Termín:
27. 10. – 14. 11. 2017
Počet dní:
19 (pá – út)
Počet nocí:
17
Doprava:
letecky Praha
Strava:
plná penze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Délka tras:

letecky 16 000 km, pronajatou dopravou 400km, pěšky 4x 4-8 km (volitelně)Počasí: vzduch 10-25 °C, nad 2000 m mohou klesat až k 0 °CNástupní místo: Praha

Program
1. až 3 den

Praha - Dárdžiling (Západní Bengálsko). Letecky doDillí a dále vnitrostátním letem do Siliguri. Přejezd do čajové metropole Dárdžilingu: svítání na vrcholu Tiger Hill s výhledem na třetí nejvyšší horu světa Kančendžongu (8598 m), návštěva čajové továrny a plantáže, horolezecký institut, ZOO s chovem himálajských zvířat (leopard sněžný, panda červená) a památník prvního pokořitele Everestu šerpy Tenzinga Norkeje.

4. až 7 den

Sikkim. N.P. Jaldapara (Západní Bengálsko). Horskoukrajinou do Gangtoku, hlavního města až do 70. let nezávislého, dnes indického buddhistického knížectví Sikkim. Překrásné vyhlídky na Himálaj, klášter Enchey, pulzující M.G.Road i scénická jízda ke klášteru Phodong. Klášter Rumtek, sídlo nejvyššího představitele buddhistické školy Karma kagjü. Rušný horský Kalimpong, dřívější vstupní brána do Tibetu. Nížiny Západního Bengálska s divokou přírodou. Safari na slonech v N.P. Jaldapara s nosorožci, divokými buvoly a tropickým ptactvem.

8. až 13 den

Bhútán. Výjezd do hor Bhútánu, do historického Paro. Výstup do nejsvětějšího místa Bhútánu - kláštera Tygří hnízdo, zavěšeného na strmém útesu. Chrám Kyichu Lhakhang ze 7. století. Národní muzeum, hrad Paro Dzong (film Malý Buddha). Rozvaliny hradu Drukyel Dzong, Účast na slavnosti Paro Tschechu (712). Přes průsmyk Dochu-La (3050 m) do tropického údolí Wangdue a Punakha. Chrám Chimmi Lhakhang bhútánského světce, který šířil buddhismus za pomocí sexu, vína a zpěvu. Pěší výlet k chrámu Khamsum Ihakhang a hradu Punakha Dzong s krásnými výhledy. Zapadlé ledovcové údolí Phobjika v Černých horách. Návštěva bhútánské domácnosti v tradičním obydlí. Pěší výlet údolím Phobjika, civilizací nedotčený život bhútánských vesničanů. Starobylý klášter Gangtey. Přejezd do Thimphu - jediného hlavního města na světě bez semaforů: pevnost Tashicho Dzong (uvidíme krále?), škola tradičních řemesel, manufaktura ručního papíru, rezervace takinů - bhútánského národního zvířete. Přesun zpět do Paro.

14. den

Paro (Bhútán) - Káthmándú. Přelet z Bhútánu do hlav.města Nepálu s panoramatickým výhledem na hřeben Himálajes Mt. Everestem.

15. až 17 den

Káthmándské údolí (Nepál). Královské město Bhaktapur: stupňovité pagody s erotickými dřevořezbami. Svítání s vyhlídkou na Himálaj. Pěší výlet k buddhistickému klášteru Namo Buddha. Fakultativně vyhlídkový let k Everestu (cca 207 USD). Posvátný hinduistický Pašupatináth s ghátem na spalování mrtvých. Buddhistické stúpy Boudhanath a Svajambhúnáth. Královské náměstí Durbar. Ukáže se nám živoucí bohyně Kumárí?

18. až 19 den

Káthmándú - Praha. Odlet přes Dillí domů.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Doprava. Vstupní permity. Safari na slonovi. Ubytování a strava. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Indie, přelety Dillí-Siliguri, Paro-Káthmándú a Káthmándú-Dillí včetně letištních tax. Po trase pronajatými auty. Ubytování: Turistické hotely - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 9800 Kč. Strava: V Bhútánu plná penze a servis, v Indii snídaně. V ceně nejsou víza do Indie 1050 Kč, Bhútánu 40 USD a Nepálu 25 USD (na hranicích).

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Nomád, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Paro (Bhútán), Sikkim

SIKKIM, BHÚTÁN - Z BENGÁLSKA DO NEPÁLU

Číslo zájezdu: 735977
Bhútán, Indie, Nepál, Nepál, Kathmandu

Všechny termíny a možnosti (1)