Dovolená Sardinie Itálie

Sardinie nabízí krásné bílé pláže, čisté tyrkysové moře a malebná městečka, kde se budete při procházce doslova ztrácet v čase. Přezdívaný Karibik Středomoří ukrývá díky své izolovanosti nepřeberné množství přírodních krás. Dovolená na Sardinii bude balzámem pro vaši duši. Vyzkoušejte letoviska Santa Margherita di Pula a Costa Rei.


Poslední recenze Sardinie

Palmasera Resort Village ****, Itálie, Sardinie, Cala Gonone
5
16. 9. 2019 | Zlatka
Datum pobytu: září 2019

5/5 - Úžasné
krásná dovolená. celá recenze
Hotel Garden Beach ****, Itálie, Sardinie, Cala Sinzias
5
9. 9. 2019 | Bernardovi
Datum pobytu: září 2019

5/5 - Úžasné
Plánujeme se příští rok vrátit. 2 hodiny letu a jste na místě. . celá recenze
Marmorata Village ***, Itálie, Sardinie, Santa Teresa Gallura
4
7. 9. 2019 | Vlaďka
Datum pobytu: srpen 2019

4/5 - Skvělé
Dovolená moc krásná, hotel pro nás příliš velký. celá recenze

Sardinie

  • Stát: Itálie
  • Měna: 1 € (euro)
  • Časový rozdíl oproti České republice: žádný

Sardinie je druhý největší ostrov Itálie po Sicílii a z hlediska turismu je velmi atraktivní. Na malebném ostrově na vás čekají dva odlišné světy a srdce každého dobrodruha jen zaplesá. Nádherné pláže s turisty a veškerým zázemím pro klidnou dovolenou na jedné straně a drsný zachovalý horský přírodní ráj v centrální části ostrova na straně druhé. Většina návštěvníků zavítá zejména na pobřeží, které je vesměs výrazně členité a omývané nezvykle čistým tyrkysovým mořem.

Dovolená Sardinie

Na Sardinii vás uchvátí romantické pláže, dramatické scenérie a tajemné vnitrozemí. Určitá odlehlost ostrova od pevninské Itálie přináší zajímavé odlišnosti. Můžete se setkat i s označením Smaragdový ostrov nebo Karibik Středomoří. Největší předností ostrova jsou barvy: tyrkysové moře, zlatavé pláže, pestrobarevná skaliska a všudypřítomná zeleň. Dovolená na Sardinii je netradiční možností, jak si užít radovánky v moři a podnikat nespočet výletů po nádherném zeleném ostrově. Turisty nejvíce zajímají letecké zájezdy a zájezdy autem. Na Sardinii můžete také vybrat výhodný Last Minute zájezd. 

Pobřeží, moře a pláže

Na pobřeží Sardinie se můžete koupat v moři na překrásných plážích. Kromě velkých písečných podél letovisek můžete dát přednost i menším romantickým mezi skalami. Zdejší pláže s křišťálovou vodou připomínají pláže Karibiku, jsou však díky podloží barevnější a tyrkysová voda láká k potápění.

Hotely na Sardinii

Ubytovat se na Smaragdovém ostrově můžete zejména v menších rodinných hotelech a apartmánových domech, které jsou v souladu s jedinečnou přírodou. Doprovodné služby a bazény najdete u většiny z nich. Návštěvníci preferují polopenzi, ale můžete si vybrat i stravování formou snídaní nebo all inclusive.

Atmosféra

Atmosféra na ostrově Sardinii je ideální pro vyznavače klidné dovolené spojené s výlety do nespoutané středomořské přírody. Ostrov překvapí svojí drsnou tváří, překrásnou a nevšední paletou barev a originalitou. Místní obyvatelé jsou velmi pohostinní a slušných turistů si považují.

Nejzajímavější místa

Druhý největší ostrov celého Středomoří Sardinie má mnoho zajímavých turistických cílů. Nejstarší a dnes také nejluxusnější turistickou zónu u sardinského pobřeží představuje oblast zvaná Costa Smeralda (jinak Smaragdové pobřeží). Další zajímavá letoviska, která vám doporučujeme, jsou Cannigione, Costa Rei nebo Palau. Oblíbená jsou dále Cala Gonone s jeskyněmi nebo Orosei.

Tipy na výlety

Udělejte si jednoznačně výlet do vnitrozemí, například do národního parku Parco nazionale del Golfo di Orosei e del Gennargentu. Dále doporučujeme podniknout výlet na souostroví La Maddalena s neopakovatelnými zátokami. Případně se vydejte do oblasti Barbagia s krásnými horami a nekonečnou zelení.