Termín:
3. 3. – 10. 3. 2020
Počet dní:
8 (út – út)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha 13:05
Strava:
plná penze
Původní cena:
23 990  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu:

Nabeul - Hammamet - Port El Kantaoui - Sousse - Monastir - Kartágo - Bardo - Kairouan - Tozer - Chott EL Jerid - Douz - Matmata - Djerba - Gabes - El Jem

Program zájezdu

1. den: Praha - Tunisko
Odlet z Prahy, přílet do Tuniska, transfer do hotelu na úrovni 3*, ubytování a strava dle příletu do destinace.

2. den: Nabeul - Hammamet - Port El Kantaoui - Monastir - Sousse
Prohlídka města Nabeul spojená s návštěvou keramické dílny, následuje přejezd do bývalého rybářského městečka Hammamet a prohlídka jeho staré části. Přesun do malebného přístavu Port El Kantaoui, oběd, návštěva mauzolea prvního prezidenta Habiba Bourghibu v Monastiru, prohlídka staré části města Sousse. Ubytování v hotelu na úrovni 3*.

3. den: Tunis - Kartágo - Sidi Bou Said - Muzeum Bardo
Po snídani odjezd do hlavního města Tunis. Pokračování do Kartága, návštěva pahorku Brysa a prohlídka archeologických vykopávek Římany zničeného města. Po prohlídce Kartága návštěva romantické vesničky Sidi Bou Said. Po obědě návštěva centra hlavního města Tunis. Ubytování a večeře v hotelu na úrovni 3*.

4. den: Sousse - Kairouan - Tozeur
Po snídani odjezd do svatého města Kairouan, návštěva výrobny koberců, foto Velké Mešity Okba ibn Neffa v Kairouanu. Pokračování do Gafsi na oběd. V Tozeuru za poplatek vyjížďka terenními vozy do horských oáz Chebika a k vodopádu v Tamerza. Ubytování a večeře v Tozeur v hotelu na úrovni 3*.

5. den: Tozeur - Chott El Jerid - Douz
Po snídani odjezd a prohlídka velké oázy v Tozeuru, za poplatek projížďka kočáry, návštěva parku vzniku světa Chak - Wak. Přejezd přes největší tuniské solné jezero Chott El Jerid se za zastávkou na fotografování. Po obědě za poplatek projížďka na velbloudech nebo kočáry v písečných dunách sahary v Douz. Ubytování a večeře v hotelu na úrovni 3*.

6. den: Douz - Matmata - Djerba
Po snídani odjezd do Matmaty, kde si prohlédnete unikátní berberská obydlí. Po obědě pokračování 'římskou cestou' na ostrov Djerba. Za poplatek návštěva krokodýlí farmy. Ubytování a večeře v hotelu úrovni 3*.

7. den: Djerba - Gabes - El Jem - Sousse
Po snídani plavba trajektem z ostrova Djerba do Gabesu a návštěva tržnice proslulou prodejem henny. Po obědě pokračování do El Jemu a prohlídka římského kolosea jednoho z nejzachovalejších na světě. Transfer do Sousse, ubytování a večeře na úrovni 3*.

8. den: Sousse - Praha
Transfer na letiště, odlet do Prahy.

Upozornění: Poplatky za extra výlety se platí průvodci na začátku poznávacího okruhu.Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 10 osob. Ubytování na Djerbě může být nahrazeno pobytem v Zarzisu nebo v Matmatě.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, 7 noclehů ve 3* hotelech s plnou penzí během okruhu, popsaný program s výjimkou fakultativních služeb, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery klimatizovaným autobusem, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

Doporučený příplatek za cestovní pojištění 599 Kč/pobyt/dospělá osoba a 349 Kč/pobyt/dítě do 18 let, fakultativní služby. Pobytová taxa splatná na hotelové recepci dle kategorie hotelu, týká se osob starších 12 let a maximálně se bude počítat 7 nocí. 3* hotely - 2DT/noc 4* a 5* 3DT noc.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Exim tours, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Tunisko
  • Místo dle CK: Bardo, Djerba, Douz, El Jem, Gabes, Hammamet, Chott El Jerid, Kairouan, Kartágo, Matmata, Monastir, Nabeul, Port El Kantaoui, Sousse, Tozer
Informace o slevách

Tunisko

Tunisko je státem severní Afriky a jeho břehy jsou omývány Středozemním mořem. Bohatá historie, při které tato země zažila i francouzskou nadvládu, vytvořila atraktivní směs kultur. Dnešní Tunisko si je velmi dobře vědomo, jak pěkné podmínky pro turisty nejen z Evropy nabízí. Území Tuniska je tvořeno na severu údolím řeky Medžerdy přecházejícím přes masiv Dorsale po stepi a nejjižněji položené pouště. Největším lákadlem jsou i kouzelná tuniská města. Jejich historická centra, tržnice s energickými prodavači a jedinečnou orientální vůní vás uchvátí. Velmi vhodné je pro přímořskou dovolenou místní podnebí. Od května do září se tady můžete setkat s tropickými teplotami nad 30 °C. Velkými přednostmi zájezdů do Tuniska jsou jejich přijatelná cena, výborná letecká dostupnost a kvalitní služby většinou velkých a luxusních hotelů s orientálními architektonickými prvky. Velmi oblíbený je ostrov Djerba, další pevninské lokality jsou Hammamet, Mahdia a Sousse.


POZNÁVACÍ OKRUH TUNISKEM

Číslo zájezdu: 1388939
Tunisko, Djerba, Hammamet, Monastir, Nabeul, Port El Kantaoui, Sousse, Hammamet, Monastir, Nabeul, Port El Kantaoui, Sousse