Termín:
27. 11. – 14. 12. 2017
Počet dní:
18 (po – čt)
Počet nocí:
16
Doprava:
letecky Praha
Strava:
plná penze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Pozn.

Cena kajut závisí na aktuální obsazenosti, proto doporučujeme včasné přihlášení na zájezd! Pro přihlášenédo 31.3. 2017 nabízíme mimořádnou slevu 3000 Kč. Zájezd lze absolvovat i bez programu v Austrálii. Bližší informaceo zájezdu v CK.

Délka tras:

letadlem 40 000 km, lodí 5500 km, minivanem1500 km, pěšky 3x 3-5 km (volitelně)Počasí: vzduch 22-32 °C, voda 24-28 °CNástupní místo: Praha

Program
1. až 2 den

Praha - Sydney. Odlet do Nového Jižního Walesu vevýchodní Austrálii.

3. až 6 den

Sydney - N.P. Blue Mountains - N.P. Kosciuszko -Sydney. Okruh po jihovýchodní Austrálii. N.P. Modré hory(UNESCO). Katoomba, pěší výlet u vodopádů WentworthFalls, výhledy z útesů na panorama Modrých hor, impozantnískalní útvar Tři sestry, Scenic World: možnost jízdy po nejstrmější železnici světa. Australským venkovem s blahovičníky a klokany, kolem polovyschlého jezera George do metropole Canberry vystavěné dle přesného architektonického plánu v buši: unikátní budova parlamentu, War Memorial, vyhlídka na město z Mt. Ainslie. Okruh Australskými Alpami po scénické Alpine Way. Lyžařské centrum Austrálie Thredbo: výjezd lanovkou pod nejvyšší horu Austrálie - Mt. Kosciuszko (2228 m), případný výstup na vrchol. Jezero Jindabyne na Sněžné řece. Krajem bludných balvanů do Coomy. Přes Velké předělové pohoří k Tasmanovu moři. Podél pobřeží krajem lagun a útesů zpět na sever.

7. den

Sydney. Návrat do Sydney: Historické centrum městaThe Rocks s nejstaršími budovami Austrálie. Přístav Quay,slavná budova Opery (UNESCO) a most Harbour Bridge: vyhlídkana Sydney z pylonu mostu. Nalodění a vyplutí (18:00).

8. až 9 den

Na moři. Plavba jižním Pacifikem ze Sydney do Nové Kaledonie.

10. den

Lifou, Loyalty Islands (09:30 - 18:00). Souostroví Loyalty, východní součást Nové Kaledonie s hlavním centrem - ostrovem Lifou. Směs melanéské a polynéské historie a tradic. Bělostné pláže a kaleidoskop barev korálů pod hladinou. Koupání, šnorchlování, možnost potápění či hlubokomořského rybaření. Procházky či výlety po ostrově - vyhlídka na záliv Jinek od kaple Panny Marie Lurdské, koupání v přírodním bazénku v jeskyni uprostřed džungle, poznávání exotických plodin - např. taro, yam, batáty, kokosy, banány, káva. Ochutnávka místních delikates - grilovaných humrů, krabů a želv. Bougna - kombinace výše uvedeného zabalená v banánovém listu a pečená v podzemní peci.

11. den

Vila, Vanuatu (08:00 - 17:00). Port Vila, centrum ostrova Efate a zároveň metropole všech 83 ostrovů Vanuatu.Sopečného souostroví, právem řazeného mezi nejkrásnějšímísta na světě. Národní muzeum, tradiční kresby v písku,jedinečná „kulturní“ vanuatská vesnička Ekasup, tržnice. Možnosti výletů: Výstup k vodopádům Mele (46 m), Tajná zahradas kanibalskou chýší, botanické zahrady s exotickými rostlinami. Ostrov Hideaway: pláž s bílým pískem, korálové zahrady a jediný podmořský poštovní úřad na světě.

12. den

Mystery Island, Vanuatu (08:00 - 17:00). Nejjižnějšíostrov Vanuatu, malý neobydlený ostrůvek porostlý palmamia s nedotčenou bělostnou pláží, řazenou mezi nejkrásnějšív celém Tichomoří. Procházky po ostrově (obejdete ho za20 minut), koupání, šnorchlování na korálovém útesu, relaxv pravém tropickém ráji.

13. den

Noumea, Nová Kaledonie (08:00 - 17:00). Grande Terre- třetí největší ostrov jižního Pacifiku s největší lagunoua druhým největším korálovým útesem na světě. Hlavní městoNoumea: srdce města Place de Cocotiers, katedrála, melanéskátržnice, mořské akvárium, tradiční 12 m totem Mwa Kapůvodních obyvatel Kanaků, kulturní centrum Tjibaou. Možnostikoupání a šnorchlování v laguně kolem města, výletů nakajacích, glassboatech nebo lodích. Ostrůvek Amadee: krásnébílé pláže, mořská rezervace bariérového útesu s želvamia rejnoky, vyhlídka z majáku aj.

14. až 15 den

Na moři. Plavba Korálovým a Tasmanovým mořemzpět do Sydney.

16. až 18 den

Sydney - Praha. Připlutí (06:30) a vylodění. Sydney - největší a nejživější australské město: City s vyhlídkovou věží (309 m), George Street s katedrálou sv. Ondřeje, arkádami a galeriemi. Botanická zahrada a park, čtvrť zábavy Kings Cross, největší rybí trh jižní polokoule. Park Featherdale s australskou zvířenou, včetně tasmánských čertů. Pohladíte si koalu nebo klokana? Relaxace na Bondi, nejslavnější pláži Austrálie. Pulzující večerní život v Darling Harbour. Odlet domů.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Doprava. Pobyt a program na lodi, přístavní taxy, přístup do místních zábavních zařízení (divadlo, fitness, solária, bazény aj.), používání jejich vybavení a účast ve všech zábavních programech. Víza (Austrálie) a jejich vyřízení. Ubytování a strava. Český průvodce (zároveň řidič), zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po Austrálii pronajatým minivanem řízeným průvodcem. Ubytování: V Austrálii motely a hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, někdy s kuchyňkou či bazénem. Příplatek za 1-lůžkový pokoj 8100 Kč. Na lodi 9 nocí ve vnitřní kajutě pro dvě osoby. Příplatek za 1-lůžkovou kajutu (vnitřní) od 25 800 Kč. Strava: V Austrálii jsou součástí ubytování snídaně. Na lodi plná penze včetně některých nealkoholických nápojů (jídlo i pití je kdykoli dostupné). Cena nezahrnuje: Povinné servisní poplatky (106,63 EUR/os. za celou plavbu), nadstandardní služby (masáže, kadeřník apod.), výlety mimo loď (dle volby celkem cca 100-500 USD) a vstupné. Příplatek za vnější kajutu (s oknem): od 6200 Kč/os., za kajutu s balkónem od 12 300 Kč/os. (při obsazení kajuty 2 osobami).

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Nomád, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Lifou, Sydney

PLAVBA KORÁLOVÝM MOŘEM - AUSTRÁLIE, NOVÁ KALEDONIE A VANUATU

Číslo zájezdu: 856843
Austrálie, Francie, Vanuatu, Nový Jižní Wales, Lifou, Sydney

Všechny termíny a možnosti (1)