Relax na plážích Tuniska + BERBERSKÁ VESNICE + PERLY SAHARSKÉ POUŠTĚ (letecky z

  Tunisko, Port El Kantaoui, Tunis

Relax na plážích Tuniska + BERBERSKÁ VESNICE + PERLY SAHARSKÉ POUŠTĚ (letecky z

    Tunisko, Port El Kantaoui, Tunis
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis

Žhavý písek, šplouchání moře, přístavní promenády, vůně koření, největší tropická poušť... Pohoda a relax začíná. Vyzkoušíte krásné pláže i vodní sporty a vyčistíte mysl při golfu. Ochutnáte tradiční brik, berberský chléb i mátový čaj. Můžete vyrazit džípy za tajemstvím Sahary, objevit druhé největší koloseum světa nebo poznat jeskynní život v Matmatě. Zažijte perfektní odpočinek v Tunisku!

Ubytování

5* hotelový resort v blízkosti malebného přístavního městečka Port el Kantaoui ubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích (dle dostupnosti)

Strava

all inclusive

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Program
1. den

Po příletu do Monastiru se přesuneme na ubytování v Kantaoui. Zbylou část dne strávíme odpočinkem u bazénu nebo na pláži. Po krátkém letu nás čeká přílet na Mezinárodní letiště Habiba Bourguiby v Monastiru, kde si nás vyzvedne průvodkyně a společně se dopravíme do našeho hotelu v přístavním městečku Port el Kantaoui. Ubytujeme se v 5* hotelovém resortu a zbytek dne strávíme odpočinkem u hotelového bazénu nebo u moře s all inclusive drinkem v ruce.

2. den

Čas na relax: soukromá pláž, drinky i vodní pólo. A se zájemci vyrazíme do Kartága a Tunisu. V Sidi Bou Said potěšíme milovníky filmové Angeliky. V tuniské medíně ochutnáme mátový čaj s mandlemi. Celý den můžeme odpočívat na lehátku u hotelového bazénu nebo na soukromé písčité pláži, ochutnávat drinky z baru all inclusive a nechat se hýčkat sluncem. O zábavu se nám postarají bohaté volnočasové aktivity, při kterých si zahrajeme vodní pólo, plážový volejbal nebo vyzkoušíme vodní gymnastiku pod dohledem zkušených instruktorů. Milovníci historie si přijdou na své při fakultativním výletu, na němž navštívíme památky z dob punského a římského Kartága. Projdeme se romantickou čtvrtí Sidi Bou Said, kde se natáčel film Angelika a sultán, a v neposlední řadě uvidíme největší tuniskou medínu (tržnici) a centrum hlavního města Tunis. Nasajeme pravou atmosféru arabského světa za hradbami medíny a vyzkoušíme mátový čaj podávaný s mandlemi nebo piniovými semínky.

3. den

Lenošení, návštěva maurské kavárny... nebo fakultativní výlet za skrytými perlami pouště. Spatříme římské koloseum El Jem. Poznáme jeskynní život v Matmatě a okusíme tuniskou kuchyni. I dnes můžete využít využít volné chvíle k odpočinku na lehátku nebo se vydat do maurské kavárny na výbornou tuniskou šíšu. S nadšenými cestovateli využijeme dnešní čas opravdu naplno. Je připraven jedinečný dvoudenní fakultativní výlet na Saharu. Brzy ráno odjedeme společně z hotelu a vydáme se směrem ke druhému největšímu koloseu na světě, koloseu El Jem. Po cestě uvidíme nekonečné olivové háje. Pokračovat budeme do Matmaty, kde objevíme troglodytí obydlí a podíváme se, jak se žije v uměle vytesaných jeskyních. Následně se přesuneme do Douz, vstupní brány Sahary, a na oběd ochutnáme tradiční tuniské speciality, jakou je například brik. Ubytujeme se a noc strávíme v pouštním hotelu.

4. den

Tuniské pláže opět vyzývají k oddechu. Se zájemci budeme pokračovat v saharském dobrodružství. Budeme sjíždět po dunách a uvidíme místa natáčení Hvězdných válek i filmové kulisy. Žhavé slunce, tyrkysové moře, příjemný vánek, procházky po pobřeží... Naše báječná dovolená v Tunisku pokračuje. S účastníky fakultativního výletu na Saharu budeme pokračovat v našem pouštním dobrodružství, při kterém nakoukneme i do světa filmu. A připravte si foťáky, zážitků bude víc než dost! Čeká nás adrenalinové sjíždění písečných dun v džípech k jezeru Chott el Jerid a krátký trek k horské oáze Chebika. Dojedeme až do míst, kde se natáčely Hvězdné války. Na vlastní oči uvidíme planetu Tatooin a kulisy, které zde režisér George Lucas po natáčení zanechal. Po cestě zpět se ještě zastavíme ve čtvrtém nejsvětějším městě islámu Kairouanu. Návrat do hotelu je plánován v podvečerních hodinách.

