Termín:
3. 3. – 18. 3. 2018
Počet dní:
16 (so – ne)
Počet nocí:
13
Doprava:
letecky Vídeň
Strava:
kombinovaná
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu

Hříšnými městy, hřmícími vodopády i jezuitskými kostely, navštívíme světoznámé metropole Rio de Janeiro, Sao Paulo či město tanga Buenos Aires. Obdivovat budeme mohutné vodopády Iguacu a v neposlední řadě nás čekají skvělá večeře na Argentinské farmě a či relaxace v termálních lázních v Uruguayi ve městě Salto.

Technická náročnost

Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek

Fyzická náročnost

Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Program
1. až 2 den

Odlet z ČR a přílet do nekonečné náruče Krista Spasitele - vítejte v božském Riu! Cesta lanovkou na 710 m vysokou skálu Corcovado, s impozantním výhledem na zátoku Botafogo a celé Rio de Janeiro. Čekají nás toulky koloniální čtvrtí, jízda prastarou tramvají po lince Svaté Terezy, i ultramoderní čtvrť Central District. Ani na světoznámou pláž Copacabana nezapomeneme. Uvítací večeře

3. až 6 den

Perla portugalské koloniální architektury - někdejší Zlaté město Parati. Po nocích tu dodnes kamennou dlažbou zní ozvěna kroků portugalských vojáků....projdeme se po legendární Caminho do Ouro 'Zlaté cestě', anebo vyrazíme do tyrkysově modrých lagun Atlantiku. A potom zamíříme dál - čeká nás Sao Paulo - největší město na jižní polokouli! Pulsující Avenida Paulista, Metropolitní katedrála, Niemayerovo výstřední Ibirapuera Auditorium i světoznámé Museu de Arte de S?o Paulo.

7. až 9 den

Curitiba, hlavní město státu Paraná - někdejší ráj evropských přistěhovalců, dnes moderní, univerzitní město. Navštívíme tradiční německý dřevěný kostel z r. 1932 i znamenitou botanickou zahradu. Cesta vnitrozemím do pohraničního města Foz do Iguaçu ke stejnojmennému divu přírody - nejkrásnějším vodopádům světa! 275 kataraktů na řece Iguazú, úžasné divadlo v Ďáblově chřtánu - vodopády 3x vyšší než ty Niagarské! Projdeme se po břehu Iguazú, navštívíme hydroelektrárnu Itaipú. Na argentinské straně seberte odvahu a přijeďte lodí až pod vodopády....

10. až 12 den

Jsme v Argentině - vzhůru na ranč! Prohlídka typické jihoamerické farmy s ochutnávkou místních specialit, při kterých hostitelé nezapomenou ani světoznámé argentinské víno. Dojedeme až na úchvatné ruiny někdejší jezuitské misie San Ingnacio Miní z r. 1610, zapsané na seznamu památek UNESCO. Torza kamenného kostela, hřbitova i okolních domů. Přejedeme do Uruguaye, kde nás čeká historická perla - město Colonia del Sacramento - romantická brána Portón de Campo, historická ulice Calle San Pedro, nebo nábřeží Río de la Plata.

13. až 15 den

Salto - hlavní město citrónů. Odpočiňte si v místním aquaparku, nebo v horkých pramenech a potom už vzhůru do hlavního města! Montevideo - světoznámá historická čtvrť Ciudad Vieja, půvabné náměstí Nezávislosti s divadlem Solís a Palacia Salvo, výstřední třída 18 de Julio Avenue. Zamávejte Uruguayi a přes mohutnou Río de la Plata přejedeme Buenos Aires.

16. až 16 den

Buenos Aires - Paříž jižní Ameriky! Jedna z nejdelších ulic světa - Avenida del Libertador, výstřední nákupní třída Florida Street, uliční muzeum Caminito. Šaramantní ženy, galantní muži, skvělé víno - nakupujte, ochutnávejte, prožívejte! Večer odlet do ČR.Zájezd Argentina je nezapomenutelný. Odlišný, ale neméně zajímavý program, nabízíme také do oblasti Patagonie - představuje ideální dovolenou v jihoamerickém létě 'prosinec-únor'.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • Letenka do Rio de Janeira a zpět z Buenos Aires
 • Uvítací večeře
 • Veškeré ubytování v hotelech
 • Místní doprava
 • Informační a propagační materiály
 • Služby česky hovořícího průvodce
 • Pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

 • Strava
 • Cestovní pojištění

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Hroch, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Rio de Janeiro