Termín:
2. 10. – 17. 10. 2018
Počet dní:
16 (út – st)
Počet nocí:
14
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Délka tras:

letadlem 18 000 km, minivanem 4500 km, pěšky 3x 3-10 km (volitelně) Počasí: vzduch 25-32 °C, voda 22-26 °C Nástupní místo: Praha

Program
1. až 3 den

Praha - Houston. Let do Texasu. Houston: downtown, kontrolní středisko NASA („Houston, máme problém…“) Johnson Space Center s raketami a orbitními satelity. Ostrov Galveston: pláže Mexického zálivu.

4. až 5 den

Houston - New Orleans. Přejezd do Louisiany. Kraj bažin v deltě veletoku Mississippi. Plavba po Mississippi v tradičním kolesovém parníku s jižanským dixielandem. New Orleans - kolébka jazzu a blues. Francouzská čtvrť - historické centrum plné nočního života, bary na legendární Bourbon Street. Návštěva otrokářské plantáže - místa, kde se natáčel film „12 let v řetězech“.

6. až 7 den

New Orleans - Memphis - Nashville. Na sever povodím Mississippi přes stejnojmenný stát do Tennessee. Memphis: hotel, kde byl zastřelen Martin Luther King, výrobna kytar Gibson. Poutní Graceland - sídlo a muzeum Elvise Presleyho s jeho zlatými deskami, cenami, kolekcí aut aj. Centrum bluegrass a country - Nashville: Síň slávy country music, Ryman Auditorium, Music Row plná nahrávacích studií, barů a diskoték, country Wildhorse Saloon. Možnost plavby historickým kolesovým parníkem General Jackson po řece Cumberland - hudební Road Trip s živou hudbou narozenou v Tennessee.

8. až 9 den

Atlanta - Savannah. Prohlídka palírny proslulé Jack Daniel´s Tennessee whiskey. Přes Alabamu, domov Forresta Gumpa do Georgie. Atlanta: Sweet Auburn - srdce černošské kultury a rodiště M.L. Kinga, bohémská čtvrť Little 5 Point. Možnost prohlídky centrální budovy CNN. Přejezd k pobřeží Atlantiku. Savannah: honosná sídla bohatých plantážníků, sklady bavlny, „malé New Orleans“, pláže Atlantiku.

10. až 11 den

Savannah - Cape Canaveral - Orlando. Přejezd na Floridu. Vesmírné centrum J.F. Kennedyho na Cape Canaveral - kosmodrom, z nějž startovaly Apolla a raketoplány: startovací rampy, setkání s kosmonauty, trenažéry, raketoplán Discovery a další atrakce. Orlando - metropole rodinné zábavy v USA: obří zábavní park Walta Disneye, filmová studia Universal, mořské akvárium Sea World. Možnost návštěvy některé z atrakcí. Přejezd na jih Floridy.

12. až 13 den

N.P. Everglades, Key West. Největší subtropický park USA: močály s nespočetnými aligátory, pěší vycházky. Možnost výletu lodí za ochechulemi (mořskými krávami), delfíny nebo vznášedlem po kanálech. Vesnice indiánů Seminolů. Jízda po řetězci ostrůvků Florida Keys na Key West - nejjižnější bod kontinentálních USA. Dům E. Hemingwaye, vyhlídka z majáku.

14. až 16 den

Miami - Praha. Miami Beach: architektura art deco, pobyt na plážích. Downtown Miami, Little Havana. Pláže Key Biscayne: výhled z majáku, koupání, mývalové. Návrat letecky zpět domů.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Doprava. Plavba historickým parníkem po Mississippi v New Orleans. Vstup do N.P. Everglades. Ubytování a snídaně. Český průvodce (a řidič), zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatý minivan řízený průvodcem. Ubytování: Motely a hotely (pokoje s příslušenstvím, po 2-4 osobách). 1-lůžkový pokoj za příplatek 22 500 Kč. Strava: Součástí ubytování jsou snídaně.

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Nomád, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Cape Canaveral, Memphis, Nashville, New Orleans, Orlando, Savannah

USA

Pro cestování do USA bez víza musí každý cestující, včetně nezletilých dětí, mít vlastní biometrický pas a vyplnit registrační formulář ESTA (https://esta.cbp.dhs.gov ), který je za poplatek.
Zajištění bezvízového vstupu ESTA je povinné také v rámci přestupu (tranzitu) či mezipřistání v USA. Týká se i klientů cestujících do karibských oblastí (jedná se zejména o tyto země: Dominikánská republika, Kuba, Mexiko a Jamajka) s přestupem/mezipřistáním v USA.


PUTOVÁNÍ AMERICKÝM JIHEM

Číslo zájezdu: 917199
USA, Florida, Louisiana, Tennessee, Cape Canaveral, Nashville, New Orleans, Orlando, Savannah

Všechny termíny a možnosti (1)