Termín:
4. 11. – 3. 12. 2017
Počet dní:
30 (so – ne)
Počet nocí:
28
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Délka tras:

letadlem 25 000 km, po zemi 600 km (471), 2400 km (472), pěšky 2-4x 4-12 km (volitelně)Počasí: od tropického po vysokohorské, velké teplotní rozdíly (12-33 °C)Nástupní místo: Praha

Program
1. až 3 den

Praha - Buenos Aires. Let do metropole Argentiny: prezidentský palác, parlament, radnice, katedrála, bohémská čtvrť San Telmo aj.

4. až 7 den

Poloostrov Valdés. Přelet na jih do Patagonie. Pozemský ráj zvířat v přírodní rezervaci na poloostrově Valdés (UNESCO) na atlantickém pobřeží. Možnosti výletů za pozorováním velryb a kosatek, delfínů, tučňáků, tuleňů či lvounů. Koupání pro otužilé, možnost potápění nebo šnorchlování. Přelet na severozápad do Mendózy.

8. až 11 den

Mendóza - Santiago de Chile. Mendóza - město sadů a vinic na rozhraní pamp a velehor. Možnost návštěvy slavných vinných sklepů s ochutnávkou nebo výletů do okolí (termály). Jízda do N.P. Aconcagua s fascinujícími scenériemi barevných skal a hradbou šestitisícovek (kulisy filmu Sedm let v Tibetu). Přírodní úkaz Incký most - barevná skalní brána vzniklá sopečnou aktivitou. Pěší výlet pod nejvyšší horou Ameriky - Aconcaguou (6959 m). Přejezd Andami do Chile.

12. až 13 den

Santiago de Chile, Vina del Mar. Hlavní město Santiago de Chile: prezidentský palác, Plaza de Armas s katedrálou, tržnice, vrch Cerro Santa Lucia s vyhlídkou na město. Přístav Valparaíso a hlavní chilské letovisko Vina del Mar: možnost koupání v Pacifiku.

14. až 15 den

Santiago - San Pedro de Atacama. Přejezd deseti rovnoběžek na sever k obratníku Kozoroha, kolem Pouštní ruky k nejsuššímu místu kontinentu - poušti Atacama.

16. až 18 den

San Pedro de Atacama - Uyuni. Přes hranice do Bolívie. Výjezd téměř 3000 m vzhůru na altiplano. Terénními vozy na solné jezero Salar de Uyuni - jedno z nejkrásnějších míst Jižní Ameriky. Laguny Verde a Colorada, množství gejzírů (nejvýše položených na světě), termální lázně, fantastické scenérie sopek včetně nejvyšší Licancabur (5920 m).

19. až 20 den

Uyuni - La Paz. (Téměř) hlavní město Bolívie - La Paz. Jedinečná jízda novým systémem lanovek do nejvýše položeného velkoměsta na světě El Alta (4150 m). Výhledy na La Paz z ptačí perspektivy. Výlet do Měsíčního údolí (Valle de la Luna).

21. až 22 den

Titicaca. Přejezd k hranicím Peru k mystickému jezeru Titicaca: výlet lodí na ostrovy Slunce a Měsíce, skalní observatoř Horca del Inca. Západ slunce nad jezerem.

23. až 24 den

La Paz - Asunción - Iguazú. Přelet do metropole Paraguaye Asunciónu: prohlídka centra s vládním palácem. Přejezd na rozhraní tří zemí - Paraguaye, Argentiny a Brazílie.

25. až 26 den

N.P. Iguazú. Dle mnohých nejpůsobivější (až 2,5 km široké) vodopády světa na soutoku řek Iguazú a Paraná. Výlet k Ďáblovu chřtánu, procházky, pozorování zvířeny, koupání, možnost letu vrtulníkem nad vodopády.

27. až 30 den

Iguazú - Rio de Janeiro - Praha. Odlet na pobřeží Atlantiku do Rio de Janeira: Pao de Acúcar (Homole cukru, 396 m), Corcovádo (Hrbáč, 710 m) se sochou Krista, slavné pláže Copacabana, stadion Maracaná. Odlet domů.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Doprava. 2 dny výletů terénními vozy s místní CK na Salar de Uyuni (strava, vstupy, místní průvodce - 472), výlet lodí po jezeře Titicaca (472), permit pro vstup na poloostrov Valdés (471). Ubytování a strava. Český průvodce, místní dle potřeby, zdrav. připojištění, inf. materiály a DPH. Doprava: Mezinárodní i vnitrostátní letecká včetně tax (s výjimkou odletové v La Paz (472) - 25 USD), veřejná (autobusy včetně komfortních dálkových, metro) a nájemní (minibusy, taxi). Ubytování: Turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 473: 22 600 Kč. Strava: Součástí ubytování jsou snídaně. Na Salar de Uyuni i jídlo a občerstvení během výletů (472 - 2x).

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Nomád, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Argentina, Bolívie, Brazílie, Chile, Paraguay, Uruguay

ŠESTI ZEMĚMI JIŽNÍ AMERIKY - ARGENTINA, CHILE, BOLÍVIE, PARAGUAY, BRAZÍLIE, URUGUAY

Číslo zájezdu: 856770
Argentina, Bolívie, Brazílie, Chile, Paraguay, Uruguay, Argentina

Všechny termíny a možnosti (1)