Termín:
5. 5. – 12. 5. 2018
Počet dní:
8 (so – so)
Počet nocí:
7
Doprava:
autem
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Program poznávacího zájezdu

Termální lázně Tuhelj - Záhřeb - Marija Bistrica 1.den odjezd z ČR v nočních hodinách s možností přistoupení na trase Praha, Jihlava, Velké Meziříčí, Brno, Mikulov, v dopoledních hodinách příjezd do termálních lázní Tuheljske Toplice, jejichž termální prameny využívali již Římané, lázně vyrostly na úpatí hory Cesargradska gora, minerální prameny umožňují koupání po celý rok ve vnitřních a venkovních bazénech, najdete zde také sauny a parní lázně. Předpokládaná doba pobytu ve vodním světě Terme Tuhelj je 3 hodiny, pokud nebudete mít o návštěvu lázní zájem, můžete se věnovat pěší turistice po okolí nebo zajít na ochutnávku dobrého vína, v odpoledních hodinách přejedeme autobusem cca 40 km do hlavního města Chorvatska – Záhřeb, kde se ubytujeme. 2.den po snídani v hotelu si s místním průvodcem projdeme centrum Záhřebu a shlédneme největší historické zajímavosti a atrakce chorvatské metropole: Horní město – Kaptol – věž Lotršak – ulice Tkalčičeva - tržiště Dolac – Jelačičovo náměstí – a další atrakce v rámci tzv. Zelené podkovy v centru města, v odpoledních hodinách, cca 13.00, odjedeme do cca 35 km vzdáleného poutního místa Marija Bistrica, prohlédneme si toto největší chorvatské poutní místo a navštívíme Baziliku Matky Boží, nejuctívanějším artefaktem Marije Bistrice je dřevěná gotická socha Panny Marie s dítětem, pocházející z doby kolem roku 1500, ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR. 3.den - příjezd do ČR v ranních hodinách.

Poznámka

Cena nezahrnuje cestovní pojištění ani pojištění storna.

Ubytování

1/2+2 rodinný pokoj – TV/sat, telefon, manželská postel, palanda, psací stůl, sprcha/WC, vysoušeč vlasů.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

vlastní
 • Pobyt
 • dvoulůžkový pokoj pro 2 osoby
 • sprcha
 • wc
 • snídaně
autobusem
 • Pobyt
 • dvoulůžkový pokoj pro 2 osoby
 • sprcha
 • wc
 • snídaně
 • Autobusová doprava

dopravu luxusním klimatizovaným autobusem, 1 x ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích, 1 x snídani v hotelu, služby průvodce, prohlídku Záhřebu s místním průvodcem

Základní cena nezahrnuje

 • Doprava

vstup do Terme Tuhelj cca 70,-HRK/dospělí, cca 40,-HRK/děti 6-15 let.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Kompas Praha, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Chorvatsko
 • Místo dle CK: Marija Bistrica

Chorvatsko

Křišťálově čisté moře, zelení obrostlé ostrovy, malebné rybářšké vesnice, kouzelné oblázkové pláže, vinice, dalmatské speciality a víno, památky a středověká městečka, turistika či potápění – to je jen malá část z mnoha pokladů, které označují Chorvatsko pravým turistickým rájem. Již pouhé nahlédnutí do mapy objasní velkou část přitažlivosti této země. Jedinečné jaderské pobřeží dlouhé několik tisíc kilometrů se vine kolem neuvěřitelného počtu pláží a zálivů a vystupuje do skalnatého terénu. Naleznete zde ostrovy pro každého - od holých neobydlených skalisek až po kouzelné ráje s jezery a zalesněnými kopci. Nesmíme také zapomenout na bohaté kulturní dědictví, kterým se Chorvatsko může pochlubit. Podél pobřeží najdete zbytky paláců a chrámů, rybářské osady, pevnosti a opevněná města s architektonickými památkami, které se po staletí vyvíjely a ukazují bohatou historii země. Chorvaté jsou velmi otevření a přátelští a dovedou to dát najevo. Jejich pohostinnost, ochota a uvolněná atmosféra je také jedním z důvodů proč právě tato země je tak často vyhledávána.


Poutní místo Marija Bistrica

Číslo zájezdu: 945066
Chorvatsko, Marija Bistrica