Termín:
25. 7. – 24. 8. 2018
Počet dní:
31 (st – pá)
Počet nocí:
28
Doprava:
letecky Praha
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu

Lehká turistika po pevných cestách a stezkách v horském terénu bez opory rukou. Výstup na Huaynu Potosi - středně náročný vysokohorský výstup vyžadující techniku lezení v mačkách s cepínem a jištění ve firnu a ledu v exponovaném terénu. Součástí tohoto bohatého programu je i možnost prohlédnout si moderní ale i historickou část Limy nebo města Arequipa. To je často uváděno jako jednou nejkrásnějším měst Jižní Ameriky. Obklopují ho tři zaledněné sopky. Při objednání fakultativního výletu budete mít možnost navštívit národní park Salinas plný vikunů, alpak, viscachasů a lam. Zdoláte nejvyšší místo 4800m odkud je jedinečný výhle na zaledněné sopky. Navštívíte kaňon Colca a jeho indické terasy, tento kaňon je nejhlubším kaňonem kontinentu. Ctižádostiví a zdatní budou mít možnost vystoupit na sopku El Misti 5822m,ležící poblíž Areguipy. Tento výstup je sice namáhavý, ale technicky nenáročný. Během zájezdu se lodí dostanete na návštěvu Indiánů, žijících na jezeře Titicaca na plovoucích rákosových ostrovech. Tam budete mít jedinečnou příležitost projet se v rákosovém člunu. Je zde ale i jiná alternativní volba. Můžete se vydat na výlet autobusem do Cordiller na horu Chacaltaya 5600 m. Z této hory je možné vidět sopky Bolivie, oblasti džungle, zaledněné Andy. Můžete se také vydat na projížďku podél řeky Urubamba místním vláčkem. Ten Vás dopraví do posvátného inkckého údolí. V rámci třídenního treku, projdete stezky starých Inků a z bezprostřední blízkosti si prohlédnete jejich kultovní a obrané stavby. Projdete několika vegetačními pásmy, až se dostanete do nadmořské výšky 4200m. Cesta vede až k městu ztracenému v džungli, Machu Picchu. Jenž je považováno za tajuplné, takzvané město incké říše. Už od vstupní brány Inti Punku, nad Machu Picchu spatříte východ slunce.

Technická náročnost

Střední - lehký horský terén, lehké zajištěné cesty a ledovce, jízda na kole po zpevněných lesních cestách

Fyzická náročnost

Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Program
1. až 30 den

V tomto bohatém programu si budete mít možnost prohlédnout jak moderní tak i historickou část Limy nebo města Arequipa. Město Arequipu, je uváděno jako jedno z nejkrásnějších měst Jižní Ameriky. Město je obklopeno třemi sopkami, které jsou zaledněné. V rámci fakultativního výletu je zde možnost navštívit národní park Salinas plný vikunů, alpak, viscachasů a lam. Na zaledněné sopky je nejlepší výhled z nejvyššího místa 4800m, odtud můžete sopky nerušeně obdivovat. Navštívíte i kaňon Colca s jeho indickými terasami, kaňon je nejhlubším kaňonem kontinentu. Pro ctižádostivé a zdatné zájemce je zde možnost vystoupit na sopku 5 822 m, El Misti, která je poblíž Arequipy. Tento výstup je namáhavý, ale technicky lehký. V rámci zájezdu se lodí vypravíte na návštěvu Indiánů. Ti žijí na jezeře Titicaca na plovoucích rákosových ostrovech. Tam se budete mít možnost projet i v rákosovém člunu. Lze i zvolit jinou alternativu výletu, a to výlet autobusem na horu Chacaltaya 5600 m, do Cordiller. Odtud jsou k vidění sopky Bolívie, oblasti džungle, zaledněné Andy nebo můžete využít místního vláčku a projet se podél řeky Urubamba. Tím se dostanete do posvátného Inkckého údolí. V rámci treku, který potrvá tři dny, se projdete po stezkách starých Inků a z blízka si prohlédnete jejich obrané a kultovní stavby. Projdete několik vegetačních pásem až do nadmořské výšky 4200m. Touto cestou dojdete k městu ztracenému v džungli, Machu Picchu. Toto město je považováno za tajuplné, takzvané město incké říše. Už od vstupní brány Inti Punku, nad Machu Picchu zažijete východ slunce. Zájezd Machu Picchu nabízí opravdu to nejzajímavější z exotického Peru. Za zmínku stojí i možnost obdivovat horský hřeben Cordillera Blanca s nejvyšší horou Peru Huascaran.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • Zpáteční letenka do Limy
 • Vnitrostátní přeprava letecká 'Cuzco-Lima'.
 • Vlaková a autobusová cca 4 200 km, transfery.
 • Výlet lodí po jezeře Titicaca za indiány Uros.
 • Celodenní výlet do Tihuanacu 'turisté'.
 • Přeprava do BC pod Huayna Potosí a zpět 'horolezci',
 • Přeprava na Inca Trail a zpět do Cuzca 'trekaři'.
 • Dvoudenní výlet na Machu Picchu a zpět do Cuzca 'turisté'.
 • Noclehy v hostelech.
 • Průvodce, skicy, mapy a info o výstupech.
 • Pojištění CK proti úpadku.

Základní cena nezahrnuje

 • Strava
 • Cestovní pojištění
 • Vízum

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Hroch, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Bolívie, Peru

Poznávací zájezd Peru, Bolívie - Velký okruh zemí Inků, Machu Picchu ***

Číslo zájezdu: 847326
Bolívie, Peru