Termín:
29. 9. – 29. 9. 2018
Počet dní:
1 (so – so)
Počet nocí:
1
Doprava:
autobusem
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
483
(19 EUR)
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Úvod

Mestečko Mörbisch am See, plavba po stepnom Neziderskom jazere, bazilika v pútnickom mestečku Frauenkirchen, skanzen v Mönchhofe prezentujúci život obyvateľov severného Burgenlandu.

Úvod

1-dňový autokarový zájazd

Doprava

Autokar.

Upozornenie

Zmena programu vyhradená.

Program 1. deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 08:00 hod.) do Rakúska. Po príchode do malebného mestečka Rust prehliadka historického centra, ktoré je pamiatkovo chránené. Symbolom mesta je bocian biely, ktorého hniezdo tróni skoro na každom komíne. Pokračovanie do Mörbisch am See , známeho vinohradníckeho mestečka s úzkymi uličkami a barokovými sedliackymi domami. Plavba loďou po Neziderskom jazere , ktoré je popri Balatone jediným stepným jazerom v Európe. Prehliadka baziliky v neďalekom pútnickom mestečku Frauenkirchen a návšteva veľmi zaujímavého dedinského múzea v Mönchhofe . Múzeum dediny - skanzen umožňuje návštevníkom nazrieť do každodenného života obyvateľov severného Burgenlandu na začiatku 20. storočia. Okrem expozície mnohých pracovných nástrojov a dielní remeselníkov sa tu nachádzajú aj budovy s originálnym zariadením, ako napr. škola, kino, poštový úrad, policajná stanica, hasičská zbrojnica, ambulancia lekára, kostolík, rôzne obchodíky a krčma s funkčným hracím automatom, v ktorej je aj možnosť občerstvenia. Návrat do Bratislavy vo večerných hodinách (cca o 19:00 hod.).

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Dopravu luxusným autokarom, sprievodcu.

Základní cena nezahrnuje

Vstupy, plavbu loďou, cestovné poistenie.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Satur Travel, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Mönchhof, Mörbisch am See
Informace o slevách

Rakousko

Rakousko je převážně hornaté, průměrná nadmořská výška je asi 900 m n. m. Rakouské hory patří k východní části Alp a procházejí zemí v několika pásmech západovýchodního směru. Na samém severu země leží Tyrolské a Salcburské Alpy, v centrální části pak Vysoké Taury s nejvyšším rakouským vrcholem Grossglockner (3797 m n. m.). Na jihu se rozkládají Ötztalské, Zillertalské a Karnické Alpy.

Rakousko nabízí 20 000 km perfektně upravených sjezdových a běžeckých tratí, 9 500 vleků a lanovek s celkovoukapacitou 1,5 mil. osob/ hod. Skipas zahrnuje kromě vyvážení se lanovkou či vlekem na vrchol sjezdovek a cestování ski busem často i doplňkové služby ve větších střediscích. Lyžaři jsou zpravidla dopravováni ze spodních částí sjezdovek na vrcholky hor dostatečným množstvím rychlých vleků a lanovek různých typů: sedačkovými lanovkami, kabinkami nazývanými také gondoly, velkými lanovkovými kabinami nebo horskou dráhou s ozubnicí zvanou zubačka. Každé větší lyžařské středisko navíc poskytuje možnost dostatečného vyžití i pro vyznavače snowboardů. Pokud ve středisku není k dispozici celý snowboard funpark, bývají pro vyznavače „prken“ vyčleněné svahy bez úpravy povrchu. Rovněž běžkaři si zde přijdou na své. Strojově upravené a samozřejmě zdarma přístupné tratě se opět nacházejí v každé lyžařské oblasti země. Asi nejznámější jsou oblasti Ramsau am Dachstein (Schladming– Ramsau–Dachstein Tauern), Schneewinkel ve střediscíchFieberbrunn- Waidring nebo běžecké tratě oblasti Kössen-Walchsee, ale i mnoho dalších, místy i vysoko položených, ale vždy perfektně upravených běžeckých tratí.

Popis byl převzat z katalogu CK Firo Tour


Poklady Neziderského jazera

Číslo zájezdu: 903822
Rakousko, Burgenlandsko, Rakouská jezera, Mörbisch am See, Neziderské jezero