Termín:
10. 8. – 19. 8. 2018
Počet dní:
10 (pá – ne)
Počet nocí:
7
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Délka tras:

autobusem 4600 km, pěšky 3x 3-10 km Počasí: vzduch 20-26 °C, voda 16-20 °C Odjezdy: Praha, Plzeň (141), Pardubice, Hradec Králové

Program
1. až 2 den

Praha - Riga. V dopoledních hodinách odjezd autobusem z Prahy, Pardubic a z Hradce Králové. Noční přejezd přes Polsko a dále do hlavní metropole Lotyšska. Riga: největší město nejenom Lotyšska, ale celého Pobaltí. V r. 2001 oslavila 800. výročí svého založení. Svými památkami se řadí k nejvýznamnějším městům východní Evropy a po právu je zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Prohlédneme si historické centrum tohoto starobylého hanzovního města, jemuž dominují největší katedrála Pobaltí, založená r. 1211 a Rižský hrad z r. 1330.

3. den

N.P. Gauja - Tallin. Nejznámější národní park Gauja, který se táhne zalesněným údolím stejnojmenné řeky a se svojí rozlohou 920 km2 je největším národním parkem Pobaltí. Pro své půvaby přírody s jeskyněmi a pozoruhodnými skalními útvary s bohatou faunou a flórou bývá označován jako „Lotyšské Švýcarsko“. Nad kaňonem řeky Gauji se vypíná gotický hrad Turaida, který je postaven z červených cihel. Odpoledne přejezd do Estonska a navečer dojezd do Tallinu.

4. den

Tallin. Estonská metropole ležící u Finského zálivu. Prohlédneme si jeho historické části: krásně zachované městské hradby, Radniční náměstí s historickou lékárnou, dominikánský klášter sv. Kateřiny; hanzovní, cechovní a kupecké domy v Dolním městě, pravoslavnou katedrálu Alexandra Něvského, hradní vrch Toompea. Romantické uličky a náměstíčka Tallinu, které budou lákat k možnosti příjemného posezení. Po prohlídce již přejezd do Ruska.

5. den

Petrodvorce - Petrohrad. Pravděpodobně vrchol celého zájezdu - návštěva parku Petrodvorce, jehož srdcem je Velká kaskádová vodní třída. V parku na útesu nad Finským zálivem se nachází nejimpozantnější soustava vodotrysků na světě, kterými tryská 30 000 litrů vody za sekundu. Často bývá srovnávána s fontánami ve Versailles. V oblacích vodní tříště můžete vidět desítky pozlacených soch, například delfínů, lvů, vodních nymf nebo biblického hrdiny Samsona. Petrohrad: klenot carského Ruska, založený na řece Něvě. Procházka historickým centrem této metropole: nejstarší budova ve městě Petropavlovská pevnost, chrám Vzkříšení Krista, 4 km dlouhý Něvský prospekt, který je bezpochyby nejslavnější ulicí Ruska. Pro zájemce večerní výlet do centra města.

6. den

Carskoje selo. Puškinovo: Carskoje selo - světový památník architektury, monumentální palácový komplex Kateřinský palác. Kopie slavné Jantarové komnaty dle fotografií originálu ztraceného během 2. světové války. Pokračování prohlídky Petrohradu.

7. až 8 den

Petrohrad - Vilnius. Dokončení prohlídky Petrohradu. Palácové náměstí, jehož dominantami jsou Zimní palác (bývalé sídlo carů, dnes galerie Ermitáž) a Alexandrovský sloup, vztyčený na oslavu vítězství nad Napoleonem. Ermitáž: sbírky byly založeny carevnou Kateřinou II. Velikou a čítají na 3 miliony artefaktů a uměleckých děl z celého světa, mezi nimi díla Da Vinciho, Rembrandta, Michelangela, Picassa a jiných. Možnost plavby lodí po Něvě. Noční přejezd do největší metropole Litvy - Vilniusu, jehož malebné a historické centrum připomíná Prahu: Katedrální náměstí, věž Gedimino, Radniční náměstí, dlážděné uličky starého města s kostely, Brána úsvitu - renesanční stavba z 16. století, která je nejen vstupní bránou do starého města, ale zejména poutním místem.

9. až 10 den

Trakai - Praha. Návštěva slavného vodního hradu Trakai, ležícího na ostrůvku v jezeře Galvé. Je to nejkrásnější litevský hrad, postavený z červených cihel kolem roku 1400 v gotickém stylu. Uvnitř je hradní muzeum. S pevninou je hrad spojen lávkou. Cesta přes Polsko domů.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Doprava autobusem, 6x ubytování (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 6x snídaně, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. V ceně není ruské vízum a jeho vyřízení (cca 1990 Kč). Předání pasu je nutné cca 45 dní před odjezdem, v pase musí být minimálně 2 volné strany pro vepsání víza. Fakultativně: Carskoje Selo a Jantarová komnata včetně povinného místního průvodce: nutná rezervace předem již při zakoupení zájezdu (850 Kč).

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Nomád, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Petrohrad, Riga, Tallin, Vilnius

PETROHRAD A PETRODVORCE S NÁVŠTĚVOU POBALTÍ

Číslo zájezdu: 915055
Estonsko, Litva, Lotyšsko, Rusko, Litva, Lotyšsko, Severozápadní federální okruh, Petrohrad, Riga, Tallinn, Vilnius