Termín:
21. 11. – 28. 11. 2018
Počet dní:
8 (st – st)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
https://www.zajezdy.cz/dovolena-portoriko-portoriko-usa-usa-z906569/544122673/

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu

Vydejte se na svou podzimní dovolenou do slunného Karibiku. Do míst provoněných kávou a rumem, do míst s španělským temperamentem zasazeným do amerického území. Zájezd může být prodloužením k Dominikánské republice nebo jej můžete absolvovat samostatně. Cílem bude poznat tento karibský ostrov v celé jeho kráse. Navštívíme hlavní město San Juan a jeho historickou část, podíváme se na největší teleskop v Arecibo, kde se natáčel také díl Jamese Bonda, budeme mít možnost nočního pozorování bioluminiscenčních lagun. Projedeme si tzv. panoramatickou cestu - portorickou silnici, která se proplétá nejhezčími scenériemi ostrova. A bude i spousta možností vykoupat se na krásných plážích tohoto karibského ráje. 
Upozornění:
Mezinárodní letenka Praha–Portoriko–Praha ve výši 28 000 Kč není zahrnuta v ceně této části zájezdu. U termínu 25-781-802 je letenka v ceně zájezdu.
Klima:
Portoriko se nachází v tropech a v průběhu celého roku má průměrnou teplotu 28 ° C, s průměrnou minimální teplotou 19 ° C a průměrnou maximální teplotou 30 ° C. Teplota na jihu je obvykle o několik stupňů vyšší než na severu.
Poznámka:
U termínů, kde je uvedena registrace ESTA za příplatek se poletí přes USA.Pro transit přes USA je potřeba registrace ESTA a biometrický pas a nebo pas s platným vízem.Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1.3.2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Více na stránkách MZV.

0. den

Letecky Praha  – San Juan. 

1. - 2. den

San Juan – večerní přílet, ubytování. Následující den prohlídka staré části hlavního města Portorika; Plaza Colón, pevnost La Fortaleza  a Fuerte San Cristobal, původně dominikánský klášter Convento de los Dominicos, velkolepá stavba Catedral de San Juan; odpoledne možnost koupání či procházka novou částí San Juanu.

3. den

El Yunque – ranní odjezd do nejrozsáhlejší zalesněné plochy na ostrově v pohoří Sierra de Luquillo.  Dopolední procházka po tropickém lese El Portal s pozorováním místní fauny a flóry; odpoledne odjezd do města Fajardo, koupání, večerní výlet lodí na pozorování bioluminiscenčních lagun v Laguna Grande. 

4. den

Panoramatická cesta – klasická portorická silnice, která prochází nejhezčími sceneriemi ostrova. Projížďka přes řeku Río Guayane podél hřebene s banánovými plantážemi; rezervace deštného pralesa Forestal Carite s kákovými plantážemi, zde pozorování ptáků a návštěva vodopádů; rozhledna Mirador Piedra Degetau, nejhlubší soutěska ostrova Caňon San Cristóbal. Večerní příjezd do města Ponce, ubytování.

5. den

Cordillera Central – pokračování panoramatické cesty podél hřebene s výhledy na celý ostrov; lesní rezervace Toro Negro; kratší túra k Cerro Doňa Juana k obrovskému koupališti v pralese a Cerro de Punta (1 338 mnm), nejvyšší bod na ostrově. Navečer příjezd do města Mayagüez; večerní prohlídka města.

6. - 7. den

Rincón –  prohlídka této karibské vesnice s krásnými plážemi; koupání a možnost šnorchlování; přejezd k vápencovému labyrintu s jeskyněmi a podzemními říčkami RíoCamuy Cave Park, projížďka motorovým vozíkem hlavní jeskyní Cuerva Clara de Empalme; poté návštěva observatoře Arecibo, největšího radioteleskopu na světě; návrat do San Juanu. Následující den odlet do Prahy dle letového řádu. 

8. den

Letecky zpět do Prahy.

Na úrovni ***, vždy 2lůžkové pokoje s vlastním WC a sprchou. Jednolůžkový pokoj za příplatek, tří a více lůžkový pokoj na vyžádání. 

Obecné informace k ubytování

HOTELY, PENZIONY, APARTMÁNY:
Standardně jde o ubytování ve 2–3lůžkových pokojích. Jeho styl a kvalita se značně liší podle navštívených zemí. V evropsky fungujících oblastech a lokalitách se značí celková úroveň ubytování počtem hvězdiček, kde jejich vyšší počet značí vyšší komfort. Od kategorie *** lze vždy počítat s WC a sprchou na pokojích, u nižších kategorií může být sociální zařízení společné. V exotických zemích využíváme pro standardní poznávací zájezdy převážně ubytovací zařízení na úrovni hotelů *** (tedy 2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením), pokud jsou v dané lokalitě k dispozici. Pro poznávací zájezdy cestovatelského typu a pro sportovně zaměřené zájezdy využíváme ubytování lokálního typu, tedy ne hotelové komplexy odtržené od místního života. Úroveň tohoto ubytování lze často obtížně popsat počtem hvězdiček, ale většinou se blíží kategorii **, v oblastech s obecně skromnou turistickou infrastrukturou kategorii *.
HOSTELY, TURISTICKÉ UBYTOVNY, HORSKÉ CHATY:
Zde je třeba počítat se společným ubytováním ve větších či menších pokojích (výjimečně 2lůžkových, nejčastěji 3 až 6lůžkových, někdy i vícelůžkových) a se společným sociálním zařízením. V standardních hostelech lze očekávat domácké prostředí a snídani v ceně.
BUNGALOVY, MOBILHOMY
Chatky různého typu a úrovně či trvale zaparkované velké karavany (mobilhomy) v rámci kempu či podobného ubytovacího zařízení.
KEMPY, TÁBOŘIŠTĚ
Pokud není uvedeno jinak, je potřeba mít vlastní stan. Kempy jsou vybaveny minimálně sociálním zařízením Jejich úroveň závisí na zvyklostech a vyspělosti navštívených zemí, ale většinou lze počítat s možností teplé sprchy (pokud jde o sprchy na žetony, není jejich placení zahrnuto v ceně zájezdu). Tábořiště se vyskytují převážně při vícedenním trekingu ve volné přírodě. Jde o místa určená k táboření se základním vybavením pro přenocování (tedy s vodou a alespoň suchými záchody).

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • mezinárodní letenka Praha - Portoriko - Praha (u zájezdu č. 25-781-802)
 • průvodce
 • doprava nájemním minibusem
 • 6x hotel *** se snídaní; lodní výlety na Laguna Grande
 • vstupné do NP El Yunque
 • vstupné do jeskyní El Camuy a na observatoř Arecibo
 • informační materiály

Základní cena nezahrnuje

 • Registrace ESTA – 500 Kč
 • Jednolůžkový pokoj povinný – 3900 Kč
 • registrace ESTA

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Adventura, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: San Juan

USA

Pro cestování do USA bez víza musí každý cestující, včetně nezletilých dětí, mít vlastní biometrický pas a vyplnit registrační formulář ESTA (https://esta.cbp.dhs.gov ), který je za poplatek.
Zajištění bezvízového vstupu ESTA je povinné také v rámci přestupu (tranzitu) či mezipřistání v USA. Týká se i klientů cestujících do karibských oblastí (jedná se zejména o tyto země: Dominikánská republika, Kuba, Mexiko a Jamajka) s přestupem/mezipřistáním v USA.


Portoriko

Číslo zájezdu: 906569
USA, Portoriko, San Juan