Termín:
4. 4. – 28. 4. 2018
Počet dní:
25 (st – so)
Počet nocí:
22
Doprava:
letecky Praha
Strava:
kombinovaná
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Prožijete s námi tajemnou cestu historií mayské civilizace, přírodního bohatství této země a neskutečnou atmosféru Karibiku. Uvidíte nádherná starobylá místa mayské kultury v Joya de Copan, Quirigua nebo Livingstonu, které jsou i na seznamu památek UNESCO. Nesmíme opomenout přírodní jezero Atitlan, která vás uchvátí svou bujnou vegetací nebo Ambergris Caye, který je perličkou Karibiku. Zažijete plavby po krásném Karibiku nebo jezerech, které jsou obklopeny nádhernou přírodou. Přejíždět budeme mikrobusy nebo autobusy, které si pronajmeme, ale také využijeme leteckou místní dopravu. Odpočívat budeme převážně v nádherných historických městečkách. Tuto výpravu organizujeme jen v menších skupinách kvůli komfortu našich účastníků a je zde i prostor pro volnočasové aktivity.

Technická náročnost

Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek

Fyzická náročnost

Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Program
1. až 1 den

Odlet z ČR

2. až 2 den

AntiguaPo příletu se dopravíme do Antigui a ubytujeme se v místním hotelu. První naše výprava bude do historického centra Antigui pro nasátí místní atmosféry a aklimatizování. Antigua je na seznamu UNESCO a je nazývána nejpůvabnějším městem v oblasti střední Ameriky. Uvidíme zde klasickou architekturu s překrásnými starobylými domy, před kterými jsou klasické dlážděné uličky. Město v dřívějších dobách bylo několikrát zničeno díky zemětřesením, ale v roce 1773 zemětřesení bohužel bylo devastující. Po dlouhá léta se městečko znovu stavělo na nohy, ale bohužel již nemělo takovou jiskru historie. Antiguu obklopují tři nádherné vulkány Fuego, Agua a Acatenango a překrásná tropická krajina.

3. až 3 den

Ve městě Antigua pokračujeme v prohlídce tam kde jsme předchozí den přestali, naobědváme se a vydáme se na průzkum centra, kde vám náš průvodce poví zajímavé a tajemné příběhy, které jsou s tímto městem spojené. Po nabití informací se v podvečer vrátíme zpět do našeho hotelu.

4. až 4 den

Jezero AtitlanPro dnešek máme naplánovanou plavbu po jezeře Atitlan, které se nalézá v kráteru sopky a je obklopené přenádhernou a fascinující bujnou vegetací. Vesničky ležící na pobřeží tohoto skvostu patří indiánům. A u dvou vesniček Santiago de Atitlan a San Pedro se zastavíme a dozvíme se o jejich tradicích, zvyklostech a historie a přitom na nás budou dohlížet opodál majestátně stojící další tři sopky Atitlán, Tolimán a San Pedro. Podíváme se do úžasného trhu, kde prodávají místní lidé své specialitky, ale i produkty, které sami vyrobili. Samozřejmě civilizace došla i sem a tak se nevyhneme průmyslových produktům.

5. až 5 den

San SalvádorNasnídáme se a přesuneme se na hranice San Salvadoru, kde vyřídíme migrační formality a následně přejedeme do hotelu, které se nachází v historickém městečku San Salvador. V odpoledních hodinách zamíříme do kouzelného centra tohoto města, prohlédneme si metropolitní katedrálu, národní palác a divadlo nebo také národní antropologické muzeum. Navštívíme trh, kde nabízejí své domácí vyrobené produkty, ochutnáme místní specialitky a toto všechno zakončíme úžasným pohledem na celé městečko.

6. až 6 den

Joya de Caren a TazumalV brzkých ranních hodinách se přesuneme do Joya de Caren. Roku 1993 se toto místo dostalo na seznam UNESCO, díky mayským vesničkám, které byly po dobu 1400 let schovány pod sopečným prachem. Jedinečnost tohoto místa máme možnost prozkoumat a dozvědět se o životě Mayských obyvatel. Oblast San Andres je uznávanou archeologickou oblastí, kde mimo jiné byla postavena továrna, kde se vyrábí indigo. Podíváme se do centra Santa Any, zde si prohlédneme její historii, navštívíme ruiny Tazumalu, kde je nejkrásnější dvanáctimetrová pyramida a nakonec se podíváme na Bílý dům. Ve večerních hodinách se vrátíme do hotelu.

7. až 7 den

HondurasPo dobré snídani pojedeme na hranice s Hondurasem, a zde se ubytujeme ve večerních hodinách v malebném historickém městečku Copan. Dnes stihneme jen večerní úchvatnou procházku tímto nejvýznamnějším, na území Hondurasu, mayským městečkem, které vás uchvátí svou pulzující atmosférou s mnoho restauracemi, ve kterých vám připraví místní specialitky. Až se namlsáme tou nádherou, vrátíme se zpět do hotelu, kde se vyspíme na další úžasný den.

8. až 8 den

Copan, Quirigua a LivingstonPo snídaně, která proběhne v poklidném hotelu se vydáme do víru nových zážitků. Copan je známý svými rozvalinami a historickými pozůstatky. Zavítáme do Akropolisu, které se pyšní svými archeologickými nalezišti. A abychom se dostali do muzea s mayskými poklady, které leží na náměstí sloupů, musíme projít uličkou s nádhernými hieroglyfickými schody. Po zhlédnutí mayských soch se budeme přesouvat do Livingstonu, ale nejprve se zastavíme u mayského kouzelného náhrobku, který svou unikátností si zasloužil místo na seznamu UNESCO. Na oběd se zastavíme ve městě Puerta Brrios a poté již s plnými břichy pojedeme do cílové stanice Livingston, kde se ubytujeme a odpočineme.

9. až 9 den

Rio Dulce a PeténPo dobré snídani si nás vyzvedne místní kapitán a odvede nás na svou loď, kde započne naše dnešní dobrodružství na řece Rio Dulce, která je obklopena překrásnou a bujnou vegetací, ze které nás budou potajmu sledovat zvířecí obyvatelé. Tato řeka se vlévá do krásného jezera, kde zahlédneme lákavé zátoky na prozkoumání, a na kterém nás budou vítat místní domorodí obyvatelé, kteří ještě žijí v rákosových příbytcích. Naší další návštěvou bude město Flores, do kterého se dostaneme po třech hodinách cesty. Cestou se budeme zastavovat na obědě. Ve Floresu se ubytujeme a již nic nebudeme dělat. Teď vám tedy nastane čas na volno aktivity.

10. až 10 den

TikalOpět proběhne snídaně v hotelu. Následně se vydáme na nejrozlehlejší a nejpůsobivější ruiny mayského města, kde se dozvíte od našeho průvodce spousty zajímavých a tajemných informací o dávných obyvatelích tohoto území. Navštívíme nejznámější chrám Velkého Jaguára, který je ze všech budov tou nejzajímavější. Po krátké procházce dorazíme na některé vzdálenější památky, které stojí také za náš obdiv. Po obědě, který si dáme v místním parku se vrátíme do Flores, kde budete mít opět volný čas.

11. až 11 den

Ambergris CayeNasnídáme se a vyrazíme na místní letiště, z kterého přeletíme do nádherného města Ambergris Caye, které leží ve městě Belize na pobřeží Karibiku. Ubytujeme se v hotelu a vyrazíme na pláže, které vás nadchnou svým půvabem a bělostným pískem. Zde pobudeme nějaký čas lenošením na úžasných plážích a plaváním v blankytně modrém Karibiku. K večeru můžete prozkoumat místní restaurace v malém městečku San Pedro.

12. až 13 den

Ambergris CayeDnešní den je ve vašich rukách. Můžete trávit celičký den opalováním na teplých plážích, potápěním a plaváním v čistém Karibiku. Můžete se také domluvit s naším průvodcem a ten vám zajistí plavbu na seekajaku podél pobřeží, kde nakouknete do tajných zátok, nebo na seekajacích zamíříte do zaplavené kouzelné jeskyně. Ale je zde i možnost trochu adrenalinového vyžití a to letu na visuté lanovce. Někteří z vás rádi využijí místní čajovny, které nabízejí velkou škálu dobrých čajů.

14. až 14 den

Cancun MexikoNasnídáme se, rozloučíme se s místní krásou a zamíříme na letiště, ze kterého přeletíme do Cancunu, kde se ubytujeme a naobědváme. Večer si prohlédneme město s historickým centrem

15. až 15 den

Mezinárodní let do ČR

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka Praha - Antigua a Cancun - Praha
 • hotelové ubytování se snídaní, na trase dle možností Guest house ubytování v soukromí
 • Česky hovořící průvodce
 • průvodce v Hondurasu, Salvádoru a Guatemale,
 • všechny transporty
 • všechny přejezdy a přelety dle programu
 • Pojištění ck Proti úpadku
 • Informační materiály
 • Vstupné do rezervací a národních parků

Základní cena nezahrnuje

 • Vstupní hraniční poplatky v Guatemale a Hondurasu 30 USD
 • poplatky za víza
 • cestovní pojištění
 • odletový tax v Cancunu 20 USD,
 • Vstupné do památek a turistických atrakcí

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Hroch, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Belize, Guatemala, Honduras, Salvádor

Po stopách Májů až do Karibiku - Guatemala, Salvador, Honduras a Belize **

Číslo zájezdu: 847351
Belize, Guatemala, Honduras, Salvador, Belize, Guatemala, Honduras, Guatemala City