Dovolená Rakousko

489 zájezdů | Řadit podle:  Doporučení

Hotel Bellevue

  Rakousko, Bad Kleinkirchheim, Goldeck Sportberg, Korutany, Rakouská jezera, Millstätter See, Seeboden am Millstätter See
8000 m od sjezdovky

Hotel Neuwirt

  Rakousko, Oberpinzgau, Rakouské ledovce, Tyrolsko, Zillertal, Hintertux (ledovec) - Zillertal 3000, Zell am Ziller, Zillertal Arena

Hotel Lukasmayr

  Rakousko, Kaprun / Zell am See, Rakouská jezera, Rakouské ledovce, Salcbursko, Zell am See, Bruck an der Grossglocknerstrasse, Kitzsteinhorn Gletscher (ledovec), Maiskogel, Schmittenhöhe, Zeller See
4000 m od sjezdovky

Rakousko

  • hlavní město: Vídeň
  • měna: 1 euro (€) 
  • časový rozdíl oproti České republice: žádný

Velehory, jezera, lesy, v zimě skvěle upravené sjezdovky, přitom hned za hranicemi naší země. Řeč je o Rakousku, krásném cíli dovolené v létě i zimě. Rakousko se skládá z devíti spolkových zemí a je nepatrně větší jak Česká republika. Ozdobou jsou Alpy. Nejvyšší bod země, masív Grossglockner, měří 3 798 m n. m. Hlavní město Vídeň je kulturním i ekonomickým centrem země a východního okraje Alp. Severní částí země protéká druhá největší řeka Evropy Dunaj.

Dovolená Rakousko

Dovolená v Rakousku je správná volba po celý rok. V zimě můžete užívat lyžování a další zimní sporty ve vyhlášených střediscích. V létě se hornaté Rakousko promění v zelenou oázu krásné přírody a čerstvého vzduchu.

Rakousko je cílem poznávacích zájezdů díky přírodě a historickým centrům měst. Část zájezdů se pravidelně objevuje jako Last Minute, takže můžete při pořizování dovolené ušetřit.

Vyznavači kvality a luxusu volí v Rakousku all inclusive stravování. Nejběžnější je potom polopenze. Oblíbené jsou i snídaně, které umožňují bohatý program dne.

Kultura

Rakouská kultura je celosvětové téma. V 18. a 19. století byla Vídeň centrum evropského kulturního a především hudebního života. Spousty festivalů, koncertů, divadelní tvorby, kabaretní scény patří k denní rutině jižních sousedů. Slavná jména rodáků jako Mozarta, Haydna, Schuberta, otce a syna Straussů, Mahlera mluví za vše.

Rakouská kuchyně

Do rakouské gastronomie se prolíná spousta vlivů okolních národů. Proto je tak pestrá a zajímavá, navíc příbuzná té naší díky geografické poloze bez moře. Vedle samotných krajových specialit je tato kuchyně ovlivněna svými sousedy, tedy Čechy, Maďary, Italy i Němci. Pokrmy jsou často přejímány jako guláš z Maďarska. Horské oblasti jsou známé pro své regionální produkty jako sýry a čokolády. Proudem tečou pivo, víno, kvalitní limonády a čistá pramenitá voda z hor. Výtečné jsou moučníky. Mozartovy koule, jablečný závin nebo Sacherův dort obletěly většinu světa.

Atmosféra v Rakousku

V Rakousku zažijete dvojí atmosféru. Jednak na vás dýchne ryzí příroda hor, lesů, jezer, řek a skvělých lidí, kteří se o tohle bohatství starají. Na druhou stranu města vás okouzlí kulturou, kvalitními službami a gastronomií. V Rakousku by se jen těžko hledalo místo, které vás nezaujme, neokouzlí a místní atmosféra vás bude nudit.

Podnebí a počasí

V nížinách Rakouska vás čeká podobné podnebí i konkrétní počasí jako u nás. Na většině území ale hraje zásadní roli nadmořská výška Alp. Musíte počítat, že na každých 100 metrů nadmořské výšky klesá teplota o více jak 0,5°C. Srážky, vítr a náhlé změny počasí jsou rovněž agresívnější směrem od údolí k hřebenům.

