Termín:
23. 9. – 30. 9. 2019
Počet dní:
8 (po – po)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha 0:50
Strava:
all inclusive
Původní cena:
32 990  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Program zájezdu

1. den: Přílet do Taby v brzkých ranních hodinách, překročení egyptsko-izraelské hranice, zastávka na koupání a odpočinek u Mrtvého moře – nejníže položeného slaného jezera na světě, přejezd do Masady – návštěva starověké pevnosti a symbolu Izraele zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO, výjezd na vrchol lanovkou. Odjezd na ubytování do Betléma, večeře.
2. den: Po snídani prohlídka Betléma - místa narození Krista včetně návštěvy Baziliky Narození Páně, následně návštěva Jeruzaléma, posvátného města tří náboženství - Olivová hora s nejstarším židovským doposud používaným hřbitovem na světě, nejposvátnější křesťanské místo na zemi - Chrám Božího hrobu, nejposvátnější místo judaismu Zeď nářků, Via Dolorosa aneb Křížová cesta, místo Poslední večeře Páně - Hora Sion, návštěva vyhlášených trhů ve Starém městě. Návrat do hotelu, večeře.
3. den: Po snídani návštěva moderního města Tel Avivu, následně přejezd do Caesarei - města se zachovalými antickými památkami – amfiteátrem a akvaduktem, dále návštěva přístavního města Akko, zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO, prohlídka tvrze a náměstí, následně přejezd do Haify situované na svahu hory Karmel s překrásnými Bahájskými zahradami, návštěva kláštera Stella Maris a Eliášovy jeskyně, přejezd do Kány Galilejské, místa prvního Ježíšova zázraku - proměnění vody ve víno. Odjezd do Nazaretu, původně vesničky, v níž vyrůstal Ježíš, dále návštěva kostela sv. Josefa a Baziliky Zvěstování. Odjezd na ubytování u Galilejského jezera, večeře.
4. den: Po snídani odjezd do Jordánska přes hraniční přechod Sheikh Hussein Bridge. Návštěva města Jerash (Gerasa), „Pompejí Východu“, jednoho z nejzachovalejších měst Římské říše. Přejezd do hlavního města Jordánska - Ammanu spojený s jeho návštěvou – římské divadlo, muzeum a citadela s výhledem na město. Odjezd na ubytování v Ammanu, večeře.
5.den: Po snídani přejezd tři tisíce let starou „královskou cestou“, která je nyní jednou z hlavních silnic v Jordánsku. Prohlídka Madaby s kostelem sv. Jiří, kde se nachází nejstarší dochovaná byzantská mozaika - Mapa z Madaby složená téměř se dvou milionů kamínků. Přejezd do Petry a prohlídka tohoto starodávného nabatejského města vytesaného do skal, zapsaného na seznam světového dědictví UNESCO. Od roku 2007 je považována také za jeden z novodobých sedmi divů světa. Volný čas k prohlídce – Sík, Pokladnice, královská hrobka, divadlo, hlavní obětiště, Fasádní ulice. Odjezd na ubytování do Petry, večeře.
6. den: Po snídani přejezd z Petry do přírodní rezervace Wadi Rum, pouště s nejruději zabarveným pískem na světě, často přezdívanou „Měsíčním údolím“. Pro zájemce projížďka jeepem 4x4 (fakultativně). Návštěva Aqaby – přístavního města u Rudého moře, odsud plavba lodí do Taby na ubytování v hotelu s all inclusive, večeře.
7. den: pobyt v hotelu s all inclusive v Tabě, volný čas k odpočinku.
8. den: dle času odletu transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

Tipy pro správnou volbu

- koupání v Mrtvém moři
- návštěva Jeruzaléma a Tel Avivu
- prohlídka jordánské Petry
- návštěva 'měsíčního údolí' Wadi Rum
- den odpočinku v hotelu s all inclusive v Tabě

Informace

- Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 15 osob.
- Cena nezahrnuje spropitné v restauracích, hotelech atd..
- Změna programu dle aktuální situace v místě vyhrazena.


Pro vstup do Izraele nesmí být v cestovním pase razítko z návštěvy SAE a Saudské Arábie. Razítka některých států v regionu mohou být důvodem k důkladnějšímu pohovoru při vstupu do země. Více informací naleznete na webu MZV

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

- 5 noclehů s polopenzí v hotelu *** během okruhu, 2 noclehy s all inclusive v hotelu **** v Tabě
- stravování dle programu zájezdu
- leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
- transfery dle programu na místě
- česky / slovensky hovořící průvodce
- pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

Fakultativní služby:


- fakultativní plavba lodí po Galilejském jezeře, během plavby je servírována ryba sv. Petra - cca 35 USD
- Jeruzalém v noci s folklórním večerem - cca 45 USD
- výlet džípem ve Wadi Rum - cca 30 USD
- povinné poplatky splatné na místě u delegáta: vstupní/výstupní taxy do/z Izraele a Jordánska, vstupy do památek, spropitné pro místní průvodce, řidiče. Izrael - cca 100 USD, Jordánsko - cca 130 USD

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Čedok, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Aqaba, Betlém, Jeruzalém, Taba, Tel Aviv

Putování po Blízkém východě

Číslo zájezdu: 1254105
Egypt, Izrael, Jordánsko, Izrael, Palestina, Betlém, Jeruzalém, Tel Aviv