Dovolená Portugalsko

Portugalsko kombinuje skvělé možnosti přímořské a poznávací turistiky. Z nádherných pláží jižní oblasti Algarve nebo západního pobřeží Atlantiku je to velmi blízko do malebných historických center měst. Ochutnejte portské víno, čerstvé ovoce a užívejte plnými doušky sluncem zalitou dovolenou v Portugalsku.

0 zájezdů | Řadit podle:  Doporučení

Nenalezen žádný zájezd

Litujeme, ale vámi nastavenému výběru neodpovídá žádný zájezd.


 

Portugalsko

  • hlavní město: Lisabon
  • měna: 1 euro
  • časový rozdíl oproti České republice: -1 hodina

Portugalsko je stát v jihozápadní Evropě ideální nejen pro letní dovolenou. Je to i nejzápadnější stát kontinentální Evropy a leží na Pyrenejském poloostrově. Jediným sousedem je Španělsko, západní a jižní břehy země omývají vody Atlantského oceánu. Portugalsku dále náleží souostroví Azory a Madeira, které mají autonomii. Jako cestovatelský cíl je Portugalsko neobyčejně atraktivní.

Dovolená Portugalsko

Portugalsko si zaslouží velkou pozornost. Kdo se do krásné země na Pyrenejském poloostrovu vydá, nebude litovat. Kombinace radovánek u oceánu a poznávání turistických cílů potěší. Vyniká region Algarve, který je natočený směrem na jih ke slunci a navíc chráněný od hlavního řádění Atlantského oceánu. Nabízí krásné pláže. Velkou specialitou je také ostrov Madeira, který Portugalsku náleží. Návštěvníky Madeiry okouzlí hlavně pestrá příroda vysokých hor.

Moře, hotely, atmosféra

Pokud si chcete užít krásné koupání u moře, zvolte v Portugalsku riviéru Algarve. Dostanou vás obrovské prostorné pláže, často se skalními útvary všech tvarů. Písek je zlatavý až oranžový. Oceán je u břehu vyhřátý od konce června do začátku října.

Hotely v Portugalsku jsou kvalitní a nabízí vysoký standard služeb. K dispozici jsou všechny formy stravování během pobytu. Vybírejte ze snídaní, polopenzí nebo all inclusive. Většina hotelů disponuje bazény a kompletním balíčkem služeb.

Atmosféra v Portugalsku se vám zalíbí. Lidé jsou temperamentní a hrdí na svůj národ, zároveň ale přátelští a ochotní. Díky obrovským plážím a nekonečným možnostem výletů si najdete svá krásná místa a pobyt si užijete. Pohodu dokreslí skvělá kuchyně.

Nejzajímavější místa a tipy na výlety

Nevynechejte při své dovolené zmíněný region Algarve. V něm si užijete kvalitní přímořskou dovolenou. Cestovatelé dají možná přednost regionu Norte, jehož hlavním městem je slavné Porto. Uprostřed země leží region s hlavním městem Lisabonem. Velkou popularitou se může pochlubit také ostrov Madeira. Vzácné přírodní podmínky vás nadchnou.

Tipy na výlety v Portugalsku úzce korespondují s vyhledávanými městy Lisabonem a Portem. Historie koloniální velmoci se soustředí právě sem. Kdo si chce více užívat moře a pohodu, může zvolit jen drobné výlety v rámci Algarve. Doporučujeme Mys svatého Vincence - nejvíce jihozápadní cíp Evropy, město Silves - kdysi dávno v dobách maurské nadvlády centrum všeho dění v Algarve nebo město Lagos, které prožívalo období největšího rozkvětu v době portugalských zámořských objevů v první polovině 15. století. Slavné jsou různě tvarované skalní útvary okrové barvy rozeseté podél pobřeží. Ty nejzajímavější se nacházejí právě nedaleko Lagos, v místě zvaném Ponta de Piedade.

Na Madeiře je to hodně o horských výstupech, zaujmou vás ale i města Funchal a Machico. Funchal je hlavní město ostrova a dostalo přezdívku „Malý Lisabon“. Z přírodních lákadel dominují nejvyšší hora – sopka Pico Ruivo, vavřínové lesy, jeskyně São Vicente, Údolí jeptišek (Curral das Freiras) a ještě třeba mořský útes Cabo Girão vysoký skoro 600 metrů!

Jen last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na ceně nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravování Stravování
Délka zájezdu Délka zájezdu
Úroveň hotelu Úroveň hotelu
Typ zájezdu Typ zájezdu
Vzdálenost od pláže Vzdálenost od pláže
Přímo u pláže Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdálenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájezdu Číslo zájezdu
Akce Akce
Obsahuje text Obsahuje text

Země:

Zrušit

Kdy vyrazit: