Dovolená Španělsko

574 zájezdů | Řadit podle:  Doporučení

Elba Carlota Beach

  Španělsko, Fuerteventura, Kanárské ostrovy, Caleta de Fuste
20 m od pláže Hotely se skluzavkami / tobogány

Španělsko

Španělské království, v jehož čele stojí král, je zemí mnoha kulturních památek s bohatou a dlouhou historií, která sahá až do doby několik tisíc let před Kristem. Součástí Španělského království jsou Kanárské a Baleárské ostrovy.

Hlavním městem Španělska je Madrid, metropole plná stromů, pompézních staveb, historických památek i galerií. Snad každý ví, že město je i domovem hvězdného fotbalového klubu Real Madrid.

Dovolená Španělsko

Španělsko není jen proslulou zemí toreadorů, flamenca, fotbalových klubů či památek, ale je také velmi známou, turisticky oblíbenou destinací.

Mezi nejznámější přímořská letoviska na pevnině patří Costa Brava, Andalusie či Costa del Sol, která jsou mimo leteckou dopravu dostupná i autobusem nebo autem.

Klimatické podmínky

Stejně jako pobřeží pevniny je středomořské podnebí vhodné pro pobyty u moře od května do října na Baleárských ostrovech Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera ve Středozemním moři, které patří k turisticky nejoblíbenějším. Na Mallorcu se létá po celý rok. Převážně slunečné dny vystřídají až občasné srážky, které se obvykle vyskytují během krátké a mírné zimy. 

Kanárské ostrovy s celoročními pobyty u moře

Díky vyrovnanému subtropickému podnebí si můžete v průběhu celého roku odpočinout na Kanárských ostrovechGran Canaria, Tenerife, Lanzarote nebo Fuerteventura. Celoroční teploty se pohybují od 18 - 24st. C s teplotou moře od 19 - 23st. C.

Užitečné rady a cestovní informace

  • Přestože většina letovisek uvádí, že je voda z kohoutku pitná, doporučujeme pít vodu balenou
  • Španělsko je členem EU, takže vycestovat můžete s platným občanským průkazem a volání vás bude stát stejně jako v ČR
  • Většina hotelů a apartmánů poskytuje Wi-Fi zdarma
  • Platidlem jsou eura nebo lze bez problémů zaplatit kartami, ale tuto možnost si raději předem ověřte
  • Používejte ochranné prostředky s vyšším UV faktorem a nezapomeňte si přibalit i ochranné prostředky proti komárům a hmyzu

Hotely ve Španělsku

Dlouholetá tradice a zkušenosti v oblasti cestovního ruchu jsou zárukou kvalitních služeb přímořských hotelů. V nabídce jsou pobyty se stravováním formou polopenze nebo s kompletním servisem all inclusive.

Perličky:

Víte, že Španělé nesmí být diskriminováni za nahotu na veřejnosti? Můžete se zde opalovat bez plavek, aníž by jste byli pokutováni.
Španělská hymna, La Marcha Rea, patří k nejstarším v Evropě a není oficiálně otextovaná.

Španělská gastronomie

Tak jako většina středomořských kuchyní, není ta španělská výjimkou. Často se používá olivový olej, zelenina, česnek, bylinky, luštěniny, mořské plody, drůbež, hovězí a vepřové maso, rýže, brambory, včetně rozličných druhů sušeného masa jamón (chamón).

K jídlu přijde vhod doušek proslulých španělských vín nebo musíte ochutnat světoznámé sladké víno Sangria s ovocem. 

K nejoblíbenějším pokrmům patří paella (paeja), která je obdobou rizota a nesmíme opomenout ani tradiční tapas. V podstatě jde o menu spojené s ochutnávkou mnoha malých porcí studených a teplých pokrmů. Obdobou je severokyperský mézes. Výběr jídel je rozmanitý a podle oblasti se liší jejich příprava.

Díky příznivému podnebí se ve Španělsku daří ovoci, vínu, luštěninám a zejména zelenině, která nesmí chybět na žádném jídelníčku. Nejznámějšími plody jsou olivy a španělská značka Sevilla, je dostupná i v našich velkoobchodech, stejně jako olivový olej a rozmanitá nabídka skvělých vín.

Fakultativní výlety

Pobyty u moře ve Španělsku z výběru více jak padesáti cestovních kanceláčí se dají zpestřit některým z mnoha nabízených fakultativních výletů. Ty se podle navštívených letovisek či ostrovů zaměřují na nejvýznamnější historické a kulturní památky, zajímavosti, přírodní lokality a návštěvy známých míst a měst.

V překrásné krajině jižní Anadaluzii můžete navštívit Granadu, Sevillu a Rondu. Z letoviska Costa Brava se můžete vydat do Barcelony či si užít vodních parků Water World a Marine Land.

Na Mallorce je v nabídce okruh ostrovem, výlet do hlavního města Palma. Podobné typy výletů si můžete vybrat i na ostatních španělských ostrovech. 

Poznávací zájezdy do Španělska

Z rozmanité nabídky více jak dvou stovek poznávacích zájezdů leteckých i autobusem si vybere každý.
Oblíbenými se staly poznávací cesty spojené s pobyty u moře.

Výběr je na Vás. Ať už chcete poznat krásy jižní Andalusie nebo nasát městskou atmosféru významných metropolí Barcelona či Madrid. V nabídce najdete i několik desítek eurovíkendů.
Využít můžete i nabídky leteckých poznávacích zájezdů na Kanárské nebo Baleárské ostrovy.

Jen last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na ceně nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravování Stravování
Délka zájezdu Délka zájezdu
Úroveň hotelu Úroveň hotelu
Typ zájezdu Typ zájezdu
Vzdálenost od pláže Vzdálenost od pláže
Přímo u pláže Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdálenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájezdu Číslo zájezdu
Akce Akce
Obsahuje text Obsahuje text

Země:

Zrušit

Oblast:

Typ nabídky:

Doprava:

Stravování:

Délka zájezdu:

Úroveň hotelu:

Typ zájezdu:

Kdy vyrazit: