Termín:
23. 10. – 27. 10. 2017
Počet dní:
5 (po – pá)
Počet nocí:
4
Doprava:
autem
Strava:
snídaně
Původní cena:
4 120  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Poloha

Salzburg, kulturní metropole světového formátu, která rozhodně stojí za návštěvu. V historickém centru (na seznamu památek Unesco) najdete ukázky všech architektonických slohů, od strohé gotiky přes vzdušné renesanční paláce až k okázalým měšťanským domům z období monarchie. Nad řekou Salzbach se tyčí pevnost Festung Hohensalzburg, zcela zachovalý největší středověký hrad v Evropě s nádhernou vyhlídkou. Město je úzce spjato s W.A. Mozartem, který se zde r. 1756 narodil a žil. Na Mozartově náměstí hraje 3x denně zvonkohra jeho díla. Mozartovy skladby často zní i v katedrále ze 17. století na nejkrásnějším náměstí Salzburgu – Domplatz. Po náročném dni najdete klidné místo k odpočinku v půvabných zahradách zámku Mirabell. Zoo a přírodní zajímavosti v okolí města - hora Unterberg, jsou skvělým tipem pro rodiny s dětmi.

Hotel Haunspergerhof se nachází na klidném místě, v části města zvané Elisabeth-Vorstadt, v pěší dostupnosti k nejznámějším památkám, např. Přírodopisné muzeum, Barokní muzeum, Zámek Mirabell.

Ubytování

světlé, prostorné a moderně zařízené pokoje s možností přistýlek, s vlastní koupelnou, SAT TV, psací stůl, Wi-Fi připojení. Na vyžádání lze zajistit rodinné pokoje pro 4 nebo 5 osob. Dětská postýlka ZDARMA – na vyžádání.

Stravování

snídaně formou bufetu ve vkusně zařízené jídelně.

Vybavení

příjemná vstupní hala s recepcí, bar s venkovní terasou, výtah, minimarket, kadeřnictví, kosmetika, obchod se suvenýry, trezor v recepci. Parkoviště pro hotelové hosty.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

5dní/4noci ubytování se snídaní formou bufetu, pobytovou taxu, Wi-Fi, parkování.

Základní cena nezahrnuje

poplatek za domácího mazlíčka: 7 € / den - platba na místě.  Obědový balíček: 7 € / osoba a den -  platba na místě

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Bena Tour, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Salcbursko
  • Místo dle CK: Salzburg

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Hotel Haunsperger Hof
(Webové stránky hotelu)

Rakousko

Rakousko je převážně hornaté, průměrná nadmořská výška je asi 900 m n. m. Rakouské hory patří k východní části Alp a procházejí zemí v několika pásmech západovýchodního směru. Na samém severu země leží Tyrolské a Salcburské Alpy, v centrální části pak Vysoké Taury s nejvyšším rakouským vrcholem Grossglockner (3797 m n. m.). Na jihu se rozkládají Ötztalské, Zillertalské a Karnické Alpy.

Rakousko nabízí 20 000 km perfektně upravených sjezdových a běžeckých tratí, 9 500 vleků a lanovek s celkovoukapacitou 1,5 mil. osob/ hod. Skipas zahrnuje kromě vyvážení se lanovkou či vlekem na vrchol sjezdovek a cestování ski busem často i doplňkové služby ve větších střediscích. Lyžaři jsou zpravidla dopravováni ze spodních částí sjezdovek na vrcholky hor dostatečným množstvím rychlých vleků a lanovek různých typů: sedačkovými lanovkami, kabinkami nazývanými také gondoly, velkými lanovkovými kabinami nebo horskou dráhou s ozubnicí zvanou zubačka. Každé větší lyžařské středisko navíc poskytuje možnost dostatečného vyžití i pro vyznavače snowboardů. Pokud ve středisku není k dispozici celý snowboard funpark, bývají pro vyznavače „prken“ vyčleněné svahy bez úpravy povrchu. Rovněž běžkaři si zde přijdou na své. Strojově upravené a samozřejmě zdarma přístupné tratě se opět nacházejí v každé lyžařské oblasti země. Asi nejznámější jsou oblasti Ramsau am Dachstein (Schladming– Ramsau–Dachstein Tauern), Schneewinkel ve střediscíchFieberbrunn- Waidring nebo běžecké tratě oblasti Kössen-Walchsee, ale i mnoho dalších, místy i vysoko položených, ale vždy perfektně upravených běžeckých tratí.

Popis byl převzat z katalogu CK Firo Tour