Termín:
13. 8. – 24. 8. 2019
Počet dní:
12 (út – so)
Počet nocí:
9
Doprava:
autobusem
Strava:
polopenze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

Pobytově-poznávací Bulharsko

Úvod

Primorsko, Burgas, Nessebr, Sozopol, Istanbul, Beglik Tash, Burgaská jezera, folklórní večer + další fakultativní výlety...Ubytování v hotelu s polopenzí v ceně !!!  Pět výletů v ceně zájezdu !!

1. den

odjezd autokarem z České republiky, přejezd přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko do Bulharska.

2. den

příjezd do Primorska v ranních hodinách, ubytování v hotelu (pokoje s balkónem, klimatizací, Wi-Fi, vlastním sociálním zařízením, TV) s průvodcem, společná procházka po letovisku, večeře, nocleh

3. den

3. den - 10./12./13. den: volné dny, koupání, polopenze, v průběhu pobytu 5x výlet (víz níže) + možnost dalších fakultativních výletů (Edirne, Varna, Veliko Tarnovo, Veleka, Safary džípem, rybí piknik atd.)

11. den

11./13./14. den: snídaně, odjezd zpět do ČR (přejezd přes Srbsko, Maďarsko a Slovensko)

12. den

12./14./15. den: příjezd zpět v odpoledních hodinách

Poznámka

ISTANBUL - největší město Turecka, rozkročeno na dvou světadílech, Evropě a Asii s úžasnými památkami - Palácem Sultánů, Modrou mešitou, chrámem Boží moudrosti, Hipodromem atd. Fakultativně plavba lodí po Bosporu s překrásným výhledem na evropskou i asijskou část města. Na závěr dne nákupy na světově známých bazarech Velkém a Egyptském s nabídkou zlata, kožených výrobků atd.  SOZOPOL - historické městečko s typickými dřevěnými domy, velkým přístavem, středověkým opevněním s tvrzí a s kostelem sv. Jiřího, který uchovává ostatky svatého Jana Křtitele. Obchůdky a kavárničky nabízí příjemné nákupy i odpočinek  + NESTINARSKÝ VEČER - večer s folklórním programem včetně tance na žhavém uhlí a následně tanečním večerem, jehož součástí je i večeře o 4 chodech - aperitiv, předkrm, polévka, hlavní chod, desert a neomezená konzumace vína.  NESSEBR - starobylé město založeno dórskými Řeky s křivolakými uličkami 2 000 let starého přístavu. Pro své unikátní stavby bylo vyhlášeno památkovou rezervací UNESCO. Malebné uličky starobylého města jsou plné obchůdků, uměleckých galerií, pouličních umělců a kaváren lákajících tisíce turistů k návštěvě.  BAHENNÍ JEZERA - s možností koupání se v lázni zůstávající po odsolování mořské vody bohaté na soli a minerály, blahodárně působící na pokožku, ekzémy, artrózu, revmatismus a psychické potíže atd.  BEGLIK TASH - thrácká pohanská svatyně z období 1500 - 400 let před n.l. 

Cena poznámka

Doporučené kapesné: cca 100,- Euro

Stravování

vlastní, snídaně, polopenze nebo plná penze formou bufetu (při nízkém počtu klientů strava servírovaná) 

Plážový servis

Pláž: přímo na písečné jižní pláži, lehátka a slunečníky za poplatek (5-7 leva) , občerstvení, plážové bary 

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

autokarová doprava, ubytování v hotelu s polopenzí, česky hovořícího průvodce, výlety dle programu, pojištění CK ve smyslu zákona 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

komplexní cestovní pojištění včetně storna, příplatek za jednolůžkový pokoj + 300,- Kč/noc, další fakultativní výlety

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Bon Ton, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Beglik Tash, Burgas, Burgaská jezera, Istanbul, Nessebr, Primorsko, Sozopol
Informace o slevách

Bulharsko

Bulharsko je stát ležící v jihovýchodní Evropě na Balkánském poloostrově. Jeho východní hranici tvoří Černé moře. Délka rozmanitého pobřeží je téměř 400 kilometrů. Nalezneme zde dlouhé písečné pláže, ústí mnoha řek i skalnaté zátoky. Směrem do vnitrozemí je krajina spíše hornatá, nejvyšší hora Bulharska Musala je se svými 2 925 m n. m. nejvyšším bodem celého Balkánského poloostrova. Hlavním městem země je Sofie, ležící na historicky důležitých obchodních cestách spojujících Evropu a Orient. Největším letoviskem je Slunečné pobřeží, dále vynikají historická střediska u moře Sozopol a Nesebar, malebné rodinné Primorsko a Kiten, a nakonec vždy slunečný na jih orientovaný Svatý Vlas.

Pobřeží Černého moře je ideální volbou pro rodiny s dětmi. Nabízí cenově dostupnou dovolenou v příjemném prostředí, které v létě mluví minimálně z poloviny česky. Počasí není tolik horké jako na samém jihu Evropy, ale je více podobné našim letním podmínkám. Do Bulharska se dostanete rychle a pohodlně letadlem.