Nejzajímavější místa

Přírodní dominantou Rakouska jsou Alpy. Nejzajímavějších míst jsou desítky. Zaměřte se mimo jiné na horské národní parky Vysoké Taury (Hohe Tauern), Vápencové Alpy (Kalkalpen), Gesäuse a Nockberge. Jako pozůstatky ledovců v horách obdivujte jezera od západu na východ Achensee, Zeller See, Weissensee, Millstätter See, Wörthersee a další. Samostatnou kapitolou jsou hory a jezera Solné komory nedaleko Salzburgu. Vodní plochy se jmenují Fuschlsee, Mondsee, Wolfgangsee, Attersee, Traunsee a další menší. Oblast Solné komory je navíc dobře dostupná hned na severním úpatí Alp.

Opačnou přírodní krajinu s rovinami a biosférickými rezervacemi představuje samotný východ Rakouska kolem Neziderského jezera (Neusiedler See). Jsou zde dva národní parky Donau-Auen a Neusiedler See – Seewinkel.

Kulturních cílů je v Rakousku nespočet, většina měst má bohatou historii a v centrech je hodně k vidění. Dominuje Vídeň s letním císařským sídlem Schönbrunnem, zámkem Belvedere a muzeem Albertina. Dominantou je Stephansdom – Katedrála sv. Štěpána. Kromě Vídně jsou nejkrásnější města Rakouska Salzburg a Innsbruck.

Tipy na výlet

Kromě uvedených zajímavých míst vybíráme některá místa Rakouska a turistické atrakce. V Solné komoře se pod vysokými horami tísní slavná vesnička Hallstatt. Na západě Salcburska na dohled Tyrolska fascinují Krimmelské vodopády. Zážitkem je projet si vysokohorskou silnici kolem nejvyšší hory Rakouska Grossglockner Hochalpenstrasse.

V Rakousku tají poslední ledovce. Pokud je máte zájem ještě spatřit, je nejvyšší čas. Jsou to Dachstein, Hintertux, Kitzsteinhorn, Kaunertal, Mölltal, Ötztal, Stubai, Pitztal, Sölden.

Za zmínku stojí další vysokohorské silnice, která vám umožní spatřit hřebeny Alp z jiné perspektivy. Podle nejvyšší dosažené nadmořské výšky jsou to Ötztaler Gletscherstrasse, Kaunertaler Gletscherstrasse, Timmelsjoch, Staller Sattel, Nockalmstrasse a ještě třeba unikátní slepá trasa k obří přehradě Malta Hochalmstrasse. 

Lyžování a lyžařská střediska

Rakousko je kolébkou lyžování a jediným státem na světě, kde je lyžování sport číslo jedna. Odpovídají tomu špičková lyžařská střediska. Lyžaře z Česka nejvíce zajímají střediska Salzburska. Kaprun / Zell am See, Bad Hofgastein, Lungau / Obertauern, Flachau, Dachstein West a další jsou skutečným pojmem.

Díky poloze nedaleko dálnice A9 jsou vyhlášené Hinterstoder a Wurzeralm v Horním Rakousku. Nejslavnější ve Štýrsku je Dachstein / Schladming jako jádro obří oblasti Ski amadé. Lyžaři dále vyhledávají střediska Tauplitz, Präbichl, Stuhleck a Murau.

V Korutanech dominují dvě vyhlášená střediska Nassfeld / Hermagor a lázeňský Bad Kleinkirchheim. Fantastickou přírodou se může pochlubit okolí střediska Grossglockner / Heiligenblut. Vysokohorskou specialitou je lyžování na Mölltalerském ledovci.

Srdcem rakouských Alp je Tyrolsko. Nejslavnější, nejmodernější a nejluxusnější střediska našich jižních sousedů jsou tady doma. Lyžaři z naší země nejvíce vyhledávají resorty Kitzbühel / Kirchberg, Pitztal, Stubai a Zillertal. Mezi další slavné tyrolské ráje zimních radovánek patří Brixental, Hintertux, Sölden, Serfaus Fiss Ladis, St. Anton am Arlberg a Kals – Matrei. 

Jen last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na ceně nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravování Stravování
Délka zájezdu Délka zájezdu
Úroveň hotelu Úroveň hotelu
Typ zájezdu Typ zájezdu
Vzdálenost od pláže Vzdálenost od pláže
Přímo u pláže Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdálenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájezdu Číslo zájezdu
Akce Akce
Obsahuje text Obsahuje text

Země:

Zrušit

Oblast:

Typ nabídky:

Doprava:

Stravování:

Délka zájezdu:

Úroveň hotelu:

Typ zájezdu:

Kdy vyrazit: