Termín:
21. 10. – 28. 10. 2017
Počet dní:
8 (so – so)
Počet nocí:
7
Doprava:
autem
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

Zveme Vás za poznáním malebné části jižních Čech, která je spjata s českou rybníkářskou školou, do Třeboně, na hrad Landštejn, do Muzea čsl. opevnění v Jindřichově Hradci. Na místa, která si oblíbila nejslavnější česká operní pěvkyně Ema Destinnová, do její milované Stráže nad Nežárkou. Celý kraj je protkán mnoha cyklotrasami s možností přejezdu do Rakouska.Městečko Stráž nad Nežárkou se nachází mezi Třeboní a Jindřichovým Hradcem. Zámek stojí při okraji parku, v jehož spodní části protéká říčka Nežárka. Předcházel mu hrad, který vystavěli Vítkovci ve druhé polovině 13. století. Z něj se dochovala gotická věž v hlavním průčelí, jejíž břit směřuje k původní přístupové cestě.

Název kapacity

Penzion Fänhrichův mlýn

Počet hvězdiček

**

Číslo zájezdu

41200029

Poloha

Penzion je umístěn v klidném romantickém prostředí s možností všestranného využití volného času. Zajímavá je též možnost využívání tohoto místa k výletům do kulturně a turisticky atraktivních míst i v nedalekém Rakousku.

Ubytování

Ubytování v apartmánu pro 4-5 osob (2 ložnice se 4 nebo 5 lůžky, kuchyňský kout se základním vybavením, lednička, koupelna se sprchou nebo vanou a WC) Ubytování ve studiu pro 2-3 osoby (pokoj s kuchyňským koutem se základním vybavením, lednička, koupelna se sprchou, WC) Ubytování v pokoji pro 2-3 osoby (pokoj se 2 nebo 3 lůžky, přistýlka pro děti na vyžádání, koupelna se sprchovým koutem, WC)

Vybavení a služby

Restaurace, společenská místnost s TV a videem, sportoviště s udržovanou plochou na míčové hry, vodní kánoe, pískoviště, houpačka, dětské hřiště, stolní tenis, venkovní gril, ohniště. Koupaní v nedaleké pískovně.

Stravování

stravování - je možno za příplatek na místě- snídaně formou bufetu, obědy a večeře fornou - menu 2 chody.

Poznámka

Děti do 2 let zdarma bez nároku na služby.

Tip CK

Tipy na výlety: Jindřichův Hradec (14km), městská památková rezervace s měšťanskými domy, rozsáhlý zámek s parkem, museum, známé Krýzovy jesličky, kostel sv. Jana Křtitele - unikátní gotická architektura, úzkorozchodná dráha - unikátní technická památka.Hluboká n. Vltavou (46km), zámek ovlivněný antikou a gotikou.Český Krumlov (62km) , město v seznamu UNESCO, rousahem ojedinělý hrad se starým gotickým parkem a maškarním sálem s iluzorními malbami.Třeboň (13km), městská památková reuervace s neobyčejnou hodnotou a uceleným souborem historických budov. Město má statut lázeňského města. K vidění je: rozsáhlý zámek s renesančními branami, park Schwarzenberská hrobka v podobě novogotické kaple, cenné sarkofágy Bohemia Regent - nejstarší pivovar s možností exkurzí a ochutnávkou.Telč (55km), město v seznamu UNESCO, zámek s obdivuhodnou architekturou a náměstím Červená Lhota (30km), vodní zámeček.České Budějovice (39km), metropole jižních Čech, královské město, náměstí s podloubím, Černá věž - monumentální stavba na náměstí s vyhlídkou, masné krámy, stylová restaurace s proslaveným pivem BUDVAR.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Vybrané ubytování na jednu noc v apartmánu, studiu nebo pokoji s vlastním sociálním zařízením. Zapůjčení kanoí se záchrannými vestami na jeden den, WIFI připojení, sportovní zázemí, dětská lezecká stěna. Parkování zdarma. Pro zájemce je možná prohlídka místní plně funkční vodní elektrárny v areálu mlýna.

Základní cena nezahrnuje

Místní rekreační poplatek na místě.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Autoturist, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Jindřichův Hradec, Třeboň

Po stopách Emy Destinnové **

Číslo zájezdu: 684221
Česko, Česká Kanada, Českomoravská vrchovina, Jihočeské rybníky, Jihočeský kraj, Jindřichův Hradec, Třeboň