Termín:
25. 2. – 3. 3. 2020
Počet dní:
8 (út – út)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha 13:05
Strava:
plná penze
Původní cena:
25 590  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu:

Netradiční výlet v Tunisku

Program zájezdu

1. den
Přílet do Tuniska, kde Vás přivítá zástupce CK. Transfer do hotelu, ubytování a večeře v hotelu střední kategorie.

2. den
Po snídani transfer jeepy do pouště, kde začíná výlet na dromedárech.

2. - 6. den
Putování pouští s karavanou. Denní trasa představuje asi 20 km. Každý z účastníků má po celou dobu přiděleného osedlaného dromedára, který zároveň převáží i část nákladu a na kterém podle libosti jede (obvykle každý střídavě jede a kráčí pěšky). Součásti karavany jsou, kromě osedlaných dromedárů, i dromedáři převážející pouze náklady (stany, potraviny, vodu, atd.) Snídaně, obědy a večeře připravují saharští průvodci na ohništi po nomádsku (zvláštní oblibě se těší tradiční nomádský chléb pečený ve žhavých uhlících v písku). Péči o dromedáry mají též na starosti nomádští průvodci. Večery se tráví u táborových ohňů. Noclehy jsou ve spacích pytlích pod nomádskými stany či pod širým nebem (záleží na momentální volbě účastníka). Každý účastník si veze svůj vlastni spací pytel, dromedáři pro každého převážejí navíc matraci potaženou koženkou a 1–2 deky. V zimních měsících nehrozí na Sahaře uštknutí hadem či štírem, neboť mají zimní spánek. Během cesty pouští pečují účastníci o osobní hygienu pomocí hygienických ubrousků, navíc mají možnost se 3. den vykoupat v jezírku s teplou termální vodou o teplotě asi 38 °C.

7. den
Transfer z pouště do Tuniska. Ubytování a večeře v hotelu střední kategorie.

8. den
Snídaně v hotelu. Transfer na letiště k odletu do Prahy. Pokoje musí být uvolněny do 12 hod., ale transfer se koná asi 2 hod. 30 min. před odletem. Do té doby mohou účastníci využívat společné prostory hotelu.

Upozornění: Co si vzít s sebou?Zavazadlo opatřené popruhy, aby se dalo upevnit na hřbet dromedára.Batůžek nebo ledvinku pro osobní doklady, peníze, apod.spací pytelkapesní baterku s náhradními bateriemikapesní nůž, provaz a provázek (nůž je třeba v letadle přepravovat v zavazadlovém prostoru, přeprava nožů kabině pro cestující je zakázána)hygienické ubrousky napuštěné toaletní vodou či mlékem a další základní potřeby pro osobní hygienu, včetně opalovacího krému s UV filtremsluneční brýle s UV filtrem (nedoporučuje se používat luxusní brýle neboť se mohou poškodit při kontaktu s pískem). Během putování Saharou se rovněž nedoporučuje používat kontaktní čočky.Sportovní oblečení (2 kalhoty, 1 šortky bermudy, 3 trička, 1 bavlněný a 1 vlněný svetr, 1 tepláková souprava na spaní, plavky, 1 větrovku s podšívkou, sportovní obuv, sandále, pokrývku hlavy (v Douz lze před odjezdem zakoupit dlouhou bavlněnou šálu, jakou používají Tuaregové).Kvalitní pouzdra na fotografické přístroje a dostatek igelitových sáčků na ochranu přístrojů a vašich osobních věcí před pískem.Zájezd ve vyhlášeném termínu se uskuteční při minimální účasti 10 osob a maximální účasti 30 osob.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, 2 noclehy v hotelu při příletu a při odletu s plnou penzí během okruhu a 5 nocí během okruhu, popsaný program s výjimkou fakultativních služeb, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

Doporučený příplatek za cestovní pojištění 599 Kč/pobyt/dospělá osoba a 349 Kč/pobyt/dítě do 18 let, fakultativní služby. Pobytová taxa splatná na hotelové recepci dle kategorie hotelu, týká se osob starších 12 let a maximálně se bude počítat 7 nocí. 3* hotely - 2DT/noc 4* a 5* 3DT noc.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Exim tours, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Sahara
Informace o slevách

Tunisko

Tunisko je státem severní Afriky a jeho břehy jsou omývány Středozemním mořem. Bohatá historie, při které tato země zažila i francouzskou nadvládu, vytvořila atraktivní směs kultur. Dnešní Tunisko si je velmi dobře vědomo, jak pěkné podmínky pro turisty nejen z Evropy nabízí. Území Tuniska je tvořeno na severu údolím řeky Medžerdy přecházejícím přes masiv Dorsale po stepi a nejjižněji položené pouště. Největším lákadlem jsou i kouzelná tuniská města. Jejich historická centra, tržnice s energickými prodavači a jedinečnou orientální vůní vás uchvátí. Velmi vhodné je pro přímořskou dovolenou místní podnebí. Od května do září se tady můžete setkat s tropickými teplotami nad 30 °C. Velkými přednostmi zájezdů do Tuniska jsou jejich přijatelná cena, výborná letecká dostupnost a kvalitní služby většinou velkých a luxusních hotelů s orientálními architektonickými prvky. Velmi oblíbený je ostrov Djerba, další pevninské lokality jsou Hammamet, Mahdia a Sousse.


SAHAROU NA VELBLOUDECH

Číslo zájezdu: 1388940
Tunisko, Sahara