Termín:
5. 10. – 23. 10. 2018
Počet dní:
19 (pá – út)
Počet nocí:
16
Doprava:
letecky Vídeň
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu

Tisíce let stará mayská města, pyramidy uprostřed pralesa, překrásné vyhlídky, koupání na liduprázdných plážích, azurově modrá voda, deštné pralesy a jejich zvířecí obyvatelé – opice, papoušci, varani, kolibříci... Koloniální města, sopky, jeskyně, ale také divukrásné ostrovy a potápění se žraloky v proslulé Blue Hole. To vše a mnoho dalšího nás společně čeká na naší cestě po Yukatánu, Guatemale a Belize. Vydejte se na cestu s námi...

Technická náročnost

Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek

Fyzická náročnost

Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Program
1. až 1 den

Přílet do Cancúnu, dle času příletu odpočinek a relax na pláži.

2. až 2 den

Lodí se přesuneme na 25 km vzdálený malý ráj, s přenádhernými plážemi - 12 km dlouhý ostrov, navštívíme městečko Isla de Mujeres, navštívíme želví farmu, ochutnáme čerstvou šťávu z kokosů, dle libosti zapůjčení kol nebo motorek na projížďku ostrova, plavání, šnorchlování..Večer si užijeme v příjemné atmosféře na promenádě, kde se setkávají různé národnosti a kultury, ochutnáme dobré jídlo a pití..

3. až 3 den

Ráno nás čeká cesta za mayskými pyramidami v Tulumu a a druhým největším bariérovým útesem na světě. Tulum je položený nad mořem na skalách, je to jedno z posledních měst, které bylo opuštěno Mayi poté, co jej dobyli Španělové. Uvidíme krásné výhled na západ slunce. Odpočineme si s koktejlem na pláži pod palmami. Možnost focení obřích leguánů. Přejezd do Valladolid.

4. až 4 den

Vallanolid - nejstarší město Yukatánu. Ranní prohlídka pyramid v Cobá, pokud dorazíme do městečka brzy ráno, je tu velká pravděpodobnost, že tu budeme zcela sami.Vykoupeme se v osvětlené krápníkové jeskyni v Cenotes která je vzdálená od Valladolidu cca 7km. Podvečerní procházka městečkem a jeho dlážděnými uličkami.

5. až 5 den

Ráno se vydáme za sedmým divem světa , mayského města Chichen Itzá, které je nejslavnější mexickou i mayskou archeologickou památkou. Navštívíme studnu smrti, observatoř ve tvaru hlemýždě Caracol a devítistupňové mayské pyramidy. Odpoledne se přesunem do koloniálního městečka Campeche, kde navštívíme pevnost, přístav a místní tržnici. Podvečerní procházka městečkem a přejezd do Palenque.

6. až 6 den

Městečko Palenque - skryté ruiny mayské civilizace v pralese, návštěva hrobky červené královny, muzeum, kde je vystavena kopie hrobky jednoho z nejvýznamnějších mayských vládců Pacala. Určitě zahlédneme spoustu kolibříků, opic a možná i kapybar. Odpoledne se vykoupeme v azurové vodě pod vodopády Aqua Azul , ochutnáme místní speciality, přesun a koupání pod vodopády Mison Ha.

7. až 7 den

Čeká nás devítihodinový přejezd do Guatemaly, na ostrov Flores, který leží na jezeře Petén Itzá. Nasajeme atmosféru malých uliček a barů na promenádě podél jezera. Pohovoříme s místními, ochutnáme místní speciality.

8. až 8 den

Brzy ráno se vydáme s místním průvodcem do hluboké džungle v Tikal, za nejzajímavějšími mayskými pyramidami, shlédneme stále neodkryté pyramidy, obětní místa. Pozorování místní fauny - pestrobarevní papoušci, tukani a opice. Odpoledne si odpočineme u jezera v městečku Flores.

9. až 9 den

Přesun do malého ráje Semuc Champey, odpočinek, jízda po řece pneumatikách.

10. až 10 den

Pralesem se dostaneme k jezírkům a vodopádům na řece Cahabón, koupání v průzračné vodě. Možnost šplhání po laně vodopádem. Poznejte jeskyni jen se svíčkou ..uvidíte nádherné krápníky, netopýry a raky.

11. až 11 den

Vydáme se do původního hlavního města Guatemaly - Antigue, které bylo založeno již v roce 1543 a které leží mezi třemi sopkami. Navštívíme koloniální kostely, univerzitu, katedrálu..

12. až 12 den

Abychom si večer mohli zaslouženě dopřát v rytmu salsy, čeká na nás přes den výstup jedinou aktivní sopku v okolí Pacaya 2552 m.

13. až 13 den

Odpočinek v městečku Antigua – pokud budete chtít, možnost výstupu na jednu ze tří dalších sopek obklopujících Antiguu 'Agua, Acatenango nebo Fuego, všechny se blíží 4000 metrům', možnost zapůjčení kol, vyjížďky na koních. V podvečer odjezd do Guatemala City a dále směr Belize.

14. až 14 den

Ráno odjezd do Belize City z Flores a dále lodí na ostrov Caye Caulker

15. až 16 den

Relax na ostrově Caye Caulker, známého jako 'GO SLOW,' nabízí se zde možnost velkého vyžití - koupání, potápění, šnorchlování, rybaření, jízda na kayaku či kitu. Krátký přesun do Blue Hole, jednoho z nejznámějších míst pro potápění na světě. 122m hluboká a 305m široká díra..poplavou s námi žraloci útesoví a při troše štěstí i kladivouni a žraloci tygří.

17. až 17 den

Brzy ráno odjezd lodí do Belize City, přejezd busem přes hranici Chetumal do Mexika a zpět do Cancúnu

18. až 18 den

Odlet.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • Letenka do Cancúnu a zpět včetně poplatků
 • Uvítací večeře
 • Veškeré ubytování dle rozpisu trasy
 • Místní doprava
 • Vstupy do národních parku a rezervací
 • Všechny místní poplatky spojené s organizací zájezdů
 • Služby česky hovořícího průvodce
 • Informační a propagační materiály

Základní cena nezahrnuje

 • Pojištění
 • Stravování a fakultativní výlety
 • Případné vízové poplatky' v tuto chvíli nejsou potřeba'

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Hroch, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Mexico City

Poznávací zájezd MEXIKO – GUATEMALA – BELIZE Mayská cesta a žraloci v Blue Hole ***

Číslo zájezdu: 847325
Belize, Guatemala, Mexiko, Mexico City