SENEGAL A GAMBIE - MEZI SAHAROU, GALERIOVÝMI LESY A BAOBABY

Gambie, Senegal, Penang, Senegal, Dakar, Georgetown

SENEGAL A GAMBIE - MEZI SAHAROU, GALERIOVÝMI LESY A BAOBABY

  Gambie, Senegal, Penang, Senegal, Dakar, Georgetown
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis

Nejzápadnější oblast Afriky na pomezí jižního okraje Sahary, savan Sahelu s baobaby i věčně zelených deštných pralesů při pobřeží a v povodí velkých řek. Barevné a pestré země mnoha etnik a náboženských sekt na rozhraní islámu, animismu a rastafarianství, bílé i černé magie, fetišů a amuletů gri gri, masek a sošek, smyslných tanců, skvělé muziky a vůně ganji. Národní parky s očekávanou exotickou africkou zvířenou, tradiční černošské vesničky, kde se zastavil čas, veletoky Gambie a Senegal i pláže Atlantiku.

Doprava

Letecká včetně letištních tax a poplatků, po trase nájemní doprava (pronajaté minibusy s místními řidiči, taxi), lodě a pirogy na ostrovy Gorée, Madeleine, v ptačí rezervaci Oiseaux du Djoudj a přes ústí řeky Gambie

Ubytování

12x turistické hotely, bungalovy, chatky - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2-3x jednodušší ubytování v domorodých vesnicích (Bassari aj.). 1-lůžkový pokoj za příplatek 9600 Kč (12x, v N.P. Niokolo-Koba a v Bassari nelze zaručit)

Stravování

14x snídaně

Délka tras

letadlem 11 000 km, lodí 150 km, auty a busy 2600 km, pěšky 6x 4-10 km (volitelně)

Program
1. den

Let do hlavního města Senegalu.

2. až 3 den

Růžové jezero - senegalské „Mrtvé moře” a legendární cíl rallye Paříž - Dakar: po generace nezměněná práce sběračů soli. Přejezd na sever země na jižní okraj Sahary. „Kapesní“ poušť Lompoul s dunami u pobřeží Atlantiku. Ostrovní St-Louis (UNESCO) - nejstarší francouzské město Afriky při ústí veletoku Senegal do Atlantiku: rybí trhy, živé koncerty rytmikou našlapaných kapel, taneční večery. Výlet do bažin a jezer národní ptačí rezervace Oiseaux du Djoudj v povodí Senegalu u hranic Mauretánie (UNESCO): přes 400 druhů ptáků, ale i želvy či hroznýši aj.

4. den

Přejezd na východ. Nejposvátnější místo Senegalu - Touba: Velká mešita s nádvořím pro davy poutníků, mauzoleum Amadou Bamby. Tambacounda - provinční centrum východního Senegalu.

5. až 6 den

Návštěva jedinečného národního parku v celé západní Africe - rozlehlého Niokolo-Koba (UNESCO, přes 9 tisíc km2) u řeky Gambie: typická savana, termitiště, galeriové lesy, bambusy, bažiny, 350 druhů ptactva a 80 druhů savců včetně hrochů, krokodýlů, antilop, paviánů, šimpanzů a vzácně i slonů, lvů a leopardů.

7. až 8 den

Výlet do nejodlehlejší a nejpůvodnější oblasti Senegalu (UNESCO) v lesnatém podhůří Futa-Džalonu, prameništi veletoků Senegalu, Gambie a Nigeru na hranicích s Guineou. Centrum oblasti Kedougou. Rázovité vesničky s kruhovými chatrčemi, baobaby a kapoky, posvátnými stromy „šamanů“ kmene - griotů. Dindefello: pěší výlet v hornatém kraji plném zeleně k 100 m vysokému vodopádu, možnost koupání.

9. až 11 den

Přejezd do Gambie. Koloniální Georgetown. „Senegambijské Stonehenge” u Wassu - megalitické kamenné kruhy (UNESCO). Možnost výletu na pirogách do národního parku Gambia River k říčním Paviáním ostrovům s rehabilitačním centrem pro šimpanze (dle programu cca 30-50 EUR). Ptáci, hroši, krokodýli, paviáni… Přírodní rezervace Bijilo na pobřeží: palmové háje, mangrove, duny a pláže. Největší město Serekunda s rušným trhem: posvátný krokodýlí bazén v Kachikally. Metropole Banjul, bývalý Bathurst, na ostrově v ústí Gambie.

12. až 14 den

Trajektem přes ústí řeky Gambie do Atlantiku z Banjulu do Barra. Návrat do Senegalu. Za příznivých časových podmínek fakultativně safari v přírodní rezervaci Fathala s možným adrenalinovým setkáním se lvy (dle programu cca 30-60 EUR), Kaolack s druhým největším krytým trhem v Africe. Přírodní úkaz - idylická vesnička Fadiouth postavená na ostrově, který je jen z mušliček. Harmonické soužití muslimů s křesťany. Návrat do Dakaru.

15. až 17 den

Kosmopolitní Dakar s rušnými tržišti. Lodí na ostrov Île de Gorée (UNESCO): Dům otroků, pevnost, muzea, Zelený mys - nejzápadnější výspa Afriky. Na domorodých pirogách na opuštěné ostrovy Madeleine: národní park s trpasličími baobaby, mořští ptáci, koupání. Poslední nákupy suvenýrů. Odlet domů.

Základní cena zahrnuje

V ceně je zahrnuto

Doprava. Safari v N.P. Niokolo-Koba, v ptačí rezervaci Oiseaux du Djoudj a výlet v Pays Bassari. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně letištních tax a poplatků, po trase nájemní doprava (pronajaté minibusy s místními řidiči, taxi), lodě a pirogy na ostrovy Gorée, Madeleine, v ptačí rezervaci Oiseaux du Djoudj a přes ústí řeky Gambie. Ubytování: 12x turistické hotely, bungalovy, chatky - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2-3x jednodušší ubytování v domorodých vesnicích (Bassari aj.). 1-lůžkový pokoj za příplatek 9600 Kč (12x, v N.P. Niokolo-Koba a v Bassari nelze zaručit). Strava: 14x snídaně. V ceně nejsou víza do Gambie (nejsou sice úředně nutná, nyní přinejmenším do 72 hodin pobytu, ale situace se může průběžně měnit). Doporučujeme si víza pro jistotu vyřídit. Za poplatek 1490 Kč Vám vízum vyřídíme.

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Nomád, IČ: 49970844. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Dakar, Georgetown

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 649 306
dnes 7.30–16 h

Nezávazná objednávka

SENEGAL A GAMBIE - MEZI SAHAROU, GALERIOVÝMI LESY A BAOBABY
  Gambie, Senegal, Penang, Senegal, Dakar, Georgetown

Cena
75 590 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 649 306

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
75 590 Kč

Pojištění

komplexní balíček pojištění (cestovní, sportovní a storno plus) - dospělý 18 - 69 let
2
1 360 Kč
komplexní balíček pojištění (cestovní, sportovní a storno plus) - dítě do 17 let
0
710 Kč
komplexní balíček pojištění (cestovní, sportovní a storno plus) - senior od 70 let
0
2 500 Kč
samostatné pojištění Storno - za osobu
0
108 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování na letišti Praha - 17 dní
0
1 Kč