Peruánská Odyssea

Peru, Andahuaylillas, Arequipa, Ballestas, Cusco, Ica, kaňon Colca, Lago Titicaca, Los Uros, Machu Picchu, Nazca, Ollantaytambo, Pisac, Raqchi, Sacsayhuaman, Taquile

Peruánská Odyssea

  Peru, Andahuaylillas, Arequipa, Ballestas, Cusco, Ica, kaňon Colca, Lago Titicaca, Los Uros, Machu Picchu, Nazca, Ollantaytambo, Pisac, Raqchi, Sacsayhuaman, Taquile
Číslo zájezdu: 1 729 025
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Trasa zájezdu

Lima

 • Islas Ballestas
 • Ica
 • Nazca
 • Arequipa
 • Colca Canyon
 • Titicaca
 • Uros
 • Taquile
 • Raqchi
 • Andahuaylillas
 • Cuzco
 • Sacsayhuaman
 • Ollantaytambo
 • Pisac
 • Machu Picchu
Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do Limy - hlavního města Peru s přestupem. Transfer do hotelu. Nocleh.
2. den: prohlídka historického centra Limy (náměstí Plaza Mayor s prezidentským a arcibiskupským palácem, katedrála, klášter San Francisco s katakombami, koloniální balkony paláce Torre Tagle), odpoledne návštěva světoznámého Muzea zlata (Museo de Oro) s cennými sbírkami předkolumbovské éry. Během této prohlídky se trochu blíže seznámíme s dějinami Peru, s dávnými kulturami Paracas, Chavin, Nazca, Moche, Wari, Lambayeque, Chimu nebo Inka. Poté odjezd podél pobřeží Pacifiku do města Chinca. Nocleh.
3. den: ráno vyhlídková plavba okolo záhadného útvaru El Candelabro k ostrovům Islas Ballestas s koloniemi lvounů, lachtanů, tučňáků, terejů, kormoránů, pelikánů a dalších tisíců mořských ptáků. Poté přesun od pobřeží Paracas do úrodné zelenající se oázy Ica, návštěva laguny Huacachina uprostřed pouštních písečných dun. Odpoledne absolvujeme (fakultativně) nevšední zážitek při letu malým letadlem nad více než 32 gigantickými kresbami (nejčastěji zvířecích postav) tajemné kultury Nazca.
4. den: ráno návštěva více než 1500 let starého akvaduktu Cantalloc, který přivádí pod zemí vodu z hor a který je dodnes funkční. Poté přejezd pouštní krajinou podél pobřeží a poté mezi horami do 'bílého města' Arequipa položeného pod 5822 m vysokou spící sopkou El Misti.
5. den: Arequipa (2 350 m), návštěva klášterního komplexu plného kontrastujících barev (Santa Catalina), náměstí s katedrálou a bohatými koloniálními domy, půvabná předměstí s úzkými uličkami (San Lazaro a Yanahuara), ochutnávka místní kuchyně. Nocleh.
6. den: přejezd přes náhorní planinu se stády lam, alpak a vikuní, sedlo Patapampa (4 900 m) až do městečka Chivay. Právě tady začíná kaňon Colca, v jehož okolí se rozprostírají starodávná terasovitá políčka dodnes ještě obdělávaná indiány Collahuas a Cabanas. Na konci dne příjemná relaxace v termálních pramenech La Calera. Nocleh.
7. den: brzy ráno odjezd k jednomu z nejhlubších kaňonů světa – Colca. Pozorování létajících kondorů na pozadí zasněžených Kordiller. Malebným údolím přes indiánské vesničky Maca a Yanque zpět do Chivay, poté přesun do Puna k nejvýše položenému splavnému jezeru na světě (3 800 m), bájnému jezeru Titicaca. Nocleh.
8. den: celodenní pobyt na jezeře Titicaca, ráno plavba lodí za indiány kmene Aymara na plovoucí ostrovy Uros vytvořené z rákosu zvaného totora. Možnost plavby na rákosovém člunu. Poté pokračování v plavbě na pevný ostrov Taquile, kde žije komunita Kečua, která si stále drží své tradice. Jejich tkané předměty patří mezi nejkrásnější a nejkvalitnější na světě a pro jejich zachování byl ostrov zapsán na seznam UNESCO. Procházka po ostrově s nádhernými výhledy na zasněžené Královské Kordillery na bolívijské straně jezera. Návrat do Puna. Nocleh.
9. den: ?přejezd do Cuzca, z části podél řeky Vilca, přes průsmyk La Raya (4 335 m n. m.). Cestou si prohlédneme zbytky inckého chrámu a centrálních sýpek v Raqchi a indiánskou vesničku Andahuaylillas, kde navštívíme krásně malovaný kostelíček ze 17. století, často přezdívaný jako Sixtinská kaple Jižní Ameriky. Ubytování v hotelu v blízkosti hlavního náměstí. Nocleh.
10. den: Cuzco, prohlídka nejkrásnějšího města Peru, bývalého hlavního města říše Inků. Obdivovat zde budeme zejména bohatě zdobené koloniální domy a kostely s kamennými stěnami okolo náměstí Plaza de Armas, komplex Koricancha – kdysi pokrytý těžkými pláty zlata, spletité uličky a tržiště. Odpoledne navštívíme ještě kamennou svatyni Qenqo a mohutnou pevnost Sacsayhuaman, odkud je krásný pohled na celé město. Nocleh.
11. den: pobyt v Posvátném údolí Inků. Vysoko nad řekou Urubamba pod majestátními Andami se rozkládají dvě mohutné citadely Ollantaytambo a Pisac. Kromě nich také návštěva pestrobarevného indiánského trhu, kde bude možnost nakoupit suvenýry nebo tradiční řemeslné výrobky. Nocleh.
12. den: Machu Picchu, nejznámější archeologické místo Jižní Ameriky. Za doprovodu místního průvodce získáte více informací o tomto po staletí v džungli ukrytém sídle. Zdatnější mohou vyšplhat na vrchol Huayna Picchu (fakultativně - nutně objednat nejpozději 2 měsíce předem), odkud se nabízí nezapomenutelný pohled na obrovské rozvaliny tohoto záhadného města Inků. Návrat autobusem do Machu Picchu Pueblo a dále vláčkem podél řeky Urubamba zpět do Ollantaytambo a následně autobusem do Cuzca. Nocleh.
13. den: Cuzco, ráno individuální volno, transfer na letiště a odlet z Cuzca do Limy a dále do Prahy.
14. den: přílet do Prahy.
V červnovém termínu: se během našeho pobytu v Cuzcu koná Inti Raymi - Slavnosti Slunce, kdy se do města sjíždí indiáni v krojích z mnoha horských oblastí a oslavují zimní slunovrat. Jedná se o velkolepé barevné „představení“ v ulicích města doprovázené hudbou a tancem. Jde opravdu o nezapomenutelný zážitek - doporučujeme.

Minimální počet účastníků

15

Poznámka

vstupy, které lze v rámci programu fakultativně absolvovat za cca 140 USD: katedrála a klášter San Francisco s katakombami, jedno z muzeí v Limě (Muzeum zlata nebo Muzeum archeologie a antropologie), přírodní rezervace Paracas, klášter Santa Catalina v Arequipě, termální prameny La Calera v Chivay, kaňon Colca, kostel v Andahuaylillas, incké památky Raqchi, Qenqo, Sacsayhuaman, Pisac, Ollantaytambo, katedrála i chrám Koricancha v Cuzcu. Doporučená částka kapesného na stravu cca 240 USD.

Základní cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha–Lima–Praha s přestupy vč. všech letištních poplatků
 • přelet Cuzco–Lima
 • dopravu autokarem v Peru
 • vlak Ollantaytambo-Machu Picchu a zpět
 • transfery
 • 12x ubytování v kvalitních 3* hotelech se snídaní
 • služby česky hovořícího průvodce
 • vstupné na Machu Picchu
 • výlet lodí na ostrovy Islas Ballestas
 • výlet lodí na plovoucí ostrovy Uros a ostrov Taquile
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

 • Fakultativní příplatky: pojištění léčebných výloh
 • komplexní pojištění
 • 1lůžkový pokoj (11 990 Kč)
 • vyhlídkový let letadlem nad liniemi Nazca (30 min) cca 100 USD dle sezony + odletová taxa cca 10 USD
 • Huayna Picchu vstup cca 15 USD (nutné objednat nejpozději 2 měsíce předem – platba na místě).

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář FIRO - tour, IČ: 27869237. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Andahuaylillas, Arequipa, Colca Canyon, Cuzco, Ica, Islas Ballestas, Lima, Machu Picchu, Nazca, Ollantaytambo, Pisac, Raqchi, Sacsayhuaman, Taquile, Titicaca, Uros
Informace o slevách

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 729 025
dnes 7.30–17 h

Nezávazná objednávka

Peruánská Odyssea
  Peru, Andahuaylillas, Arequipa, Ballestas, Cusco, Ica, kaňon Colca, Lago Titicaca, Los Uros, Machu Picchu, Nazca, Ollantaytambo, Pisac, Raqchi, Sacsayhuaman, Taquile

Původní cena
90 990 Kč/os

Cena
80 071 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 729 025

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
80 071 Kč
příplatek za parkování pro 1 vůz u letiště Praha
0
0 Kč

Pojištění

příplatek za pojištění Svět P1490 - léč.výlohy+úraz+odpovědnost+zavazadla+storno 50.000/osoba spoluúčast 0% - osoba
2
1 490 Kč
příplatek za pojištění Svět P1501 - léč.výlohy+úraz+odpovědnost+zavazadla+storno 100.000 - osoba
0
1 500 Kč
příplatek za pojištění Svět P980 - léč.výlohy+úraz+odpovědnost+zavazadla+storno 50.000 - osoba
0
990 Kč
samostatné pojištění Storno - za osobu
2
108 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování na letišti Praha - 14 dní
0
1 Kč