Dovolená Sicílie Itálie

Největší ostrov celého Středomoří se jmenuje Sicílie a náleží Itálii. Vyniká krásnými plážemi a divokou zachovalou přírodou pod rozohněnou Etnou. Ať už máte nejradši lenošení na pláži, nebo chcete nakouknout do horských vesnic či objevovat starobylá města, dovolená na Sicílii bude kouzelná. Vyzkoušejte letoviska Letojanni, Giardini, Taorminu, San Vito lo Capo nebo Cefalú.


Poslední recenze Sicílie

Le Dune Beach Club ***, Itálie, Sicílie, Mortelle
5
15. 10. 2019 | Stephanie
Datum pobytu: srpen 2019

5/5 - Úžasné
Paráda:-). celá recenze
Hotel Costa Azzurra , Itálie, Sicílie, Brolo
5
1. 10. 2019 | Jiří Fuček
Datum pobytu: září 2019

5/5 - Úžasné
velmi dobré. celá recenze
Le Dune Beach Club ***, Itálie, Sicílie, Mortelle
4
23. 9. 2019 | Věra
Datum pobytu: září 2019

4/5 - Skvělé
Celkový dojem z pobytu velmi dobrý.. celá recenze

Sicílie

  • Stát: Itálie 
  • Měna: 1 € (euro) 
  • Časový rozdíl oproti České republice: žádný

Největší ostrov Středozemního moře se jmenuje Sicílie, náleží Itálii a je to turistický ráj s krásnými plážemi i divokou nespoutanou přírodou pod rozohněnou Etnou. Ať už dáte přednost lenošení na pláži, nebo chcete bloudit v uličkách horských vesnic či se procházet starobylými městy, Sicílie má pro vás svoje místo. Největší lákadlem je dramatická příroda vnitrozemí ostrova. Od italské pevniny, regionu Kalábrie, je ostrov oddělen asi 5 kilometrů širokou Messinskou úžinou.

Dovolená Sicílie

Sicílie uspokojí každého turistu. Můžete hledat luxus a relaxaci u moře, dobrodružné túry na úpatí sopky Etny, anebo poznávat odkazy starých kultur a další architektonické památky. Vašimi společníky budou slunečné počasí, všudypřítomné plantáže pomerančovníků a vřelá nálada místních obyvatel. Dopřejte si i nevšední výlety lodí. Dovolená na Sicílii přinese do vašeho života nové zážitky a nadšení z poznané krásy ostrova. Nejoblíbenější zájezdy na Sicílii jsou letecky nebo autem. Prohlédněte si také Last Minute zájezdy na Sicílii s výhodnými cenami.

Pobřeží, moře a pláže

Většinu vyhlášených pláží hledejte na východním pobřeží zejména v okolí Taorminy, na západě je potom známá pláž v San Vito lo Capo. Nejkrásnější pláže často bývají v pobřežních přírodních rezervacích, jakou je například i nejstarší přírodní rezervace na Sicílii Riserva Naturale dello Zingaro.

Hotely na Sicílii

Ubytovat se na největším ostrově Středomoří můžete zejména v menších rodinných hotelech a apartmánových domech, které respektují okolní nádhernou přírodu. Doprovodné služby nebo bazény najdete u většiny z nich. Návštěvníci nejčastěji využívají polopenzi, můžete si ale zvolit i stravování ve formě snídaní nebo all inclusive.

Atmosféra

Atmosféra na ostrově Sicílii je vhodná pro vyznavače klidné dovolené spojené s výlety do nespoutané středomořské přírody. Dramatický nádech dokresluje majestátní Etna. Ostrov překvapí svojí drsnou tváří, překrásnou a nevšední kombinací barev a originalitou. Místní obyvatelé jsou velmi pohostinní a slušných turistů si považují.

Nejzajímavější místa

Největší ostrov celého Středomoří Sicílie má mnoho co nabídnout turistickému ruchu. Pyšní se hned třemi různými moři, která ostrov omývají. Na severním pobřeží se vlní moře Tyrhénské, na východním pobřeží moře Jónské a na jižním Středozemní. Krásným letoviskem na východním pobřeží je Letojanni. Dalším navštěvovaným střediskem je Giardini Naxos s historickými stavbami a vykopávkami. O něco rušnější je Taormina s promenádou Corco Umberto. Na západě Sicílie se nachází zřejmě nejkrásnější pláž na celém ostrově v letovisku San Vito lo Capo. Další městečko se tři tisíce let dlouhou historií se jmenuje Cefalù.

Tipy na výlety

V podstatě jediné velkoměsto Sicílie je Palermo. Největšími památkami jsou monumentální katedrála z 12. století s hrobkami králů a vládců Sicílie, kaple Cappella Palatina s významnými mozaikami, renesanční kašna Fontana Pretoria a mnoho malebných kostelů. Přírodním cílům výletů jednoznačně vévodí obří vulkán Etna, dále doporučujeme například Madonii, regionální park ve vnitrozemí ostrova jižně od Cefalù.