Termín:
24. 10. – 4. 11. 2018
Počet dní:
12 (st – ne)
Počet nocí:
11
Doprava:
letecky Praha
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Pozn.

Návštěva míst na území Palestiny, ve východním Jeruzalémě (Chrámová hora) je podmíněna aktuálním příznivým politickým a bezpečnostním stavem. Případný alternativní program dle dané situace.

Délka tras:

letadlem 6000 km, po zemi 2500 km pěšky 4x 4-10 km (volitelně) - vše pro 562 Počasí: vzduch 21-32 °C, voda 24-28 °C Nástupní místo: Praha

Program
1. až 2 den

Praha - Tel Aviv - Akko. Let do Tel Avivu. Moderní tvář Izraele, nejameričtější město Středomoří, „Big Orange“ - Tel Aviv: architektura stylu Bauhaus (UNESCO). Starobylá Jaffa - město bohémů a umělců. Antická Caesarea - nejvýznamnější přístav římské Palestiny: amfiteátr, akvadukt, zříceniny křižácké katedrály, v níž měl být uschován Svatý Grál, pláže Středozemního moře. Světová metropole bahaismu - přístav Haifa: perské zahrady a svatyně Baha´i (UNESCO), vrch Karmel. Starověký a křižácký přístav Akko, místo mírumilovného soužití křesťanů s muslimy uvnitř středověkého města.

3. den

Akko - Tiberias. Fénické město Achziv a „jeskynní mys“ Roš Haniqra se skalním schodištěm a úchvatnými výhledy na mořské útesy. Křižácké hrady Jehiam a Montfort, jedny z nejvýznamnějších pevností středověkého Levantu. Posvátný židovský a umělecký Safed - „město kabaly“ v horské krajině. Večerní atmosféra v lázních Tiberias, možnost vyhlídkové plavby po Galilejském (Genezaratském) jezeře.

4. den

Golanské výšiny a Galilejské jezero. Tel Hazor - město z doby bronzové (UNESCO). Kolem údolí Hula s vzácnou faunou i flórou vzhůru do Golanských přírodních rezervací Tel Dan a Banias: jeskynní svatyně boha Pana, prameny Jordánu, vodopád. Nejkrásnější a nejzachovalejší z křižáckých hradů Izraele - Nimrod. Galilejské jezero - dějiště Ježíšových zázraků. Capernaum se synagogou, domem sv. Petra a restaurací s výbornou stejnojmennou rybou. Yardenit: nejslavnější křtitelnice na Jordánu.

5. den

Tiberias - Jeruzalém. Město Ježíšova dětství - Nazaret: bazilika Zvěstování. Pod horami Mt. Gilboa a údolím Jordánu do Jeruzaléma. Moderní židovský Jeruzalém: parlament Knesset, památník holocaustu Jad Vašem, Muzeum Izraele se slavnými svitky z Kumránu, Holyland Model - model starověkého Jeruzaléma. Čtvrť ortodoxních Židů - Mea Še´arim.

6. den

Jeruzalém. Staré město: Křesťanská, Židovská, Muslimská i Arménská čtvrť. Chrámová hora - nejposvátnější místo židů i muslimů, kde měl Abrahám obětovat Izáka, kde stával Šalamounův chrám i kde se prorok Mohammed vznesl na nebesa. Skalní dóm, mešita Al Aksa, Zeď nářků. Chrám Božího hrobu na Golgotě, Via Dolorosa - Křížová cesta, Olivetská hora a zahrady Getsemanské, hrob Panny Marie. Hora Sion - hrob krále Davida, Coenaculum - možné místo Poslední večeře Páně. Komora holocaustu a hřbitov (hrob O. Schindlera).

7. den

Betlém, Jericho. Celodenní výlet do Palestiny. Betlém: chrám Ježíšova narození, Mléčná jeskyně s legendou o Panně Marii. Středověký klášter Mar Saba s vyhlídkou do údolí Kidron. Palestinská metropole Jericho: zbytky až 9 tisíc let starých hradeb (snad) nejstaršího města světa. Hora Pokušení - místo Ježíšova čtyřicetidenního půstu. Procházka v soutěsce Wadi Qelt: skalní klášter sv. Jiřího.

8. den

Jeruzalém - En Gedi. Sjezd z Jeruzaléma (+820 m) k Mrtvému moři (-400 m) - přes 1200 m převýšení na cca 35 km jízdy. Milník s nulovou nadmořskou výškou. Podél západního pobřeží kolem Kumránu, místa objevu svitků tóry - nejvýznamnějšího archeologického nálezu židovské historie, na jih. Masada (UNESCO) - poslední pevnost Židů v boji s Římany a symbol moderního Izraele. Lázně En Gedi - koupání (i pro neplavce) v Mrtvém moři: extrémně slaná voda a léčivé bahno. Krátká pěší túra v soutěsce En Gedi s vodopádem a tůňkami vábícími ke koupání.

9. den

En Gedi - Eilat. Do Negevské pouště k vykopávkám rozsáhlého kananejského města Aradu a k Mamšitu (UNESCO) - nabatejskému městu založenému z Petry. Pouští na úplný jih Izraele k Akabskému zálivu.

10. den

Eilat. Pobyt u subtropického Rudého moře v letovisku Eilat. Koupání, možnost šnorchlování a potápění na korálových útesech, delfíni, podmořská observatoř. Možnost výletu k pouštnímu parku Timna se Šalamounovými sloupy nebo do parku Jotvata s endemickou faunou a flórou.

11. až 12 den

Eilat - Tel Aviv - Praha. Kolem útesu Micpe Ramon s úchvatnými rozhledy na Negevskou poušť k starověkým městům Avdat (UNESCO) a Šivta (UNESCO) a dále přes pouštní metropoli Beerševu do Tel Avivu. Odlet domů.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Doprava. Ubytování. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, pronajaté mikrobusy - izraelský, palestinský dopravce. Ubytování: Turistické hotely a hostely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 10 900 Kč.

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Nomád, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Aqaba, Betlém, Jeruzalém

SVATÉ ZEMĚ - IZRAEL, (PALESTINA)

Číslo zájezdu: 856785
Izrael, Palestina, Palestina, Betlém, Jeruzalém

Všechny termíny a možnosti (1)