Dovolená Španělsko

Dovolená ve Španělsku je jistota příjemně strávených chvil. Nabízí koupání v moři a odpočinek na písečných plážích, výlety a poznávání památek, gastronomii, karnevaly a tanec. Vyznavači aktivní dovolené využijí golfová hřiště, vodní sporty, projížďky na koni nebo cyklistiku v Pyrenejích.


Poslední recenze Španělsko

Be Live Experience Playa De La Arena ****, Španělsko, Tenerife, Puerto de Santiago
5
21. 1. 2020 | Ing. Jan Rippel
Datum pobytu: leden 2020

5/5 - Úžasné
Hotel překonal očekávání (minule jsme byli ve vynikajícím hotelu Best Jacaranda, který jsme dosud považovali za naši hotelovou špičku). Tento hotel se mu však nejspíše vyrovnal a v něčem i převýšil. Je.... celá recenze
Blue Sea Puerto Resort ****, Španělsko, Tenerife, Puerto de la Cruz
5
6. 1. 2020 | Jana Tichá
Datum pobytu: prosinec 2019

5/5 - Úžasné
Velká spokojenost. . celá recenze
Globales Palmanova Palace ****, Španělsko, Mallorca, Palma Nova
5
31. 12. 2019 | Tomáš Straka
Datum pobytu: říjen 2019

5/5 - Úžasné
Na Mallorcu sa určite vrátime, vďaka hotelu Palmanova Palace a cestovke XXX.com. celá recenze

Španělsko

  • Hlavní město: Madrid
  • Měna: 1 euro (€)
  • Časový rozdíl oproti České republice: žádný, Kanárské ostrovy -1 hodina

Španělsko zaujímá většinu Pyrenejského poloostrova a jeho součástí jsou Kanárské a Baleárské ostrovy. Nejatraktivnější pevninské riviéry jsou Costa Brava a Andalusie. Baleáry ve Středozemním moři jsou velmi vyhledávané a tvoří je ostrovy Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera. Kanárské ostrovy jsou dokonce celoročně oblíbenou destinací, poznejte Gran Canarii, Tenerife, Lanzarote nebo Fuerteventuru.

Dovolená Španělsko

Západní Středomoří zaručuje návštěvníkům stabilní slunečné počasí po celé léto, v jihošpanělské Andalusii dokonce od května do října. Moře je v letních měsících příjemně vyhřáté až na 26°C. Španělsko je skvěle dostupné letecky, na pevninu se můžete vydat také autem nebo autobusem. Úroveň služeb pro turisty je na vysoké úrovni a většina hotelů je skutečně kvalitních. Dovolená ve Španělsku vás okouzlí. Doporučujeme podniknout co nejvíce výletů, zejména po ostrovech.

Španělsko je také rájem poznávacích zájezdů a eurovíkendů.

Nejoblíbenějšími formami stravování jsou polopenze a all inclusive

Kultura, kuchyně, atmosféra

Temperamentní země na jihozápadě Evropy má bohatou historii s mnoha kulturními odkazy. Největší rozmach zaznamenala během středověkých zámořských objevů. Tradiční království bylo po dlouhá staletí centrem kultury i vzdělanosti. Hlavním městem je v centrální části země ležící Madrid. Pro turisty hledající moře a slunce jsou ovšem důležitější města Barcelona, Valencie a Malaga. Nejatraktivnější je Barcelona díky originálním stavbám architekta Gaudího a jeho současníků.

Španělská kuchyně částečně vychází ze stravování Arabů a Židů, kteří zde pobývali ve středověku. Je také ovlivněna zámořskými objevy a kdysi poprvé dovezenými surovinami z dalekých kolonií. Hojně se používá olivový olej a tradiční zelenina jižanské kuchyně - česnek, cibule, rajčata, papriky. Vlivu Arabů lze přičíst používání koření šafránu a římského kmínu, rozšíření medem slazených sladkostí či přidávání ovoce a mandlí do jídel. Nejznámější jídla jsou paella, tortilla espaňola, gazpacho a pescado / mariscos (plody moře).

Španělé jsou horkokrevní a temperamentní. Mají rádi tanec, zpěv i sport. Proslulé flamenco je hudebně-taneční kultura, jejíž kolébkou i současným centrem je právě jihošpanělská Andalusie. Španělsko žije fotbalem a zejména slavné El Clásico, nejprestižnější fotbalové utkání ve Španělsku mezi Realem Madrid a Barcelonou, je největší sportovní akcí vůbec.

Nejzajímavější místa

Na španělské pevnině si můžete vybrat prakticky jakékoliv místo na pobřeží. Nejvíce oblíbená je Costa Brava se svými letovisky Lloret de Mar, Tossa de Mar, Malgrat de Mar, Blanes a dalšími. Na jih Španělska se potom už spíše létá do Andalusie. Jednotlivá pobřeží se jmenují Costa de la Luz, Costa del Sol, Costa Tropical a Costa de Almería. Nejoblíbenější letoviska jsou Benalmádena, Torremolinos, Marbella a Roquetas de Mar.

Baleáry ve Středozemním moři jsou velmi vyhledávané a tvoří je malebné ostrovy Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera. Kanárské ostrovy můžete poznávat díky příznivému podnebí celý rok, navštivte Gran Canarii, Tenerife, Lanzarote nebo Fuerteventuru.