Poznávací zájezd Slovinsko - KRÁSY JULSKÝCH ALP

Slovinsko, Gorenjsko, Julské Alpy, Kranjska Gora

Poznávací zájezd Slovinsko - KRÁSY JULSKÝCH ALP

  Slovinsko, Gorenjsko, Julské Alpy, Kranjska Gora
Číslo zájezdu: 2 046 493
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Poloha

Tento poznávací zájezd je zaměřen pro všechny milovníky hor, jak ty, kteří mají rádi pohodové procházky a poznání, tak pro ty, co si rádi dají do těla a chtějí zdolat některou z julských velikánů již od brzkých ranních hodin a vracet se těsně před večeří.
Ve 14. století to bývala malá osada pastevců, dnes se jedná však o kosmopolitní alpské středisko. Řeč je o nejznámějším slovinském turistickém středisku Kranjska Gora. Ta láká své návštěvníky k aktivní rodinné dovolené jak v létě, tak v zimě, a to jen několik kilometrů od rakouských a italských hranic.
Městečko je zasazené v nádherné přírodě na úpatí Julských Alp v údolí kolem ústí říčky Pišnice do Sávy Dolinky a je skvělou základnou pro mnohočetné výlety po okolíMísto: Slovinsko - Kranjska Gora
Ubytování: 3 x v hotelu Ramada 4* Hotel & Suites 4*
Strava: 3 x snídaně a večeře formou bufetu, salátový bufet.
Nástupní místa: TŘINEC, FRÝDEK - MÍSTEK, OSTRAVA, HRANICE, PŘEROV, OLOMOUC, PROSTĚJOV, VYŠKOV, BRNO.
V případě, že bude méňě než 10 osob v daném nástupním místě, může CK toto nástupní místo zrušit.
Ramada Hotel & Suites Kranjska Gora je architektonickým prvkem Kranjske Gory. Příjemně zařízené pokoje s výhledem na hory a krajinářským prostředím jsou vhodné zejména pro hosty, kteří očekávají vynikající pohodlí na dovolené.
Hotel je vzdálen méně než 100 metrů od sjezdovek. Vzhledem k pozici podél hlavní promenády jsou společenské události vždy dostupné.
Ramada Hotel Suites Kranjska Gora má 110 vylepšených a pohodlných pokojů. Patří mezi ně speciální antiseptické místnosti pro hosty citlivé na alergie, větší místnosti standardního rozměru (51 m2) a pokoj s vodním lůžkem.
Pokoje mají dvě lůžka, které lze přidat na přistýlku. Jsou vybaveny TWC, kabelovou TV, telefonem, Wi-Fi, minibarem, trezorem a varnou konvicí. Většina pokojů má balkon.

Stravování

Strava: 3 x snídaně a večeře formou bufetu, salátový bufet.

