Portugalským pobřežím Atlantiku s výletem do Španělska

  Portugalsko, Centro, Lisabon, Norte, ALCOBACA, Batalha, Braga, Cabo da Roca, Coimbra, Fátima, Lisabon, Óbidos, Porto, Tomar

Portugalským pobřežím Atlantiku s výletem do Španělska

    Portugalsko, Centro, Lisabon, Norte, ALCOBACA, Batalha, Braga, Cabo da Roca, Coimbra, Fátima, Lisabon, Óbidos, Porto, Tomar
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Plán výletu

1. den: Odlet z Prahy do Lisabonu, po příletu odjezd do Sintry (UNESCO) plného nádherných až extravagantních paláců a zahrad, prohlídka Národního paláce se sbírkou tradičních portugalských kachlíků „azulejos“. Odjezd do Cabo da Roca s majákem na vrcholku 140 m vysokého impozantního útesu – nejzápadnějšího místa evropské pevniny, které bylo ve středověku považováno za konec světa. Dojezd do Lisabonu jednoho z nejmenších evropských hlavních měst. První část prohlídky centra města, procházka hlavní promenádou Lisabonu Rue Augusta s pouličními umělci, kavárnami a elegantními obchody, přes náměstí Rossio až do nejstarší čtvrti města Alfama s úzkými romantickými uličkami, individuální volno. Transfer do hotelu. Večeře nebo fakultativní večeře v restauraci s tradiční portugalskou živou hudbou fado, nocleh.
2. den: Po snídani dokončení prohlídky centra Lisabonu, půvabná čtvrť Belém plná památek portugalského zlatého věku, návštěva kláštera sv. Jeronýma vystavěného na počest objevitele Vasca de Gama, který je zde i pochován. Odjezd do malebného portugalského městečka Obidos obklopeného hradbami ze 14. století, prohlídka centra s úzkými uličkami a oranžově a modře lemovanými sněhobílými domy. Přejezd do města Alcobaca s jedním z nejstarších gotických klášterů v zemi, který je spojován se vznikem portugalského národa. Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.
3. den: Po snídani přejezd do druhého největšího portugalského města Porta, malebně situovaného na kopci nad řekou Douro. Prohlídka historického centra zapsaného na seznam UNESCO – katedrála Sé, kostely sv. Františka a sv. Kláry s bohatými interiéry, mosty… Návštěva sklepů, kde dozrává tradiční portské. Možnost výletu lodí po řece Douro (platba na místě). Přejezd do poutního města Braga nazývaného „portugalský Řím“, prohlídka centra až k vrcholu poutního místa Bom Jesus de Monte - monumentálnímu schodišti vedoucímu ke kostelu s impozantním výhledem do údolí. Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.
4. den: Po snídani odjezd do španělského města Santiago de Compostela (UNESCO) jehož centrum se považuje za jednu z nejkrásnějších historických čtvrtí na světě, pěší procházka centrem města s řadou paláců, klášterů a kostelů, úzkými uličkami a malebnými náměstíčky až ke katedrále, pradávného cíle všech poutníků na náměstí Plaza del Obradoiro… Návrat do hotelu v Portugalsku, ubytování, večeře, nocleh.
5. den: Po snídani odjezd do proslulého univerzitního města Coimbra, bývalého hlavního města Portugalska – prohlídka Universidade de Coimbra, nejstarší portugalské univerzity založené v roce 1290 s nádhernou barokní knihovnou, Stará katedrála - nejvýznamnější románská budova v Portugalsku, kostel Svatého kříže s mistrovskými díly sochařského renesančního umění… Odjezd do historického templářského města Tomar, prohlídka centra města s klášterem Řádu Kristova (UNESCO) z 12. století. Odjezd do nejznámějšího poutního „místa zázraků“ v Portugalsku - Fátimy, prohlídka baziliky se soškou Panny Marie z Fatimy, kostel Svaté trojice, kaple Zjevení a Poutní náměstí, které je dvojnásobně větší než římské náměstí sv. Petra… Odjezd do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.
6. den: Po snídani odjezd do Batalhy pyšnící se dominikánským opatstvím Santa Maria da Vitória, které je mistrovským dílem portugalské gotické architektury (UNESCO). Přejezd do malebného rybářského městečka Nazaré, prohlídka kostela na skalním útesu nad letoviskem, centra střediska s mnoha hospůdkami nabízejícími slavné portugalské sardinky, individuální volno. Transfer do hotelu v okolí Lisabonu, ubytování, večeře, nocleh.
7. den: Snídaně, individuální volno, možnost koupání v moři či vlastního poznávání Lisabonu. Fakultativně možnost účasti na výletu do historické Evory. Prohlídka Starého města s řadou kostelů a malebných maurských uliček. Dále odjezd na španělské hranice do městečka Monsaraz – opevněné městečko odkud je nádherný výhled do okolí. Návrat na ubytování, večeře, nocleh.
8. den: Dle letového řádu transfer na letiště a odlet do Prahy.

