Termín:
4. 7. – 8. 7. 2018
Počet dní:
5 (st – ne)
Počet nocí:
4
Doprava:
autobusem
Strava:
polopenze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Trasa

Vratislav - Krakov (UNESCO) - Wieliczka - Oravský hrad - Štrbské pleso - Jasná - Starý Smokovec

Nástupní místa autokaru:
Praha, Poděbrady, Hradec Králové

Program zájezdu

1. den: Odjezd v ranních hodinách (05:00) z Prahy do Vratislavi, města s unikátní architekturou. Vratislav patří mezi jedno z nejkrásnějších měst v Polsku. Během prohlídky města uvidíme druhé největší náměstí (Rynek) v Polsku či nádhernou gotickou radnici. Určitě nevynecháme kostel sv. Marie Magdalské, gotickou stavbu s románským portálem. Dále pokračujeme do královského města Krakova, které je právem zahrnuto mezi památky UNESCO. Ubytování v Krakově. Večeře. Nocleh. 2. den: Po snídani navštívíme pověstný Rynek s kostelem Panny Marie, který se pyšní největším oltářem v Evropě od Vita Stwoza nebo muzeum Czartoryskich s díly Rembrandta. Odpoledne využijeme návštěvy královského hradu Wawel s jeho významnými expozicemi, jakými jsou královské komnaty zdobené jednou z nejbohatších evropských sbírek gobelínů, zbrojnice, hrobky králů a zvonice se zvonem Starý Zikmund. Večeře. Nocleh. 3. den: Po snídani navštívíme solné doly Wieliczka, kde můžeme obdivovat krásná umělecká díla vytesaná ze soli a následně přejedeme na Slovensko, kde se zastavíme k návštěvě Oravského hradu připomínají „Orlí hnízdo“, který se majestátně tyčí na skále nad řekou Orava. Odjezd na ubytování. Večeře. Nocleh. 4. Den: Snídaně a odjezd do vysokohorských lázní Štrbské Pleso (1450 m.n.m.).
Možnost nenáročné procházky kolem jezera se střediskem se skokanskými můstky, či možnost si zajít do koliby na halušky nebo pravou „kapustnicu“. Dále budeme pokračovat vysokohorskou krajinou do Starého Smokovce a společně vyjedeme pozemní lanovkou (jízdné není v ceně) do lyžařského střediska Hrebienok. Možnost lehké pěší turistiky. Pozdě odpoledne návrat na ubytování. Večeře, Nocleh.

5. den: Po snídani odjezd autokarem do hlavního střediska Nízkých Tater Jasné, v Demänovské dolině. Cestou zastávka u unikátního dřevěného kostela ve Sv. Kříži. Možnost výjezdu lanovkou na Chopok nebo jen na úbočí Chopku a pokračovat pěšky až na vrchol. V odpoledních hodinách návrat do ČR. Příjezd do Prahy kolem půlnoci.

Tipy pro správnou volbu

- poznávání atraktivní části jižního Polska
- možnost pěší turistiky v Tatrách
- nejvýznamnější přírodní i kulturní aktivity během jediného zájezdu

Informace

Změna programu vyhrazena.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • dopravu autokarem, průvodce
  • 4 noclehy s polopenzí v hotelech kat. **/*** ibisy
  • pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

Fakultativní služby:

  • příplatek za jednolůžkový pokoj 2190 Kč
  • vstupy, lanovky cca 150 PLN a 40 EUR

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Čedok, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Jasná, Krakov, Oravský Hrad, Starý Smokovec, Štrbské pleso, Vratislav, Wieliczka
Informace o slevách

Přes jižní Polsko do Tater **+

Číslo zájezdu: 897773
Polsko, Dolnoslezsko, Malopolsko, Kraków, Wieliczka, Wrocław

Všechny termíny a možnosti (1)