Termín:
23. 7. – 1. 8. 2018
Počet dní:
10 (po – st)
Počet nocí:
6
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Ubytování

6x nocleh (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)

Popis

Podrobná návštěva Petrohradu + hlavní města pobaltských republik, Riga, Tallinn a Vilnius.

Další informace

Návštěvu CARSKÉHO SELA s Jantarovou komnatou je nutno rezervovat již při zakoupení zájezdu (cca á 850,-Kč/os.). Vízum do Ruska – cca 1990 Kč (vízum a povinné vízové centrum). Pas je nutné odevzdat pro zajištění víza cca 1,5 měsíce před odjezdem a není k dispozici až do odjezdu zájezdu.

Stravování

6x snídaně

Program

1. den – Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách. Noční přejezd přes Polsko. 2. den – Hlavní město Lotyšska RIGA (UNESCO) (9hodinová prohlídka) se starým městem na východním břehu Daugavy. Kromě starého centra s historickými, architektonickými a kulturními památkami od 14. stol. se v Rize nachází také několik ulic s množstvím krásných secesních domů, díky kterým je Riga skvostem secesní architektury. Nocleh. 3. den – Nejznámější národní park Lotyšska – NP GAUJA. Unikátní přírodní scenérie se zalesněným údolím řeky Gauji, cihlový HRAD TURAIDA, který se tyčí přímo nad jejími vodami. Dojezd do Tallinnu, dle času začátek prohlídky. Nocleh. 4. den – TALLINN (UNESCO) – město ležící u Finského zálivu. V průběhu prohlídky navštívíme Staré město, hanzovní cechovní a kupecké domy, Katedrální vrch Toompea, starobylé kostely. Tallinn nabízí také mnoho romantických uliček a náměstíček s možnostmi příjemného posezení. Přejezd do Ruska, dle času první seznámení s městem. Nocleh u Petrohradu. 5. den – Návštěva jednoho z vrcholů celého zájezdu - parku PETRODVORCE, jehož srdcem je Velká kaskádová vodní třída. Krásný park s fontánami po vzoru Versailleských zahrad a pavilonů. Dále prohlídka klenotu carského Ruska PETROHRADU (UNESCO): procházka historickým centrem této metropole na Něvě - Petropavlovská pevnost, chrám Vzkříšení Krista, který vyrostl na místě, kde byl v r. 1881 zabit car Alexandr II., Něvský prospekt a další. Pro zájemce večerní výlet do krásně osvíceného centra města. 6. den – CARSKOJE SELO u Petrohradu – monumentální palác, který pro carevnu Alžbětu postavil architekt Rastrelli, a který byl symbolicky pojmenován na počest Kateřiny Veliké. Kopie slavné Jantarové komnaty dle fotografií originálu ztraceného během 2. sv. války. Pokračování prohlídky PETROHRADU. 7. den – Dokončení prohlídky PETROHRADU: Zimní palác, jedinečná galerie Ermitáž, Palácové náměstí s Alexandrovým sloupem, procházka po Něvském prospektu, hlavní tepně Petrohradu. Možnost plavby lodí po Něvě. Noční přejezd do Vilniusu. 8. den – VILNIUS (UNESCO) – hlavní a největší město Litvy, které svým půvabem a atmosférou připomíná Prahu, staré město patří k nejrozsáhlejším městským jádrům v Evropě. Nocleh. 9. den – Návštěva vodního hradu TRAKAI, jedinečná památka v přírodním parku nedaleko Vilniusu. Dále cesta přes Polsko do ČR. 10. den – Příjezd v ranních hodinách. Pořadí navštívených míst může být změněno.

Doprava

Zájezdovým autobusem, nástupní místa Praha, Pardubice, Hradec Králové, Náchod a Svitavy a další dle infa v CK

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • dopravu autobusem, průvodce, 6x nocleh (2lůžkové pokoje), 6x snídani, komplexní pojištění.

Základní cena nezahrnuje

  • Vízum do Ruska – cca 1990 Kč (vízum a povinné vízové centrum). Pas je nutné odevzdat pro zajištění víza cca 1,5 měsíce před odjezdem a není k dispozici až do odjezdu zájezdu.
    1L pokoj +2.400,-Kč.
    Návštěvu CARSKÉHO SELA s Jantarovou komnatou je nutno rezervovat již při zakoupení zájezdu (cca á 850,-Kč/os.).

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Ko-tour, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Severozápadní federální okruh
  • Místo dle CK: Petrohrad

Petrohrad A Petrodvorce S Návštěvou Pobaltských Republik

Číslo zájezdu: 911225
Rusko, Severozápadní federální okruh, Petrohrad