Popis programu

1.DEN = 23.9.2022 - pátek
V nočních hodinách 23.9. - 22:30 hod. odjezd z ČR z Ostravy směr Brno a další nástupní místa.
2.DEN = 24.9.20212- sobota
Z ČR, průjezd Rakouskem, v ranních hodinách příjezd do Slovinska k jednomu z pramenu řeky Sávy Dolinki, k jezírkům a přírodní rezervaci ZELENCI. Zde procházka po dřevěných stezkách a mostech. Nachází se zde soustava jezírek ledovcového původu. V jeho okolí se vyskytuje plno vzácných rostlin a živočichů (např. vachta trojlistá, netopýr vousatý, několik druhů ještěrek a další). Přímo v jezírku můžete pozorovat pstruhy a asi největší zajímavostí jsou malé podvodní vulkány. U pramene je postavena krásná dřevěná vyhlídka. Poté pěšky ranní procházka po cyklostezce 3-4 km do KRANJSKE GORY. Výjezd čtyřsedačkovou lanovkou k chatě a občerstvení v BEDANČEV DOMU ve výšce 1.116 m.n.m., zpět opět lanovkou nebo bobovou dráhou nebo pěšky. Kdo che pokračovat na delší túru, půjde na Mojčin Dom nebo Vitrans další 1,5 hod. Poté kávička, prohlídka alpského městečka KRANJSKA GORA, která se nachází 810 m.n.m. pod úpatím JULSKÝCH ALP, v centru městečka se nachází kostelík Nanebevzetí Panenky Marie, muzeum, kavárničky, restaurace, půjčovny kol atd., ubytování, koupání relax. Odpoledne krátká procházka cca 1,5 km k JEZERU JASNA a zpět. Malebné jezero má rozlohu 2,2 ha a leží u silnice vedoucí na horský průsmyk Vršič, asi 25 min. chůze od centra Kranjske Gory. Na břehu tohoto jezera se můžete vyfotografovat se slavnou sochou „Zlatoroga'' (Zlatorog je mýtická koza se zlatými rohy) nebo se pokochat pohledem na vrcholy Razor (2604 m) a Prisojnik (2547 m). Kolem jezera je množství turistických stezek a odvážní a otužilí jedinci se mohou nechat zlákat ke koupeli v průzračně čisté vodě. Pro milovníky alpské turistiky individuální túra dle doporučení a obtížnosti. Večer večeře, nocleh.
3.DEN = 25.9.2022 - neděle
Po snídani vyrazíme po cyklostezce a lesem ke skokanským můstkům PLANICA, kde se nespočetněkrát již měnily dějiny ve skocích na lyžích, cca 6 km nebo zde dojedete našim autobusem, poté prohlídka MUZEA PLANICA a VÝJEZD LANOVKOU NA SKOKANSKÉ MŮSTKY, které Vás doslova uchvátí. Z ptačí perspektivy budete mít Julské Alpy na dosah. Zájemci mohou vyjít na „mamuta'' po schodech a po svých nebo využijí dvojsedačkové lanovky. MUZEUM PLANICA je moderní muzeum, kde se dozvíte vše o historii skokanských můstků, o překonávání světových rekordů a uvidíte zde, že slovinská běžkařská reprezentace může na sněhu trénovat 365 dní v roce. Po prohlídce pokračují zdatnější turisté na PLANINSKI DOM V TAMARJU - 1.108 m.n.m. a to cca 4 km asi hodinu chůze, ostatní jdou zpět do hotelu po svých, přes vesničku RATEČE, kde se zastaví na něco dobrého k snědku. Večeře a nocleh.
4. DEN = 26.9.2022 - pondělí.
Po snídani pěší túra (nebo vás část cesty odveze náš autobus K MIHOV DOMU - 1.085.m.n.m) kolem jezera JASNA, údolím říčky VELIKA PIŠNICA až ke KOČI V KRNICI - 1.113 m.n.m. cca 7 km cca 2 hodiny. Zde Vás bude čekat výborná kranjska klobása nebo místní specialita - borůvkový štrůdl. Z KOČI NA KRNICI budeme pokračovat přes MIHOV DOM, ke krásnému dřevěnému kostelíku RUSKA KAPELICA, která je zasvěcena sv. Vladimírovi. Kaple byla postavena v roce 1917 ruskými vojáky na památku těm, kteří zemřeli při budování vysokohorské silnice přes průsmyk Vršič. Zpět k hotelu se vydáme buď autobusem nebo po svých. Celý den se tak budete kochat a toulat v TRIGLAVSKÉM NÁRODNÍM PARKU, uvidíte i začátek sedla a serpentin směrem na sedlo a horský průsmyk VRŠIČ, kde se dostanete pokud zdoláte v jednom směru nahoru 25 serpentýn a zatáček. VRŠIČ je se svými 1611 m. n. m. nejvyšším silničním sedlem ve východních Julských Alpách. Vysokohorská silnice k sedlu stoupá z Kranjske Gory a klesá do vesnice Trenta v údolí Soča. Této cestě se dnes říká Ruská, protože ji za 1. sv. války budovalo kolem deseti tisíc ruských válečných zajatců. V sedle se nachází parkoviště a je křižovatkou turistických stezek. Odpoledne koupání, relax, večeře a nocleh.
5.DEN = 27.9.2022 - úterý
Po snídani odjezd do vesničky GOZD MARTULJEK, která se nachází asi 4 km od KRANJSKE GORY. Zde příjemná procházka soutěskou k vodopádu SPODNJI MARTULJKOV SLAP a naučnou stezkou cca 4 km okruh. Cca ve 12:00 hod. odjezd zpět do ČR. Návrat do Ostravy cca kolem 22:00 hod.
Změna programu vyhrazena. Každý klient si může udělat i svůj individuální program a nemusí být závislý na skupině.
ORIENTAČNÍ CENY VSTUPŮ ZA OSOBU:
ČTYŘSEDAČKOVÁ LANOVKA NA BENANČEV DOM - 11 Eur (zpáteční), 8 Eur (jednosměrná)
DVOJSEDAČKOVÁ LANOVKA NA SKOKANNSKÉ MŮSTKY (NA MAMUTA) V PLANICI - 4 Eur (zpáteční), 3 Eur (jednosměrná)
VSTUP DO MUZEA SKOKANSKÝCH MŮSTKŮ V PLANICI - 6 Eur

Poznámka

First minute sleva 3% ze základní ceny zájezdu při rezervaci a uhrazení zálohy do 31.12.2021 (ceny v tabulce jsou již sníženy o tuto slevu).

Základní cena zahrnuje

  • autobusová doprava klimatizovaným autobusem s WC a DVD
  • 3 x ubytování v 1/2 nebo v 1/2+1 pokoji
  • 3 x polopenze formou bufetu
  • pobytová taxa
  • neomezené koupání v bazénech (bazén cca 200 metrů pěšky)
  • sleva na vstup do světa saun
  • delegát a průvodce

Základní cena nezahrnuje

  • Komplexní pojištění včetně storna zájezdu. Nově pojištění PANDEMIC. Jednolůžkový pokoj 1.600 Kč/pobyt.

Ceny vstupů do památek a turistických atrakcí jsou cca 65 EUR.

Informace o zájezdu

Pořadatel: RELAX ADRIATIC, s.r.o., IČ 26890267.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Kranjská Gora
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 410 Číslo zájezdu: 2 046 493
dnes 8–18 h

Slovinsko

Vyhledávaná oblast pro letní i zimní dovolenou. Země sice malá rozlohou, ale o to více rozmanitá, má co nabídnout každému návštěvníkovi. Překrásná příroda, průzračná jezera, majestátní hory, města s bohatou historií a milí hostitelé dávají příslib k nevšedním zážitkům.

Nezávazná objednávka

Poznávací zájezd Slovinsko - KRÁSY JULSKÝCH ALP
  Slovinsko, Gorenjsko, Julské Alpy, Kranjska Gora

Cena
6 999 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 046 493

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
6 999 Kč
příplatek za jednolůžkový pokoj
0
1 600 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
300 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
232 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
270 Kč