Termín:
27. 10. – 11. 11. 2019
Počet dní:
16 (ne – po)
Počet nocí:
14
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Poloha
PERU 2019

16-denní letecký poznávací zájezd

Lima - Cuzco - Macchu Picchu - jezero Titicaca - Sillustana - Colca - Macca - Arequipa - Ballestas..

termíny 2019

počet dní/nocí

cena (Kč)

27.10. - 11.11.

16/14

82.000,-

Program

1.den - V 6:00 hod. odlet z Prahy, přílet do Limy, transfer na ubytování v Limě.

2.den - LIMA - návštěva Muzea Larco Herrera - seznámení s historií Peru díky archeologickým nálezům. Prohlídka centra koloniální historické Limy. Společná návštěva Kláštera Svatého Františka, skvost barokní architektury 17. století, náměstí Plaza de Mayor s Prezidentským palácem, kde byl zavražděn conquistador Hernando Pizzaro, místní katedrála, kde jsou ostatky Pizzara uloženy. Individuální večerní program. Možnost návštěvy pacifické pobřežní kolonády a ochutnávka první peruánské speciality ceviche (vyslovuje se 'seviče' - připravuje se ze syrového rybího masa, které se nakrájí na malé kousky a marinuje několik hodin v citronové nebo limetové šťávě a pak se smíchá s nakrájenou cibulí, chilli papričkami a dalšími ingrediencemi). Nocleh v Limě.

3.den - Transfer na letiště a přelet do Cuzca, bývalého centra Incké říše, ukrývajícího se hluboko v srdci And v nadmořské výšce 3 400 m n. m.. Transfer na ubytování. Společná procházka na náměstí Plaze de Armes. Prohlídka kostela Iglesia de la Compania de Jesus z 16. století, ze kterého je mimo jiné krásný výhled na jedno z nejkrásnějších náměstí Jižní Ameriky. Doporučujeme i návštěvu legendami opředené katedrály, postavené na základech inckého paláce. Poté individuální program, možnost ochutnání další peruánské speciality zeleninové polévky quinoa. Nocleh v Cuzcu.

4.den - Návštěva chlouby incké architektury - pevnosti Koricancha - v srdci samotného Cuzca. Cesta do hor obklopujících majestátní Cuzco. Pevnost Sacsayhuaman - pradávné centrum duchovního světa incké říše. Přejezd horskými serpentinami do úrodného posvátného údolí řeky Urubamby. Indiánské tržiště v Pisaqu a výstup na vrchol incké pevnosti Ollantaytambo. Ubytování v Urubamba.

5.den - Jeden z novodobých divů světa - legendární Macchu Picchu (UNESCO). Brzké ranní vstávání, transfer na železniční stanici, odtud pak vlakem údolím řeky Urubamby v Andách až pod bájné 'Ztracené město Inků' do Macchu Picchu Pueblo, dříve Aquas Calientes. Cesta místním autobusem serpentinami až k branám ruin. Prohlídka archeologického naleziště Macchu Picchu s podrobným výkladem místního průvodce. Překrásné výhledy na okolní hory s vrcholy Macchu Picchu a Hayna Picchu. Dostatek volného času na focení, individuální procházka ruinami archeologického naleziště i Puebla Macchu Picchu. Zpět pak přes hory návrat do Cuzca. Individuální večeře a procházka Cuzcem.

6.den - Přesun do města Puno na březích jezera Titicaca (cca 380 km). Fotogenická vesnička Andahuaylillas s kostelem San Pedro, kde se prolínají tradiční náboženské obřady s katolictvím. Incké archeologické naleziště Raqchi s chrámem boha Viracochi. Nejvyšší bod mezi Cuzcem a Punem, sedlo La Raya (4 338 m n. m.). Ubytování v Punu. Poté individuální program, možnost ochutnání další peruánské speciality cuy, výtečně připraveného morčete.

7.den - Přesun do oblasti náhorní plošiny Antiplano k největšímu jihoamerickému jezeru Titicaca v nadmořské výšce 3 800 m n. m. Cesta pohodlnou krytou motorovou lodí na plovoucí rákosové ostrovy Uros, ukázka jak žijí místní lidé. Koupání na ostrově Taquile, obydleném více než 10 tisíc let. Seznámení s životem původních indiánů, kteří zde žili již před 10 000 lety. Zpáteční poklidná plavba po jezeře do Puna na ubytování. Individuální večeře v místních restauracích.