Informace

Cena nezahrnuje:

 • vstupy do památkových objektů
 • místní pobytové taxy – cca 2 Eur/osobu/den
 • spropitné - průvodce, řidič - cca 3 Eur/osoba/den

  Orientační ceny některých vstupů na okruhu v Eur:
  Lisabon:
  Belémská věž: 6 € (do 12 let zdarma, nad 65 let 50% sleva)
  Klášter sv. Jeronýma: 10 €, do kostela vstup volný (do 12 let zdarma, nad 65 let 50% sleva)
  Kombinovaná vstupenka:
  Klášter sv. Jeronýma + Archeologické muzeum: 12 € (do 10 let zdarma, studenti do 25 a senioři nad 65 let: 5 €)
  Lisabonská karta (Lisboa Card):
  Zdarma MHD, metro, busy, tramvaje, výtahy, 28 muzeí a památek
  24 hodinová: 19 € (12 € děti 4-15 let)
  48 hodinová: 32 € (18 € děti 4-15 let)
  Sintra:
  Palác da Pena + park: 11,50 € (6-17 let, nad 65 let: 9 €) – nelze koupit vstup jen do paláce
  Park (samotný): 7,50 € (6-17 let, nad 65 let: 6 €)
  Národní palác Sintra: 9 € (6-17 let, nad 65 let: 7,50 €)
  Maurský hrad: 7,50 € (6-17 let, nad 65 let: 6 €)
  Evora: Katedrála v Evoře: 3 €
  Coimbra: Univerzita v Coimbře: 13 €
  Batalha: Klášter v Batalze: 6 €
  Alcobaca: Klášter v Alcobaca: 6 €
  Porto: Palác Burzy v Portu: 8 €
  Informace:
  Program a trasa zájezdu mohou být upraveny dle aktuální situace na místě.
  Změna hotelů a programu vyhrazena.
  Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 15 osob.
  Prohlídky jednotlivých pamětihodností probíhají individuálně, bez přímého průvodcovské ho výkladu.
  Doporučujeme si před cestou vyhotovit fotokopie cestovních dokladů (zadní strany s fotografií) a nenosit je spolu s originály. V případě ztráty či odcizení se tím urychlí vyřizování formalit na zastupitelském úřadě.
Výhody nabídky
 • bohatý program
 • výlet do Španělska
 • ochutnávka vína

Základní cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha-Lisabon-Praha včetně tax a příplatků
 • 7 noclehů se snídaní v hotelech*** v pokojích s příslušenstvím
 • 6 večeří
 • doprava autokarem dle trasy zájezdu
 • průvodce
 • pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

Volitelné služby

 • příplatek za jednolůžkový pokoj Kč 3.990,-
 • večeře s živou hudbou fado v Lisabonu Kč 1.390,-
 • celodenní výlet Evora a Monsaraz Kč 1.390,-

Minimální počet účastníků pro realizaci fakultativních služeb je 10 osob.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Čedok, IČ: 60192755. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: ALCOBACA, Batalha, Bom Jesus do Monte, Braga, Cabo da Roca, COIMBRA, Évora, Fatima, Lisabon, Nazaré, Óbidos, Porto, Santiago De Compostela, Sintra, Tomar

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 737 089
dnes 7.30–18 h

Portugalsko

Menší ze dvou zemí na Pyrenejském poloostrově představuje nedoceněnou turistickou destinaci. Každoročně Portugalsko láká tisíce Čechů na vůni pomerančů i dalšího ovoce a chuť pravého portského vína. Jih země je proslavený nádhernými plážemi a bohatým nočním životem. Jedná se o oblast Algarve, je zde vybudováno nejvíce hotelů a moře je v rámci Portugalska nejteplejší. Střed země uspokojí milovníky historie díky četným kulturním památkám a hlavnímu městu Lisabonu. Sever vábí na staré lidové tradice v malých vesničkách a na pověstné vinné sklípky. Síla portugalského patriotismu je zde největší a centrem oblasti je velmi známé Porto. Portugalsko má asi deset a půl milionu obyvatel, tedy stejně jako Česká republika. K Portugalsku náleží i další dvě oblíbené ostrovní destinace, Azorské ostrovy a Madeira.

Od 1. 5. 2017 bude ve městě Santa Cruz na portugalském ostrově Madeira vybírána pobytová taxa “ecotax” ve výši 1 EUR/os./noc, max. 5 EUR/os./pobyt. Poplatek bude hrazen přímo v místě pobytu ubytovateli. Nařízení se vztahuje na všechny typy ubytovacích zařízení v obci Santa Cruz. Od poplatku jsou osvobozeny osoby do 18 let věku.

Nezávazná objednávka

Portugalským pobřežím Atlantiku s výletem do Španělska
    Portugalsko, Centro, Lisabon, Norte, ALCOBACA, Batalha, Braga, Cabo da Roca, Coimbra, Fátima, Lisabon, Óbidos, Porto, Tomar

Cena
26 990 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 737 089

Zájezd

dospělá osoba
2
26 990 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
704 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
528 Kč
samostatné pojištění Storno plus Generali - za osobu
0
160 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování na letišti Praha - 8 dní
0
390 Kč