Termín:
10. 8. – 19. 8. 2018
Počet dní:
10 (pá – ne)
Počet nocí:
7
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Původní cena:
13 990  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

Poznejte s námi malebnou krásu i nespočet historických a přírodních památek pobaltských zemí. Chybět nebude ani návštěva Petrohradu, prohlídka Petrodvorců a Carskoje Selo.

Přehled

10denní zájezd

Stručná trasa

Riga • NP Gauja • Tallinn • Petrodvorce • Petrohrad • Puškino • Vilnius • Trakai

1. den

Odjezd odpoledne, přejezd přes Polsko.

2. den

Hlavní město Lotyšska Riga se starým městem na východním břehu řeky Daugavy. Kromě starého města s historickými, architektonickými a kulturními památkami se zde nachází i několik ulic s množstvím krásných secesních domů, díky kterým je Riga skvostem sevesní architektury. Nocleh.

3. den

Snídaně. NP Gauja - unikátní přírodní scenérie se zalesněným údolím řeky Gauji a cihlový hrad Turaida, který se tyčí přímo nad jejími vodami. Odjezd do Tallinnu. Nocleh.

4. den

Snídaně. Krásy estonské metropole Tallinnu (UNESCO) si vychutnáme při pěší procházce městem. Ve zdejších uličkách si budeme připadat jako bychom se v čase vrátili o několik staletí zpět. Projdeme se starým hanzovním městem, které je z velké části obehnáno původními hradbami. Uvidíme starobylou lékárnu a radnici a na hradním návrší Toompea katedrálu Alexandra Něvského. Přejezd na nocleh k Petrohradu.

5. den

Snídaně. Letní sídlo ruských carů Petrodvorce - palácový a parkový komplex z 18. a 19. století vybudovaný carem Petrem Velikým, kde je umístěno přes 170 fontán. Přejezd do Petrohradu - procházka historickým centrem, Petropavlovská pevnost, chrám Vzkříšení Krista, Něvský prospekt a další. Večerní výlet do krásně osvíceného centra města. Nocleh.

6. den

Snídaně. Přejezd do bývalého carského sídla Puškina (Carskoje Selo), jemuž dominuje Kateřinský palác s Jantarovou komnatou. Pokračování prohlídky Petrohradu. Nocleh.

7. den

Snídaně. Dokončení prohlídky Petrohradu - Zimní palác, Ermitáž, Palácové náměstí s Alexandrovým sloupem, procházka po Něvském prospektu, klavní tepně Petrohradu. Možnost plavby lodí po Něvě. Noční přejezd do Litvy.

8. den

Příjezd do Vilniusu hlavního a největšího města Litvy, které svým půvabem a atmosférou připomíná Prahu, staré město patří k nejrozsáhlejším městským jádrům v Evropě. Nocleh.

9. den

Snídaně. Návštěva vodního hradu Trakai, jedinečné památky v přírodním parku nedaleko Vilniusu. Odjezd do ČR.

10. den

Příjezd v ranních hodinách.

Minimální výměna na vstupy

130 EUR.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

6 nocí v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 6 snídaní, dopravu klimatizovaným autobusem, průvodce.

Základní cena nezahrnuje

Komplexní pojištění, vízum do Ruska 2290 Kč.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Inex, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Petrohrad, Riga, Tallinn, Vilnius

Pobaltské republiky a Petrohrad

Číslo zájezdu: 934 247
Estonsko, Litva, Lotyšsko, Rusko, Estonsko, Litva, Lotyšsko, Severozápadní federální okruh, Petrohrad, Riga, Tallinn, Vilnius