Termín:
21. 9. – 29. 9. 2019
Počet dní:
9 (so – ne)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

Poznejte 2 ikonická města Brazílie s výhodami individuálního zájezdu

Poloha

Rio de Janeiro (6 mil. obyvatel) je nádherné město mnoha tváří, situované v pásu mezi mořem a horami na jihovýchodě Brazílie. K jeho symbolům patří hora Corcovado se sochou Krista Vykupitele, jež svojí široce otevřenou náručí vítá všechny návštěvníky. Neméně zajímavým je i další kopec s výstižným názvem „Cukrová homole“ (Sugar Loaf), který skýtá též krásné výhledy na město. A nesmíme zapomenout ani na slavný fotbalový stadión Maracaná nebo na Sambodrom, kde každoročně předvádějí v rámci jedinečné podívané - karnevalu své umění tanečníci samby.

Salvador da Bahia (3 mil. obyvatel) byl v koloniálních časech hlavním městem Brazílie (do roku 1763), je znám svými 365 kostely, náboženskými a historickými poklady a také krásnými písečnými plážemi na pobřeží. Z důvodu nerovnosti terénu a pro strategické účely bylo město postaveno na dvou úrovních, mezi nimiž je výškový rozdíl až 80 m, Dolní a Horní Město spojuje známý výtah Lacerda. Historické centrum s mnoha renesančními a barokními stavbami bylo roku 1985 zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Město je už od dob kolonialismu středem brazilsko-africké kultury.

Den 1: Rio de Janeiro

Přílet do Rio de Janeiro a transfer do hotelu.

Den 2: Rio de Janero (snídaně)

Odpolední výlet (cca 4 h) na „Cukrovou homoli“ (Sugar Loaf) - výstup absolvujete lanovkou, nejprve do mezistanice na vrchu Morro do Urca a následně do nadmořské výšky 396 m na vrchol „Cukrové homole“ tyčící se nad zátokou Guanabara. Tu mořeplavci v lednu roku 1502 mylně považovali za ústí nějaké velké řeky, a proto místo dostalo název Rio de Janeiro (Lednová řeka).

Den 3: Rio de Janeiro (snídaně)

Půldenní výlet (cca 4 h) k jedné z nejznámějších a nejnavštěvovanějších památek, k soše Krista Vykupitele na hoře Corcovado (710 m n. m.) - k úpatí sochy vás vyveze ozubnicový vláček, strmá cesta vede lesnatým porostem národního parku Tijuca a nabízí úžasné průhledy na město. Z vrcholku se pak můžete například pokochat krásným výhledem na světoznámé pláže Copacabana a Ipanema.

Den 4: Přelet z Rio de Janeiro do Salvador de Bahia (snídaně)

Transfer na letiště a přelet do města Salvador.

Den 5: Salvador de Bahia (snídaně)

Půldenní historická prohlídka města (cca 5 h), při níž navštívíte tradiční a oblíbenou čtvrť Barra s majákem Farol da Barra a krásným výhledem na Atlantský oceán. Dále uvidíte čtvrti Vitória, s mnoha výškovými budovami, a Campo Grande, kde se koná místní karneval. Významnou zastávkou bude tržnice Modelo, jedno z nejstarších a nejtradičnějších obchodních center ve městě. V budově je přes 200 obchůdků a stánků s uměleckými a řemeslnými výrobky. Jen pár kroků odsud se nachází 72 m vysoký výtah Lacerda, vybudovaný již v roce 1873, jeho současná architektonická podoba ve stylu Art Deco pochází z roku 1930, kdy byl rekonstruován. Z náměstí Tomé de Souza, kam jím vyjedete za 30 s, si prohlédnete záliv Todos os Santos. A jsme u Pelourinho - historického centra města s úzkými, kameny dlážděnými ulicemi, mnoha krásnými kostely, z nichž za zastávku určitě stojí například kostel sv. Františka s interiérem bohatě zdobeným zlatem a květinovými dřevořezbami.

Den 6: Okolí Salvador da Bahia (snídaně)

Půldenní prohlídka blízkého okolí města zahrnuje návštěvu chrámu Nosso Senhor do Bonfim na poloostrově Itapagipana, který byl slavnostně otevřen v roce 1754 a reprezentuje splynutí katolického a afrických náboženství. Je věnován Ježíši Kristu a současně je centrem kultu Oxalá (nejvyšší božstvo afrických rituálů candomblé). Prohlédnete si i pevnost Nossa Senhora de Monte Serrat z roku 1587, jde o vojenskou stavbu, spojující středověkou a koloniální architekturu. Od pevnosti je nádherný výhled na panorama zálivu Todos os Santos. Dále se cestou podíváte do dalších rezidenčních i průmyslových čtvrtí, z nichž poslední bude Comércio, jedno z hlavních finančních a obchodních center města. Zde se nachází i tržnice Modelo, kde budete mít individuální volno na nákupy a následně se vrátíte do hotelu.

Den 7: Salvador da Bahia (snídaně)

Volno k individuálním prohlídkám města.

Den 8: Salvador da Bahia (snídaně)

Transfer na letiště a odlet domů.

Stravování

snídaně

Ubytování

RIO DE JANEIRO

Augusto´s Copacabana Hotel (3*) -
za příplatek:

Windsor Leme Hotel (4*) -
Miramar Hotel by Windsor (5*) -
SALVADOR

Sol Victoria Marina Hotel (4* jako 3*) -
za příplatek:

Wish Hotel da Bahia (4*) -
Pokud budou výše uvedené hotely obsazené ve vámi požadovaných termínech, bude ubytování zajištěno v podobných hotelech stejné kategorie.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • 7x ubytování se snídaní
 • letenka z Prahy do Rio de Janeiro a zpět ze Salvadoru do Prahy (s přestupem) vč. letištních tax
 • místní přelet
 • veškeré transfery v rámci programu
 • anglicky mluvící průvodce

Základní cena nezahrnuje

 • pobytová taxa (platí se na místě) - cca 2 USD/pokoj/noc
 • prodloužení o jakýkoliv počet nocí
 • cestovní pojištění
 • jiné odletové místo (Vídeň,…), business class letenku

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Nirvana Travel, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Corcovado, Rio de Janeiro, Salvador da Bahia, Sao Paulo

Brazílie

Brazílie je největší stát v Latinské Americe, jehož teritorium se táhne od východního pobřeží přes amazonské pralesy až k vrcholkům And. Díky tomu nabízí Brazílie různorodost krajiny a podnebí. V Brazílii můžete zdolávat vrcholky hor, brodit se houštinami pralesů nebo odpočívat u modrého moře na sluncem prohřátém písku. Tropické podnebí je zárukou celoroční turistické sezóny. Úředním jazykem je portugalština.


Rio de Janeiro + Salvador da Bahia

Číslo zájezdu: 1192149
Brazílie, Bahia, Rio de Janeiro, São Paulo, Corcovado, Rio de Janeiro, Salvador da Bahia, São Paulo