Romantické údolí Wachau s plavbou po Dunaji a návštěvou Vídně

  Rakousko, Dolní Rakousko, Rakouské termály, Vídeň, Dürnstein, Krems an der Donau, Melk, Vídeň, Wachau

Romantické údolí Wachau s plavbou po Dunaji a návštěvou Vídně

    Rakousko, Dolní Rakousko, Rakouské termály, Vídeň, Dürnstein, Krems an der Donau, Melk, Vídeň, Wachau
Původní cena
2 690 Kč/os

Cena
2 490 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 737 072
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Plán výletu

1. den: Odjezd z ČR v časných ranních hodinách do Vídně - rakouské metropole. Nejdříve zavítáme do Schönbrunnu, známé rezidence rakouských císařů, kde můžeme navštívit reprezentační interiéry, projít se v zámeckém parku, či navštívit zdejší známou zoologickou zahradu, kde chovají i pandu velkou. V odpoledních hodinách odjedeme do centra města a po úvodním autobusovém okruhu po známém Ringu, z něhož spatříme řadu zajímavých památek, následuje individuální prohlídka. Můžete nejen navštívit památky Hofburgu, Kunsthistorického muzea, ale i obdivovat monumentální dóm sv. Štěpána, či jen prostě vychutnat nevšední atmosféru tohoto města při šálku tradiční kávy Melange a nadýchaného štrůdlu v některé z četných kavárniček. Milovníci kulinářských zajímavostí jistě nevynechají nejstarší evropskou cukrárnu Demel, kde ustrnul čas na konci 17. století a kde se podávají výhradně ručně dělané moučníky podle starých receptů a personál oblečený od dobových šatů hovoří s návštěvníkem ve třetí osobě. Posedět můžete v restauraci Zum Figelmüller nad největším řízkem na světě. Nocleh ve Vídni. 2. den: Po snídani odjezd do Melku, kde budeme obdivovat nejvýznamnější barokní stavbu Rakouska - klášter, který je zmíněn i ve slavném Ecově díle Jméno růže. Po prohlídce pokračujeme lodí (jízdné není v ceně) romantickým údolím Dunaje, zvaným Wachau, jehož přírodní krásy chrání UNESCO, kolem vinic připomínajících rýnské údolí, kde kulisy tvoří nádherné vinice s vinařskými městečky a zříceninami hradů, k návštěvě vinařského městečka Dürnstein, kterému dominuje zřícenina stejnojmenného hradu, kde byl vězněn a odkud prchal anglický král Richard Lví srdce. Možnost výstupu na zříceninu hradu, odkud se otevírá nádherný pohled na celou oblast, podle časových možností i příležitost ochutnat zdejší proslavená vína. Na závěr se zastavíme v historickém městečku Krems s překrásnou pěší zónou. V podvečerních hodinách odjezd zpět do ČR.

Informace

Změna programu dle aktuální situace vyhrazena. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 35 osob.

Výhody nabídky
  • návštěva Vídně a údolí Wachau v jednom programu

Základní cena zahrnuje

  • přepravu autokarem
  • 1 nocleh v hotelu *** se snídaní ve Vídni
  • služby průvodce
Cena nezahrnuje:
  • vstupy do památkových objektů, plavbu cca 60 EUR

Základní cena nezahrnuje

Volitelné služby

  • příplatek za jednolůžkový pokoj 990,- Kč
  • příplatek za přední místa v autokaru (řady 2-4) 250 Kč

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Čedok, IČ: 60192755. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Dürnstein, Krems, Melk, Vídeň

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 737 072
dnes 8–18 h

Rakousko

Rakousko, země majestátních horských hřebenů, jezer, malebných údolí i historických měst. Náš osobitý jižní soused je velmi dobře dostupný vlakem i autem. Díky své kvalitní silniční síti je zde cestování pohodlné a rychlé. Velká část rakouského území je tvořena alpským masivem, který je nejčastějším cílem českých turistů v letních i zimních měsících. Všeobecně vysoká kvalita služeb i možnosti vyžití pro rodiny s dětmi jsou jistotou, se kterou můžete cestovat do této země. Služby jsou ve velmi vyspělém Rakousku precizní a mnohdy překvapí. Cílem nádherné letní dovolené mohou být horské túry, nebo wellness odpočinek u vyhlášených rakouských jezer. Rakousko je lyžařskou velmocí a v zimě místní obyvatelé žijí všemi sporty spojenými s bílým prašanem na sjezdovkách. Navštivte nejoblíbenější střediska českých lyžařů Dachstein West nebo Dachstein / Schladming.

Nezávazná objednávka

Romantické údolí Wachau s plavbou po Dunaji a návštěvou Vídně
    Rakousko, Dolní Rakousko, Rakouské termály, Vídeň, Dürnstein, Krems an der Donau, Melk, Vídeň, Wachau

Původní cena
2 690 Kč/os

Cena
2 490 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 737 072

Zájezd

dospělá osoba
2
2 490 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
225 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
174 Kč
pojištění Storno plus Generali - za osobu
0
160 Kč