Termín:
9. 5. – 16. 5. 2020
Počet dní:
8 (so – so)
Počet nocí:
7
Doprava:
autem
Strava:
polopenze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Plán výletu

PROGRAM PLAVBY:

Den 1 (sobota): SPLIT (check-in)
Nástup na loď začíná v přístavu Split ve 13:00. Ubytování, uvítací recepce, večeře.

Den 2 (neděle): SPLIT - NP KRKA - ŠIBENIK
V ranních hodinách vyplujeme směrem na Šibenik. Po obědě vystoupíme v Šibeniku a dopravíme se autobusem do Národního Parku Krka. Nádherné vodopády, včetně slavného vodopádu Skradinski Buk, patří k nejznámějším přírodním památkám Chorvatska. Po vyhlídkovém výletu se vrátíme zpět do Šibeniku, města výjimečné historie a bohatého kulturního dědictví. Vydejte se na pěší prohlídku historického centra a navštivte jednu z nejkrásnějších renesančních katedrál Jadranu.

Den 3 (pondělí): ŠIBENIK - GALEŠNJAK - ZADAR
Brzy ráno vyplujeme ze Šibeniku do Galešnjaku, typického malého dalmatského ostrova, kde si můžete vychutnat koupání v jedné z odlehlých zátok. Poté oběd, odpoledne cestujeme do přístavu v Zadaru. Vydejte se na pěší prohlídku historického centra Zadaru a obdivujte staré hradby a Port Gate postavené v 16. století. Navštivte Náměstí Pěti Studní, kostel sv. Donáta, římské fórum a největší katedrálu v Dalmácii, sv. Anastasie.

Den 4 (úterý): ZADAR - SALI - NP KORNATI - PRIMOŠTEN
Ranní odjezd do Sali, místo tisícileté rybářské tradice. Vychutnejte si návštěvu jedné ze zemědělských lokalit, které jsou vybrány pro výjimečnou čistotu a kvalitu moře, což je základní předpoklad pro kvalitní chov ryb. Zjistěte více o této rybářské farmě a vychutnejte si lahodnou ochutnávku ryb. Poté vyplujeme do Národního parku Kornati, který se skládá z 89 nezapomenutelných ostrovů, ostrůvků a útesů. Národní park Kornati je, díky svému bohatému ekosystému, často uváděn jako 'námořní ráj.' Následně pokračujeme do Primoštenu, městu postaveném na kopci, jehož dominantou je farní hotel sv. Jiří postavený v roce 1485. Večer individuální program ve městě.

Den 5 (středa): PRIMOŠTEN - BIŠEVO (Modrá jeskyně) - VIS
Ráno vyplujeme na malý ostrov Biševo, abychom navšitvili Modrou jeskyni - nádherný přirodní fenomén. Vzhledem k tomu, že někdy zde mohou být nepředvídatelné povětrnostní podmínky, může být pravděpodobné, že naše návštěva bude záviset na těchto podmínkách, ale budete o tom včas informováni. Odjiždíme z Biševa a vyplouváme na ostrov Vis, kde byla v minulosti jedna ze strategických vojenských základen jugoslávské armády. Z tohoto důvodu byl ostrov znepřístupněn veřejnosti a město si tak zachovalo zvláštní kouzlo - 'mediteran, jaký býval kdysi.' Po připlutí do města Vis si projdeme historické zajímavosti, pozůstatky římského termálního areálu a výhled na krásnou, podél pobřeží ležící, Villae Rusticae. Večer si užijte slavnostní 'kapitánskou' večeři na palubě lodi.

Den 6 (čtvrtek): VIS - HVAR - BOL
V ranních hodinách vyplouváme na ostrov Hvar, se zastávkou na koupání v jedné z odlehlých zátok. Hvar je nejen nejoblíbenějším místem mezinárodních celebrit a jachtařů, ale je to také okouzlující přímořské město s architektonickými skvosty čekajícími na prozkoumání. V průběhu pěší procházky malebnými uličkami starého města navštívíme mimo jiné nejstarší divadlo v Evropě. Odpoledne budeme pokračovat k naší poslední ostrovní destinaci, kde plánujeme koupání na nejslavnější dalmatské pláži - Zlatni Rat v blízkosti městečka Bol. Tato pláž je proslavena tím, že její oblázková špička se otáčí vždy podle směru větru a mořských vln. Ostrov Brač je známý díky svým původním středomořským borovým lesům a překrásným odlehlým zátokám. Užijte si zde večerní koupání a relaxaci. Večer individuální program s možností vyzkoušet středomořskou kuchyni v některé z místních resturací.

