Termín:
6. 7. – 13. 7. 2018
Počet dní:
8 (pá – pá)
Počet nocí:
7
Doprava:
autem
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Program poznávacího zájezdu

Termální lázně Tuhelj - Záhřeb - Marija Bistrica 1.den odjezd z ČR v nočních hodinách s možností přistoupení na trase Praha, Jihlava, Velké Meziříčí, Brno, Mikulov, v dopoledních hodinách příjezd do termálních lázní Tuheljske Toplice, jejichž termální prameny využívali již Římané, lázně vyrostly na úpatí hory Cesargradska gora, minerální prameny umožňují koupání po celý rok ve vnitřních a venkovních bazénech, najdete zde také sauny a parní lázně. Předpokládaná doba pobytu ve vodním světě Terme Tuhelj je 3 hodiny, pokud nebudete mít o návštěvu lázní zájem, můžete se věnovat pěší turistice po okolí nebo zajít na ochutnávku dobrého vína, v odpoledních hodinách přejedeme autobusem cca 40 km do hlavního města Chorvatska – Záhřeb, kde se ubytujeme. 2.den po snídani v hotelu si s místním průvodcem projdeme centrum Záhřebu a shlédneme největší historické zajímavosti a atrakce chorvatské metropole: Horní město – Kaptol – věž Lotršak – ulice Tkalčičeva - tržiště Dolac – Jelačičovo náměstí – a další atrakce v rámci tzv. Zelené podkovy v centru města, v odpoledních hodinách, cca 13.00, odjedeme do cca 35 km vzdáleného poutního místa Marija Bistrica, prohlédneme si toto největší chorvatské poutní místo a navštívíme Baziliku Matky Boží, nejuctívanějším artefaktem Marije Bistrice je dřevěná gotická socha Panny Marie s dítětem, pocházející z doby kolem roku 1500, ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR. 3.den - příjezd do ČR v ranních hodinách.

Poznámka

Cena nezahrnuje cestovní pojištění ani pojištění storna.

Ubytování

1/2+2 rodinný pokoj – TV/sat, telefon, manželská postel, palanda, psací stůl, sprcha/WC, vysoušeč vlasů.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

vlastní
 • Pobyt
 • dvoulůžkový pokoj pro 2 osoby
 • sprcha
 • wc
 • snídaně
autobusem
 • Pobyt
 • dvoulůžkový pokoj pro 2 osoby
 • sprcha
 • wc
 • snídaně
 • Autobusová doprava

dopravu luxusním klimatizovaným autobusem, 1 x ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích, 1 x snídani v hotelu, služby průvodce, prohlídku Záhřebu s místním průvodcem

Základní cena nezahrnuje

 • Doprava

vstup do Terme Tuhelj cca 70,-HRK/dospělí, cca 40,-HRK/děti 6-15 let.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Kompas Praha, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Chorvatsko
 • Místo dle CK: Marija Bistrica

Chorvatsko

Chorvatsko je dlouhodobou jedničkou co do počtu českých turistů. A to nejen kvůli své poloze a možnosti dojet tam pohodlně autem či autobusem. Hlavním lákadlem je chorvatské pobřeží, které je různorodé a společně s ostrovy nabízí bezpočet kouzelných míst, kde strávit chvíle volna. Chorvaté se snaží, aby návštěvníci v jejich zemi byli spokojení a stále se k nim vraceli. A tak je nabídka animačních programů, vodních sportů, sportovišť a dalšího vyžití pro celou rodinu velmi široká a každý si může vybrat podle svých přání. Velká část chorvatského pobřeží Jaderského moře je chráněna mohutnými horskými formacemi, které dotváří typickou a velmi krásnou přímořskou krajinu země. Starobylá centra vesniček a měst vybízí k romantické procházce po dni stráveném na plážích. Moře je rájem vodních radovánek a sportů, restaurace nabízí výtečnou kuchyni.


Poutní místo Marija Bistrica

Číslo zájezdu: 945066
Chorvatsko, Marija Bistrica

Všechny termíny a možnosti (1)