8.den - Přejezd do města Chivay, vstupní brány do kaňonu Colca (cca 6 hodin). Průjezd městem Juliaca, typického města Antiplana. První zastávka u archeologického naleziště nekropole Sillustani - areálu s válcovitými pohřebními věžemi 'chullpas' a nádherným výhledem na přilehlou lagunu Umayo. Cestou zastávka v sedle Patapampa v nadmořské výšce 4 910 m n. m., nejvyšším bodě našeho putování. Odtud výhled na šest sopek. Přes terasovitá políčka s lamami, alpacami a vikuněmi sjezd do horského Chivaye (3 600 m n. m.). Ubytování v Chivay. Individuální večeře, návštěva místního indiánského trhu.

9.den - Brzké vstávání a přesun do kaňonu Colca, jednoho z nejhlubších světových kaňonů až k vyhlídce Cruz del Condor. Z vyhlídky je možné sledovat let kondorů andských, ptáků s rozpětím křídel až 3 metry. Návštěva městečka Cabanaconde, místa s hlavní produkcí kukuřice. Procházka mezi přilehlými terasovitými políčky. Cestou návštěva koloniálního městečka Macca. Pozorování poklidného venkovského života v Andách. Zastávka na vyhlídce Mirador de Antahuilque. Zpět na ubytování v Chivay. Možnost návštěvy termálních lázní Banos Termales La Calera s vodou dosahující v některých bazénech 39°C. Možnost ochutnání peruánské alkoholové speciality pisco. Individuální večeře v Chivay.

10.den - Dopolední návštěva a procházka indiánskými vesničkami kaňonu Colca, Coporaque a Yanque. Nádherná vyhlídka do kaňonu Colca a na okolní vulkány. Přes Chivay sjezd z hor pod sopky Chachani a El Misti do 'bílého města' Arequipa (2 300 m n. m.). Ubytování v Arequipě. Večerní individuální prohlídka a večeře v centru druhého největšího města Peru.

11.den - Společná prohlídka historické části centra města Arequipa: jedno z největších jihoamerických náměstí Plaza de Armas s místní katedrálou ze 17. století. Samozřejmostí je návštěva kláštera Santa Cataliny, nejvýznamnější a neprestižnější církevní stavby Peru, jehož červené zdi ostře kontrastují s bílými sněhovými čepicemi nedalekých sopek. Návštěva některého z kostelů centra města. Odpolední volno na nákupy suvenýrů. Individuální večeře v bezpočtu místních restaurací.

12.den - Nejdelší přejezd po legendární silnici Carretera Panamericana do oblasti pláně Nazca (cca 9,5 hodiny). Cestou zastávky, fotostopy. Nocleh v oblasti Nazca. Individuální večerní program.

13.den - Dopoledne v oblasti Nazca. Individuálně možnost letu letadlem nad záhadnými obrazci - geoglyfy nad plání Nazca. Krátká zastávka mezi dunami v pouštní oáze s jezerem, Huacachina. Přejezd do přístavního města Paracas. Individuální večeře v přístavu Paracas.

14.den - Společná prohlídka tichomořských ostrovů Balestas. Cestou pozorování kolonií lvounů, lachtanů, tučňáků, terejů, pelikánů a racků. Cesta kolem geoglyfu El Candelabro - trojzubce. Odpolední přesun do Limy (3,5 hodiny). Ubytování v Limě. Individuální program a večeře v Limě.

15.den - Dopolední individuální prohlídka centra Limy. Transfer na letiště. Odlet.

16.den - Přílet do ČR ve 22:15 hod.

Ubytování

14x hotel*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

Stravování

14x snídaně

Doprava

LETECKÁ + transfery v Peru dle programu
Odlet/Přílet: Letiště Václava Havla - Praha 6.

Poznámka

CK si vyhrazuje právo v nezbytném rozsahu změnit program, trasu a další sjednané služby v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní problémy, počasí, onemocnění, nečekané znepřístupnění památek, bezpečnost účastníků atp.). Změna pořadí programu se nepovažuje za změnu programu.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

• mezinárodní letenku Praha - Lima - Praha, vnitrostátní letenku Lima - Cuzco, letištní a  bezpečnostní  taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

• dopravu dle programu (minibusem, vlakem, lodí)

• 14x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

• 14x snídani

• místního a českého průvodce

• vstupné dle programu (s výjimkou vyhlídkového letu v Nazce a vstupného do lázní)

• pojištění CK proti úpadku

 

Základní cena nezahrnuje

• cestovní pojištění

• 'spropitné'

• vyhlídkový let v Nazce - cca 140 USD

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Travel Sport, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Peru
  • Místo dle CK: Chivay, Lima, Puno
Informace o slevách

PERU 2019 ***

Číslo zájezdu: 1306223
Peru, Chivay, Lago Titicaca, Lima, Puno

Všechny termíny a možnosti (1)