Den 7 (pátek): BOL - SPLIT
Užijte se své poslední ráno plavbou na dalmatské pobřeží, kdy se vydáme zpátky do Splitu. Cestou poslední plavební zastávka v jednom z odlehlých zálivů ostrova Brač, v poledne oběd. Odpoledne vyplouváme do přístavu Split. Město, vedené na seznamu světového dědictví UNESCO, založilo své centrum v okolí ohromujícího Diokleciánova paláce. Projdete palácový sklep plný trhových stánků a okusíte historickou architekturu toho krásného paláce. Podívejte se na zbytky římského dědictví města Split, renesanční a gotické stavby, chrám Jupitera, Peristyle a mnoho dalších jedinečných míst.

Den 8 (sobota): SPLIT (check-out)
Po snídani na palubě odjezd domů nebo prodloužení pobytu v jenom z našich hotelů.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Výhody

  * 7 nocí zpáteční plavby ze Splitu do Zadaru a zpět
  * loď kategorie Supreme, v kabině s vlastní koupelnou, klimatizací a LCD TV
  * 7x snídaně formou bufetu, 6x oběd se 4 chody, 1x slavnostní 'kapitánská' večeře
  * vody 0,5 l láhev na osobu a den a čerstvé ovoce
  * denní úklid kabiny
  * WiFi zdarma na palubě lodi

Základní cena nezahrnuje

Informace

  Změna programu vyhrazena.

  Cena NEzahrnuje:
  *turistivká s přístavní taxa 35 EUR/osoba/týden, platí pasažéři v hotovosti na lodi
  * nápoje během jídla a na baru, jídla objednaná extra u palubního kuchaře
  * vstup do Modré jeskyně je třeba zaplatit na místě: cca 13 EUR/osoba
  * cestovní pojištění

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Čedok, IČ: 60192755, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Primošten, Split, Šibenik
Informace o slevách

Chorvatsko

Nenechte si ujít

Historicky nejoblíbenější cíl českých turistů na pobřeží Jadranu má co nabídnout. Přírodní i kulturní poklady na dosah. Podívejte se s námi na ty nejzajímavější.

Istrie a Pula

Z Istrie se stala menší perla Středomoří. Koncentrace zážitků je vysoká, hlavně historických památek, koupání v moři a sem tam i na přírodní zajímavost narazíte. Centrem je historická Pula se slavným amfiteátrem. Z přírodních lákadel jsou atraktivní krápníkové jeskyně Baredine u obce Nova Vas a Národní park Brijuni nedaleko Puly.

Národní park Plitvická jezera

Kdo by neznal jezera a vodopády z Pokladu na Stříbrném jezeře. Plitvice jsou nejslavnější národní park Chorvatska. Tvoří je soustava 16 sladkovodních jezer, která jsou v délce 7 km navzájem propojena říčkami, vodopády a kaskádami. Zaujmou především svou tyrkysově modrou vodou. Vyjeďte si na loďce a prozkoumejte přírodní poklad Chorvatska.

Dubrovník

Starobylý Dubrovník je nejatraktivnější letovisko Chorvatska. Největším celosvětově uznávaným tahákem je systém opevnění a historické centrum. Staré město je neporušený obraz přístavu z přelomu 17. a 18. století. Starobylé kamenné domy, úzké uličky a schodiště mají půvab. Centrem veřejného života je náměstí Luža.

Národní park Kornati

Kornati se nachází ve střední části chorvatského Jadranu. Jedná se o kouzelné seskupení mnoha ostrovů. Jméno národní park dostal podle největšího z ostrovů Kornatu. V současné době má souostroví 89 různých ostrovů, ostrůvků a útesů. O kráse mnoha ostrovů a ostrůvků zasazených v moři nelze psát, ty je potřeba vidět naživo.

Trogir

Starobylé město ve Střední Dalmácii zapsané na seznamu UNESCO se jmenuje Trogir. Nejcennější je téměř neporušená stará historická část města kolem katedrály, která vznikala ve 13. až 15. století. Hlavní památka je románská katedrála sv. Vavřince (Sveti Lovre), trojlodní bazilika ze 13. století. Významný je přístav, ze kterého se pořádá mnoho výletů na moře a okolní ostrovy.

Národní park Krka

Krka je národní park v Chorvatsku pojmenovaný po stejnojmenné řece. Nachází se v centrální části Dalmácie, v Šibensko-kninské župě nedaleko města Šibenik. Národní park Krka je známý svými četnými vodopády a různobarevnými jezírky. Hlavní pozoruhodností národního parku jsou soustava vodních kaskád a rekordní počet živočišných a rostlinných druhů.

