Termín:
12. 8. – 19. 8. 2018
Počet dní:
8 (ne – ne)
Počet nocí:
6
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu

Poznávací zájezd autobusem z Ostravy, Olomouce, Přerova, Zlína, Brna, Prahy. Trasa zájezdu:  Dover - Cambridge - York - Whitby - Glamis Castle - Dunnotar - St. Andrews - Stirling - Pitlochry - Loch Ness - Inverness - Urquhart - Fort William - Edinburgh - Londýn

1. den

Odjezd v časných ranních hodinách přes Německo do Belgie, večer ubytování, nocleh. 

2. den

Časně ráno trajekt do DOVERU - bílé útesy, dopoledne návštěva univerzitního města CAMBRIDGE - prohlídka historického centra města, odpoledne přejezd do hlavního města hrabství Yorkshire s unikátní katedrálou a historickým centrem YORKU - prohlídka, večer ubytování, nocleh. 

3. den

Dopoledne panoramatická cesta podél pobřeží a zálivem ROBINA HOODA (krásné scenérie anglického pobřeží a přístavu s HRADEM WHITBY - zrod legendy o hraběti Draculovi - místo pobytu J. Cooka), pozdě odpoledne přejezd do Skotska, ubytování v oblasti města STIRLING, večeře, nocleh. 

4. den

Po snídani dopoledne návštěva hradu GLAMIS CASTLE, kde se odehrává Shakespearův Macbeth, a kde trávila dětství matka královny Alžběty, kolem poledne pokračování v cestě po pobřeží k troskám hradu DUNNOTAR, odpoledne návštěva starodávného přístavního městečka a mekky golfu ST. ANDREWS s ruinami starého opatství, volno, večer návštěva královského města STIRLING s hradem Stewartovců, návrat na ubytování, večeře, nocleh. 

5. den

Po snídani odjezd oblastí nejvyššího pohoří Skotska Grampian, zastávka v PITLOCHRY - BLAIR CASTLE, návštěva palírny skotské whisky, pokračování v cestě kolem hradu vévody z Athollu - k jezeru LOCH NESS, panoramatickou cestou pojedeme z INVERNESS přes Drumnadrochit se zříceninami hradu URQUHART, dále přes Fort Augustus do FORT WILLIAM, večer cesta oblastí pod nejvyšší horu Skotska - Ben Nevis, návrat na ubytování, večeře, nocleh. 

6. den

EDINBURGH - snídaně, dopoledne návštěva hlavního města Skotska a jednoho z nejkrásněji položených měst - Edinburghu, prohlídka centra s hradem, palácem Holyrood, Královskou mílí, volno, možnost prohlídky královské jachty Brittania, k večeru přejezd na ubytování v severní Anglii, nocleh. 

7. den

LONDÝN - dopolende přejezd do Londýna - prohlídka centra města (Westminster Abbey, Trafalgar Square, Národní galerie, Buckinghamský palác, Parlament, Big Ben), volno, odpoledne přejezd lodí po Temži k Toweru - volno, možnost prohlídky hradu Tower, Tower Bridge nebo katedrály Sv. Pavla, večer odjezd lodí do Greenwich - zastávka u královské observatoře, pozdě večer odjezd do Doveru, trajekt do Francie, přejezd Belgií do Německa (noční přejezd).

8. den

Příjezd do nástupních míst v pozdních odpoledních - večerních hodinách. 

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • dopravu klimatizovaným autokarem s WC, video, bar s možností občerstvení za Kč, 6x ubytování dle programu (3x hotel, 3x v soukromí ve Skotsku), 3x polopenze (snídaně, večeře) ve Skotsku, trajekty, průvodce.

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Bohemian fantasy, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Cambridge, DOVER, Dunnotar, Glamis Castle, LOCH NESS, Pitlochry, ST. ANDREWS, Stirling, Whitby, York
Informace o slevách

SKOTSKO za tajemstvím jezera Loch Ness

Číslo zájezdu: 908 041
Velká Británie, Anglická jezera, Anglie, Skotsko, Cambridge, DOVER, Lochneské jezero (Loch Ness), Pitlochry, St Andrews, Stirling, York

Všechny termíny a možnosti (1)