - nástupní sazba 5 AED, každý km cca 2-3 AED
Abu Dhabí:
Velká mešita šejka Zayeda - zdarma

* 1 AED = cca 7 CZK

Při návštěvě mešit a dalších svatých míst je nutno mít patřičný oblek. Pokud jej nebudete mít, bude Vám zapůjčen.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Čedok, IČ: 60192755. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Abu Dhabi, Doha, Dubaj

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 480 341
dnes 9–18 h

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty, zkráceně označované jako SAE, se nalézají v jihovýchodní části Arabského poloostrova, podél části zálivu Ománu a na jižním pobřeží Perského zálivu. Jsou federací sedmi emirátů - Abu Dhabi, Dubaj, Ajman, Fujairah, Ras al Khaimah, Sharjah a Umm al Qaiwain - vytvořených po získání nezávislosti na Británii. V současné době patří k nejbohatším zemím a staly se obchodním a turistickým centrem. Téměř každý turista směřující do SAE navštíví Dubaj, moderní město jako z jiného světa v poušti. Stalo se symbolem luxusu, bohatství a světových „nej“ po všech stránkách. Spojené arabské emiráty vás celoročně pohostí slunečným počasím. Srážky se vyskytují pouze v zimě a není jich mnoho. V létě je v SAE až 45 °C, v zimě potom daleko příjemnějších 25 °C.

Dubaj - letištní poplatek

Dubaj zavedla pro odlety od 1.7.2016 nový letištní poplatek ve výši 35 dírhámů (cca 228 Kč), který se dotkne všech cestujících, jež odtamtud odlétají (tedy i těch, kteří budou pouze přestupovat). Výjimkou jsou děti do 2 let a ti tranzitní cestující, jejichž číslo letu je na příletu i odletu je stejné.

Abu Dhabí - turistická taxa

V Abu Dhabí je zavedena povinná turistická taxa, která se platí na místě přímo v hotelu při check-inu ve výši 15,00 AED (pokoj/noc).

Nezávazná objednávka

Perly Perského zálivu
    Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Dubaj

Původní cena
86 620 Kč/os

Cena
79 990 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 480 341

Zájezd

dospělá osoba
2
79 990 Kč

Pojištění

komplexní balíček pojištění (cestovní, sportovní a storno plus) - dospělý 18 - 69 let
2
560 Kč
komplexní balíček pojištění (cestovní, sportovní a storno plus) - dítě do 17 let
0
310 Kč
komplexní balíček pojištění (cestovní, sportovní a storno plus) - senior od 70 let
0
900 Kč
samostatné pojištění Storno - za osobu
0
108 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování na letišti Praha - 8 dní
0
1 Kč