Poreč

Poreč patří mezi přístavní města Istrie s tisíciletou historií. Čisté Jaderské moře a borové lesy, které sahají až k mořskému břehu, dělají z Poreče ideální místo pro rodinnou dovolenou. Město je slavné pro vzácnou Eufraziovu bazaliku, která pochází ze 6. století a patří na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Split

Split je druhé největší město Chorvatska, centrum Střední Dalmácie na pobřeží Jaderského moře. Ve Splitu najdete velké množství kulturních památek. Antický Diokleciánův palác se roku 1979 zařadil na seznam kulturního dědictví UNESCO. Nejzajímavější jsou staré klenby a chodby pod městem. Split využívá služby mezinárodního letiště 20 kilometrů na západ.


Plavba po Jadranu na lodi Arca

Číslo zájezdu: 1553433
Chorvatsko, Severní Dalmácie, Split, Střední Dalmácie, Šibenik, Primošten, Split, Šibenik

Všechny termíny a možnosti (40)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Autobusem
Pá 7.8 – Ne 16.8.2020
2 lůžková kajuta na lodi, spodní paluba
10 dní
polopenze
37 790 Kč
Autobusem
Pá 24.7 – Ne 2.8.2020
2 lůžková kajuta na lodi, spodní paluba
10 dní
polopenze
37 790 Kč
Autobusem
Pá 31.7 – Ne 9.8.2020
2 lůžková kajuta na lodi, spodní paluba
10 dní
polopenze
37 790 Kč
Autobusem
Pá 14.8 – Ne 23.8.2020
2 lůžková kajuta na lodi, spodní paluba
10 dní
polopenze
37 790 Kč
Autobusem
Pá 21.8 – Ne 30.8.2020
2 lůžková kajuta na lodi, spodní paluba
10 dní
polopenze
37 790 Kč
Autobusem
Pá 29.5 – Ne 7.6.2020
2 lůžková kajuta na lodi, spodní paluba
10 dní
polopenze
37 790 Kč
Autobusem
Pá 5.6 – Ne 14.6.2020
2 lůžková kajuta na lodi, spodní paluba
10 dní
polopenze
41 290 Kč
Autobusem
Pá 12.6 – Ne 21.6.2020
2 lůžková kajuta na lodi, spodní paluba
10 dní
polopenze
41 290 Kč
Autobusem
Pá 19.6 – Ne 28.6.2020
2 lůžková kajuta na lodi, spodní paluba
10 dní
polopenze
41 290 Kč
Autobusem
Pá 26.6 – Ne 5.7.2020
2 lůžková kajuta na lodi, spodní paluba
10 dní
polopenze
41 290 Kč
Autobusem
Pá 3.7 – Ne 12.7.2020
2 lůžková kajuta na lodi, spodní paluba
10 dní
polopenze
41 290 Kč
Autobusem
Pá 10.7 – Ne 19.7.2020
2 lůžková kajuta na lodi, spodní paluba
10 dní
polopenze
41 290 Kč
Autobusem
Pá 17.7 – Ne 26.7.2020
2 lůžková kajuta na lodi, spodní paluba
10 dní
polopenze
41 290 Kč
Autobusem
Pá 28.8 – Ne 6.9.2020
2 lůžková kajuta na lodi, spodní paluba
10 dní
polopenze
41 290 Kč
Autobusem
Pá 4.9 – Ne 13.9.2020
2 lůžková kajuta na lodi, spodní paluba
10 dní
polopenze
41 290 Kč
Autobusem
Pá 11.9 – Ne 20.9.2020
2 lůžková kajuta na lodi, spodní paluba
10 dní
polopenze
41 290 Kč
Autobusem
Pá 18.9 – Ne 27.9.2020
2 lůžková kajuta na lodi, spodní paluba
10 dní
polopenze
41 290 Kč
Autem
So 9.5 – So 16.5.2020
2 lůžková kajuta na lodi, spodní paluba
8 dní
polopenze
32 640 Kč
Autem
So 16.5 – So 23.5.2020
2 lůžková kajuta na lodi, spodní paluba
8 dní
polopenze
32 640 Kč
Autem
So 3.10 – So 10.10.2020
2 lůžková kajuta na lodi, spodní paluba
8 dní
polopenze
32 640 Kč
Autem
So 10.10 – So 17.10.2020
2 lůžková kajuta na lodi, spodní paluba
8 dní
polopenze
32 640 Kč
Autem
So 23.5 – So 30.5.2020
2 lůžková kajuta na lodi, spodní paluba
8 dní
polopenze
35 490 Kč
Autem
So 30.5 – So 6.6.2020
2 lůžková kajuta na lodi, spodní paluba
8 dní
polopenze
35 490 Kč
Autem
So 25.7 – So 1.8.2020
2 lůžková kajuta na lodi, spodní paluba
8 dní
polopenze
35 490 Kč
Autem
So 1.8 – So 8.8.2020
2 lůžková kajuta na lodi, spodní paluba
8 dní
polopenze
35 490 Kč