Termín:
27. 8. – 2. 9. 2018
Počet dní:
7 (po – ne)
Počet nocí:
4
Doprava:
autobusem
Strava:
polopenze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Název zájezdu:

SAN MARINO & PERLY SEVERNÍ ITÁLIE Za poznáním a koupáním Urbino, Ravenna, Rimini, Park Itálie v miniatuře

Popis zájezdu:

Další z našich oblíbených prázdninových zájezdu spojující poznávání s koupáním nás zavede na pobřeží Jaderského moře ve střední Itálii do oblasti Palmové Riviéry. Náš **** pobytový hotel Capo Est se nachází v romantické zátoce Vallugola nedaleko menšího přímořského městečka Gabicce Mare. (http://www.capoest.com) Hotel nabízí prostorné klimatizované pokoje, venkovní bazén, soukromou pláž u moře, wellnes centrum, restauraci a bar. Gabicce Mare je po mnoho let letoviskem oceněným modrou vlajkou „bandiera blu“ udílenou za čistotu moře.

1.den:

Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha (cca 21,30 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK.) Cesta přes Německo a Rakousko do Itálie.

2.den:

V ranních hodinách příjezd do Pádské nížiny, zastávka na prolídku starobylého univerzitního města PADOVA s mnoha památkami a bohatou minulostí. Prohlídka slavné a monumentální baziliky di Sant´Antonio, která se stala významným poutním místem, procházka historickým centrem s tržním náměstím Piazza delle Erbe, středověkou soudní budovou Palazzo della Ragione, Dómem a křtitelnicí, náměstím Prato della Valle s oválným parkem plným fontán a soch a mnoha dalšími pamětihodnostmi a zajímavostmi. Přejezd na ubytování do hotelu Capo Est. Večeře, nocleh.

3.den:

Snídaně. Volný den, koupání, slunění. Večeře a nocleh.

4.den:

Snídaně. Výlet do SAN MARINA - jednoho z nejmenších států světa rozkládajícího se na strmých svazích hory Monte Titano. Procházka malebnými uličkami se spoustou obchůdků a podél hradeb spojujících slavné skalní pevnosti s krásnými panoramatickými výhledy (od r. 208 na seznamu UNESCO), prohlídka hlavních pamětihodností a zajímavostí (Pallazzo Pubblico, Basilica del Santo). Odpoledne návrat do hotelu, koupání. Večeře, nocleh.

5.den:

Po snídani odjezd do URBINA, pohádkově položeného klenotu renesanční architektury zapsanému na seznamu UNESCO a rodiště slavného malíře Raffaela. Hospodářský úpadek v 16. století se stal předností dneška – město uprostřed středověkých hradeb se od té doby téměř nezměnilo. Prohlídka hlavních pamětihodností: Palazzo Ducale –nejkrásnější renesanční palác v Itálii s uměleckou galerií, dóm, Raffaelův dům. Návrat do hotelu, možnost koupání. Večeře a nocleh.

6.den:

Po snídani přejezd do letoviska CATTOLICA, od 19. století přezdívanému „královna Jadranu“. Prohlídka mořského akvária PARCO MARINO LE NAVI. Park s více než 10 vodními nádržemi má několik tématických tras, které zavedou návštěvníky pod mořské hladiny Středozemního moře, Atlantického, Tichého a Indického oceánu. Možnost koupání. Večer odjezd.

7.den:

Návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Cena zahrnuje:

Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 4x ubytování v ****hotelu, 4x polopenzi, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Základní cena nezahrnuje

  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Inter Zbiroh, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Padova, San Marino

Itálie, San Marino

Itálie je jeden z nejbohatších států Evropy co do přírodních i kulturních zajímavostí. Země na Apeninském poloostrově je krajinou nekonečných horských masivů, dlouhých písčitých pláží a bohaté historie. Hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Uvnitř území se nacházejí dva vnitřní ministáty San Marino a Vatikán. Břehy Itálie omývá celkem pět moří: Jaderské, Jónské, Tyrhénské, Ligurské a Středozemní moře. Délka pobřeží je závratných 7 600 km.

Může se pochlubit svými dějinami, kulturními i přírodními krásami, z nichž 51 je zapsáno do seznamu památek UNESCO. Z přímořských regionů lze doporučit nejvíce oblíbené Benátsko, dále ale také Kalábrii, Palmovou riviéru, Toskánsko, Abruzzo apod. V zimě je Itálie lyžařským rájem, vyznavači zimních sportů z celého světa míří hlavně do Trentina - Alta Adige, Jižního Tyrolska, nebo propojených gigantů Dolomiti Superski a Sella Rondy. Benátky a Řím jsou zase jedněmi z nejoblíbenějších cílů vyznavačů eurovíkendů.


SAN SAN MARINO & PERLY SEVERNÍ ITÁLIE

Číslo zájezdu: 890210
Itálie, San Marino, Benátsko, San Marino, Padova, San Marino

Všechny termíny a možnosti (1)