5. den

Budeme odpočívat na prosluněné pláži nebo v relaxačním SPA centru, kde můžeme vyzkoušet i tuniský hammám. Večer si zpříjemníme procházkou či posezením ve zdejších podnicích. Plni zážitků ze saharské pouště jistě uvítáme poklidný den u hotelového bazénu nebo na pláži. Kdo bude chtít zrelaxovat nejen tělo, ale i mysl, může navštívit hotelové SPA centrum, které nabízí širokou nabídku různých procedur. Od klasických masáží až po pravý tuniský hammám. K večeru se nabízí krátká procházka po promenádě k přístavu Port el Kantaoui. Můžeme pozorovat zapadající slunce za luxusními jachtami kotvícími v přístavu. Hezkým zážitkem je také tzv. zpívající fontána v zábavním centru přístavu. Městečko je plné restaurací, kaváren a samozřejmě možností k nákupu suvenýrů.

6. den

Středozemní moře láká znovu své příznivce. Pro pravé cestovatele je tady autentický zážitek z Tuniska. Navštívíme totiž berberskou vesničku Takrouna, kde poznáme skutečný život místních. Milovníci dlouhých písečných pláží si mohou opět užívat plážovou pohodu, odpočinek a sladké nicnedělání. Se zájemci se fakultativně vypravíme do nedaleké berberské vesničky Takrouna. Místní berberská žena nám ve svém příbytku upeče tradiční chléb tabouna s olivovým olejem, který na místě ochutnáme. Na závěr zavítáme do kavárny a soukromého muzea paní Aidy. Ochutnáme zde čaj nebo kávu z džezvy a vychutnáme si příjemné chvíle na terase s výhledem na celou vesnici.

7. den

Odpočívali jste už dost? Pojďte si trošku zasportovat. Můžete vyzkoušet jetski, projet se na čtyřkolkách nebo si to rozdat v golfové partii. Pokud jste si užívali relaxování do sytosti, vyzkoušejte některý z vodních sportů, které jsou nabízeny přímo na pláži. Je libo paragliding nebo jetski Máte jedinečnou možnost si je vyzkoušet za přijatelné ceny. Holdujete spíše suchozemské zábavě Pak se projeďte na čtyřkolkách olivovými háji. Milovníci golfu si mohou zahrát na dvou osmnáctijamkových hřištích, které se nachází v těsné blízkosti areálu hotelu. Golfový resort El Kantaoui je opravdovou výzvou pro všechny hráče kvůli zdejším klimatickým podmínkám a větru, který vane od moře.

8. den

Přesun z hotelu na letiště a odlet zpět do Prahy dle platného letového řádu. Je tady poslední den a čas rozloučit se s Tuniskem. Opustíme hotel a přesuneme se na letiště v Monastiru, ze kterého nás čeká odlet zpět do ČR.

Základní cena zahrnuje

 • letenka Praha – Monastir – Praha
 • kabinové a odbavované zavazadlo dle podmínek letecké společnosti
 • letištní taxy
 • doprava autobusem z letiště do hotelu a zpět
 • 7x ubytování v 5* hotelu
 • 7x all inclusive
 • technický delegát

Základní cena nezahrnuje

 • vstupné na místě
 • fakultativní výlety a aktivity
 • bakšišné
 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 490 Kč

Informace o zájezdu

Pořadatel: Radynacestu, s.r.o., IČ 28659112.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Port El Kantaoui, Tunis
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 307 411
dnes 12–18 h

Tunisko

Tunisko je státem severní Afriky a jeho břehy jsou omývány Středozemním mořem. Bohatá historie, při které tato země zažila i francouzskou nadvládu, vytvořila atraktivní směs kultur. Dnešní Tunisko si je velmi dobře vědomo, jak pěkné podmínky pro turisty nejen z Evropy nabízí. Území Tuniska je tvořeno na severu údolím řeky Medžerdy přecházejícím přes masiv Dorsale po stepi a nejjižněji položené pouště. Největším lákadlem jsou i kouzelná tuniská města. Jejich historická centra, tržnice s energickými prodavači a jedinečnou orientální vůní vás uchvátí. Velmi vhodné je pro přímořskou dovolenou místní podnebí. Od května do září se tady můžete setkat s tropickými teplotami nad 30 °C. Velkými přednostmi zájezdů do Tuniska jsou jejich přijatelná cena, výborná letecká dostupnost a kvalitní služby většinou velkých a luxusních hotelů s orientálními architektonickými prvky. Velmi oblíbený je ostrov Djerba, další pevninské lokality jsou Hammamet, Mahdia a Sousse.

Nezávazná objednávka

Relax na plážích Tuniska + BERBERSKÁ VESNICE + PERLY SAHARSKÉ POUŠTĚ (letecky z
    Tunisko, Port El Kantaoui, Tunis

Cena
27 990 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 307 411

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
27 990 Kč
příplatek za jednolůžkový pokoj
0
3 490 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dospělý
2
464 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dítě do 18 let
0
288 Kč
covid připojištění Uniqa - za osobu
0
240 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
520 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování u letiště Praha - 8 dní
0
890 Kč