Peruánská odyssea

Peru, Lima

Peruánská odyssea

  Peru, Lima
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Program okruhu

1.DEN

odlet z Prahy do Limy – hlavního města Peru. Transfer do hotelu.

2.DEN

prohlídka historického centra Limy (náměstí Plaza Mayor s presidentským a arcibiskupským palácem, katedrála, klášter San Francisco s katakombami, koloniální balkóny paláce Torre Tagle), odpoledne návštěva světoznámého Muzea zlata (Museo de Oro), které disponuje cennými sbírkami Předkolumbovské éry. Během této prohlídky se trochu blíže seznámíme s dějinami Peru, s dávnými kulturami Paracas, Chavin, Nazca, Moche, Wari, Lambayeque, Chimu nebo Inka. Poté odjezd podél pobřeží Pacifiku až do města Chincha. Ubytování a nocleh.

3.DEN

Ráno vyhlídková plavba okolo záhadného útvaru El Candelabro k ostrovům Islas Ballestas s koloniemi lvounů, lachtanů, tučňáků, terejů, kormoránů, pelikánů a dalších tisíců mořských ptáků. Poté přesun od pobřeží Paracas do úrodné zelenající se oázy Ica, návštěva laguny Huacachina uprostřed pouštních písečných dun. Odpoledne absolvujeme (fakultativně) nevšední zážitek při letu malým letadlem nad více než 32 gigantickými kresbami (nejčastěji zvířecích postav) tajemné kultury Nazca.

4.DEN

Ráno návštěva více než 1500 let starého akvaduktu Cantalloc, který přivádí pod zemí vodu z hor a který je dodnes funkční. Poté přejezd pouštní krajinou podél pobřeží a poté mezi horami do „bílého města“ Arequipa položeném pod 5822 m vysokou spící sopkou El Misti.

5.DEN

Arequipa (2.350 m), návštěva klášterního komplexu plného kontrastujících barev (Santa Catalina), náměstí s katedrálou a bohatými koloniálními domy, půvabná předměstí s úzkými uličkami (San Lazaro a Yanahuara), ochutnávka místní kuchyně.

6.DEN

Přejezd přes náhorní planinu se stády lam, alpak a vikuní, sedlo Patapampa (4.900 m) až do městečka Chivay. Právě tady začíná kaňon Colca, v jehož okolí se rozprostírají starodávná terasovitá políčka dodnes ještě obdělávaná indiány Collahuas a Cabanas. Na konci dne nás ještě čeká příjemná relaxace v termálních pramenech La Calera.

7.DEN

brzy ráno odjezd k jednomu z nejhlubších kaňonů světa – Colca, pozorování létajících kondorů na pozadí zasněžených Kordiller. Malebným údolím přes indiánské vesničky Maca a Yanque zpět do Chivay, poté přesun do Puna k nejvýše položenému splavnému jezeru na světě (3.800 m), bájnému jezeru Titicaca.

8.DEN

Celodenní pobyt na jezeře Titicaca, ráno plavba lodí za indiány kmene Aymara na plovoucí ostrovy Uros vytvořené z rákosu zvaného totora. Možnost plavby na rákosovém člunu. Poté pokračování v plavbě na pevný ostrov Taquile, kde žije komunita Kečua, která si stále drží své tradice. Jejich tkané předměty patří mezi nejkrásnější a nejkvalitnější na světě a pro jejich zachování byl ostrov zapsán na seznam UNESCO. Procházka po ostrově s nádhernými výhledy na zasněžené Královské Kordillery na bolívijské straně jezera. Návrat do Puna.

9.DEN

Přejezd do Cuzca, z části podél řeky Vilcanota mezi dvěma Kordillerami, přes průsmyk La Raya (4.335 m). Cestou si prohlédneme zbytky inckého chrámu a centrálních sýpek v Raqchi a indiánskou vesničku Andahuaylillas, kde navštívíme krásně malovaný kostelíček ze 17.století, často přezdívaný jako Sixtinská kaple Jižní Ameriky. Ubytování v hotelu v blízkosti hlavního náměstí.

10.DEN

Cuzco, prohlídka nejkrásnějšího města Peru, bývalého hlavního města říše Inků. Obdivovat zde budeme zejména bohatě zdobené koloniální domy a kostely s kamennými stěnami okolo náměstí Plaza de Armas, komplex Koricancha – kdysi pokryt těžkými pláty zlata, spletité uličky a tržiště. Dále návštěva kamenné svatyně Qenqo a mohutné pevnosti Sacsayhuaman, odkud je krásný pohled na celé město.

11.DEN

Pobyt v Posvátném údolí Inků. Vysoko nad řekou Urubamba pod majestátními Andami se rozkládají dvě mohutné citadely Ollantaytambo a Pisac. Kromě nich navštívíme také pestrobarevný indiánský trh, kde bude možnost nakoupit suvenýry nebo tradiční řemeslné výrobky.

12.DEN

Machu Picchu, nejznámější archeologické místo Jižní Ameriky. Za doprovodu místního průvodce se dozvíme více o tomto po staletí v džungli ukrytém sídle. Zdatnější mohou vyšplhat na vrchol Huayna Picchu (fakultativně), odkud se nabízí nezapomenutelný pohled na obrovské rozvaliny tohoto záhadného města Inků. Návrat autobusem do Machu Picchu Pueblo a dále vlakem podél řeky Urubamba zpět do Ollantaytambo a následně autobusem do Cuzca.

13. DEN

Cuzco, ráno individuální volno, transfer na letiště a odlet z Cuzca do Limy a dále pokračování do Prahy.

14.DEN

přílet do Prahy

Základní cena zahrnuje

  • leteckou přepravu Praha – Lima – Praha vč. letištních tax a poplatků
  • přelet Cuzco – Lima vč. letištních tax a poplatků, dopravu autobusem, vlak Ollantaytambo – Machu Picchu a zpět
  • vstupné na Machu Picchu, výlet lodí na ostrovy Ballestas
  • transfery
  • 12x ubytování se snídaní ve ***hotelech
  • vstupy dle programu,
  • služby českého průvodce
  • služby místních průvodců dle potřeby
  Cena nezahrnuje:
  • cestovní a covid pojištění
  • stravu mimo snídaně (doporučené kapesné cca 240 USD)
  • jiné než uvedené vstupy
  • spropitné

Základní cena nezahrnuje

 • FAKULTATIVNÍ PŘÍPLATKY: 1lůžkový pokoj (11 990 Kč), Huayna Picchu vstup cca 15 USD (z důvodu omezené kapacity nutné objednat minimálně 2 měsíce předem – platba na místě)
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Fischer, IČ: 26141647. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Lima

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 045 034
dnes 8–18 h

Nezávazná objednávka

Peruánská odyssea
  Peru, Lima

Cena
70 490 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 045 034

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
70 490 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
2 834 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
2 015 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování na letišti Praha - 13 dní
0
1 Kč