Petrohrad - město umění

  Rusko, Severozápadní federální okruh, Petrohrad

Petrohrad - město umění

    Rusko, Severozápadní federální okruh, Petrohrad
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis

Uvidíme skvostné stavby města vč. Ermitáže, zlatem oslňující Petrodvorce, baňaté věžičky pravoslavných klášterů i otevírání mostů na Něvě.

Přehled

5denní zájezd

Stručná trasa

Petrohrad • Puškino (Carskoje Selo) • Petrodvorce

1. den

Samostatně odlet z Prahy do Petrohradu, transfer do hotelu. Nocleh.

2. den

Snídaně. Okružní jízda Petrohradem, při které uvidíte tepnu města - Něvský prospekt a palác ve Smolném. Dále uvidíte Palácové náměstí, Letní sad a Měděného jezdce - památník zakladatele města Petra Velikého. Odpoledne prohlídka světově proslulé Ermitáže, jejíž sbírka čítá několik milionů exponátů. Kromě sbírek vyhrazených ruské kultuře patří mezi velice populární oddělení galerie západoevropského malířství, kde lze obdivovat skvostná díla od Rembranta, Rubense a dalších známých mistrů. Také budete mít možnost nahlédnout do komnat Zimního paláce s nádhernou rokokovou výzdobou čítající řadu soch v nadživotní velikosti. Nocleh.

3. den

Snídaně. Výlet do bývalého carského sídla Puškino (Carskoje Selo), jemuž dominuje monumentální Kateřinský palác - mistrovské barokní dílo v čele s pověstmi opředenou Jantarovou komnatou, která byla zničena nacisty během II. světové války a jejíž věrná kopie byla otevřena pro veřejnost v r. 2003. Odpoledne po návratu do Petrohradu návštěva Petropavlovské pevnosti, která je nejstarší dochovanou kamennou stavbou a místem posledního odpočinku Romanovců. Dále osobní volno, které můžete využít k plavbě po něvských kanálech. Nocleh.

4. den

Snídaně. Výlet do letního sídla ruských carů Petrodvorců - procházka po palácovém a parkovém komplexu z 18. a 19. století vybudovaného na ploše 800 ha carem Petrem Velikým, kde uvidíte Velký palác, palác Petra I., paláce Marli a Montplaisir a pavilon Ermitáž s více než 170 fontánami, z nichž nejznámější jsou centrální Velká kaskáda, Šachová hora, kaskády Zlatá hora, socha Samsona bojujícího se lvem, Římské fontány a fontána Slunce tvořící s parky velkolepý komplex. Odpoledne po návratu do Petrohradu volný program. Nocleh.

5. den

Snídaně. Návštěva chrámu sv. Izáka, který byl postaven na tisících kůlech a je nejkrásnějším kostelem města. Možnost výstupu na vyhlídkový ochoz, odkud je nezapomenutelný výhled na historické centrum. Individuální volno do odjezdu na letiště. Transfer na letiště a samostatně odlet do Prahy.

Poznámka

Vstupy do Ermitáže, Kateřinského paláce s Jantarovou komnatou, paláce v Petrodvorcích, chrámu sv. Izáka a Petropavlovské pevnosti je nutné závazně zarezervovat nejpozději měsíc před odjezdem. Platba na místě v EUR (cca 90 EUR). Pozdější rezervace není možná a na místě nelze zajistit.

Minimální výměna na vstupy

90 EUR.

Základní cena zahrnuje

4 noci v hotelu se snídaní (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), leteckou přepravu Praha-Petrohrad-Praha, dopravu na místě dle programu, místního česky mluvícího průvodce.

Základní cena nezahrnuje

Komplexní pojištění, vízum do Ruska.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Inex, IČ: 26392763. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Petrohrad

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 547 980
dnes 12–20 h

Nezávazná objednávka

Petrohrad - město umění
    Rusko, Severozápadní federální okruh, Petrohrad

Cena
19 990 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 547 980

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
19 990 Kč
příplatek za vízum do Ruska - osoba
0
2 490 Kč

Pojištění

komplexní balíček pojištění (cestovní, sportovní a storno plus) - dospělý 18 - 69 let
2
380 Kč
komplexní balíček pojištění (cestovní, sportovní a storno plus) - dítě do 17 let
0
220 Kč
komplexní balíček pojištění (cestovní, sportovní a storno plus) - senior od 70 let
0
580 Kč
samostatné pojištění Storno - za osobu
0
108 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování na letišti Praha - 5 dní
0
810 Kč